Protein tozu ve göğüsdeki yağlar

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve boyka06 tarafından 6 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. boyka06

boyka06 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar ben 16 yaşındayım.Bu sporu 7 ay kadardır yapıyorum(aralıklı).3 ay gidip bıraktım 3 ay sonra yeniden başladım ve4 ay olcak 4 aydır protein tozu kulanıyorum ve göğüsümde yağlanma vardı ve bir türlü yağlar erimedi anlamış değilim gayet düzenli beslenip antremanlarımı yapıyorum.Ama kardiyo yapmıyorum.Sizce protein tozundan olabilir mi yağların erimemesi?Ayrıca doktara gittim gerekli işlemleri yaptırdım jinekomasti değilmişim.Lütfen yardımcı olun çok moralim bozuluyor.
    Vücut ölçüleri
    Boy 180
    kilo 73
    kol 35

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yağların erimemesi günlük kalori ihtiyacının altında beslenmemenden kaynaklanıyor. Yağ yakımı için poteini sabit tutarak kalori miktarını azaltman veya hareketi arttırman lazım. Yoksa sadece spor yapıyorsun diye otomatik olarak yağların erimez.

3. YiDo

YiDo Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Konuyu bi an ben açmışım, ben yazmışım yazıları sandım boyka06, o derece aynı düşünceler içindeyim seninle.Farkımız, ben henüz supplemente başlamadım bu olay yüzünden kafam çok karışık, hastanede hangi bölüme gittin jinekomasti testi için ?
    Sorunu yaşıyorum ama aynı zamanda cevabı biliyorum -eğer jinekomasti değilsem- , haftayada uygulamaya başlayacağım yazın bitmesini bekliyorum, göğsündeki yağları eritmenin yolu her zaman söylendiği gibi yağları eritmenin yoluyla aynı - bölgesel eritme yok ne yazık ki- proteini yüksek karb. düşük bir diyet uygulaman ve kalori açığı bırakman bunu zig-zag diyetiyle desteklersen amaçlarına kavuşacağını düşünüyorum.Kardiyo yapmıyorum demişsin o algını bir an önce değiştirmelisin definasyon yapmasan bile haftada 1 kez cardio yapmaya özen göster kalp sağlığın ve performansın için çok faydalı olacak.

Son düzenleme: 7 Eylül 2013
  4. boyka06

boyka06 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeşim genel cerrahiye git mamografi çekiyorlar ordan anlar doktor hoca bana kardio yaparsan hacim alman zorlaşır dedi sizce bu doğru mu

5. YiDo

YiDo Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Bazı hocalar - özellikle eskiler- kardiyodan öyle korkuyorki sakatlanmaktan o kadar korkmuyordur yani o derece, herşeyin olduğu gibi bu işinde dozunu kaçırmadığın sürece gayet de sağlıklıdır kaldı ki eğer sıkı bi şekilde yağ yakmak istiyorsan kaçınılmazdır.Eğer bulk yapıyorsan haftada 1 cardio iyidir 2 de fena değildir, beslenmene dikkat ettiğin sürece yağlanma olmaz bu şekilde, ama eğer göğsündeki yağları eritmek istiyorsan haftada 3-4 gün cardio yapmanı tavsiye ederim, bunu biraz da kendime göre söyledim çünkü ben haftada 3 gün salona gidiyorum kalan 3 gün de cardio yapıyor 1 gün dinleniyorum.Eğer sende benim gibi haftada 3 ya da 4 gün salona gidiyorsan, salona gitmediğin günler cardio yapman güzel sonuçlar verecektir.Ama tabiki %30 gym %70 nutrition yediklerine dikkat etmeli günlük yaktığın kaloriden az kalori almalısın.Bu son söylediğimi yaparsan; evet hacim alman zorlaşır, hocanın kastettiği de budur, yağ yakmak için şart olan şey de budur, çünkü harcadığından azını almadığın sürece vücut stoklara başvurmaz.Peki öyleyse şimdi napacaksın?Hemen kendimden örnek vererek söyleyeyim, günde yaklaşık 2500 kcal yakıyor benim vücudum günlük aldığım kalori miktarları şöyle olacak : 2100 1900 2050 2200 2100 2000 şeklinde zig-zag diyetiyle vücudu şaşırtacağım böylece kendini korumaya almayacak vücut ve yağ yakımını hızlandıracak.Şimdilik benden bu kadar, kafana takılan varsa sor

Sayfayı Paylaş