Protein tozu ve amino asit kullanımı hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve berk1905 tarafından 7 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. berk1905

berk1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar 2.5 ayı geride bıraktım normalde 4. aydan sonra protein desteğini düşünüyordum ama kuzenim askere gittiğinden dolayı protein tozunu bana verdi ve spor sonrası ve öncesi diye kullanacaksın dedi. ama amino asitte varmış poşetin içinde kafam karıştı anlayacağınız. ve bana 1-2 hafta önceden vereceğini söylemişti ama ben amino asitin olduğunu bilmiyordum. hem protein tozu hem amino asit. şimdi ben bunları nasıl kullanacağım. kendim falan alsam zaten salonda hoca söylerdi fakat durum ortada. fotoğraf atayım birde.

http://imageshack.com/a/img198/830/kj9r.jpg

2. efervan

efervan Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Aminoları idmandan önce. Tozu ise idmandan sonra kullanmalısın. Yalnız marka hakkında bilgim yok .

3. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Multipower bilinen bir markadır. Whey'i antrenman sonrası kullanabilirsin. Aminoları ise antrenman öncesi veya sonrası kullanabilirsin, sana kalmış.

4. berk1905

berk1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    idmandan önce ne kadar amino asit almalıyım kaç hap ? ve idman sonrası kaç ölçek toz almalıyım ? ve tozu sütemi yoksa suyamı koymalıyım ?

5. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Amino asitleri kaç tablet olarak alacağınız ürünün üzerinde yazar. Whey'i ise antrenmandan sonra 1 ölçek olarak, su ile almalısın. Ne kadar su ile alacağın da ürünün üzerinde yazar.

Neden süt yerine su ile alman konusunu da kısaca açıklayayım. Whey'in özelliği çabuk sindirilmesidir, geç sindirilen süt ile birlikte alınması bu özelliği sekteye uğratır.

6. berk1905

berk1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    dediğin gibi yapıcam bi okuyayım birde neler yazıyor kutularda çok teşekkürler.
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Şubat 2014 ---

çok üzgünüm son bir soru daha sorayım. ant sonrası ve öncesi ne kadar alacağım yazıyormuş öncesi tablet sonrası toz alıcam. ama antremana başlamadan ne kadar önce tableti almalıyım ve antremandan hemen sonramı tozu almalıyım. hadi tozu aldık. pilav ya da makarna yanında tavuk göğsü yani yemeği ne kadar sonra yemeliyim. direk tozun üstüne yemek olmaz heralde. bunuda cevaplarsanız çok makbule geçer.

Son düzenleme: 7 Şubat 2014
  7. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Whey'i antrenmandan hemen sonra, öğünü ise antrenmandan sonraki 1 saat içerisinde alman gerek. Daha önce tablet halinde BCAA kullanmadım, o yüzden yanlış yönlendirmek istemiyorum.

berk1905 bunu beğendi.
  8. berk1905

berk1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar protein tozunun üstünde 1 servis karışımı (30gr 3 yemek kaşığı dolusu) kullanın diyor. fakat benim ölçek zaten 1 kaşığa denk geliyor.
    http://imageshack.com/a/img853/1333/ingx.jpg baya küçük. ölçek fotoğraflarına bakıyorum hep buna göre büyük. şimdi nasıl kullanmalıyım bu ölçeğe göre kaç ölçek almalıyım ?
    yoksa direk yazıyor diye 3 yemek kaşığı şeklindemi alayım ? hiç ölçeğe girmeden
    1-2 ölçek alın diyorlar. şu fotoğrafta ki 1 ölçeğe girmiyor heralde kafam karıştı resmen.

Son düzenleme: 11 Şubat 2014
  9. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    kullandığın toz Multipower sanırım. ben de kullanmıştım ölçeği küçük. yani o ölçekle 1 ölçek, 1 servisi (30gr) karşılamıyor. ben 3 ölçek atıyordum. yine de araştırsan iyi edersin. tozun markasını yazarak forumda bakabilirsin. muhakkak bunu soran olmuştur..

10. berk1905

berk1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    evet 3 ölçek şeklindeymiş. eyvallah yorumun için

Sayfayı Paylaş