Protein Tozu Tavsiyesi

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve loowes tarafından 15 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. loowes

loowes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    3 aydır BB yapıyorum. 17 yaşındayım, 185 cm 75 kiloyum.

Vücut biraz şekillendi, bicepsler 30cm civarında. Protein ihtiyacını günlük besinlerden karşılayamadığımı düşünüyorum çünkü uzun bir süredir 75 kilonun üzerine çıkamadım.

Bu boy ve kilodaki birisinin günlük protein ihtiyacı ne kadardır? İlk kez başlayacak olan birisine hangi markayı ve nasıl kullanımı önerirsiniz? Kışın protein tozu kullanımının bir zararı olur mu?

2. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    optimum gold standart al derim ant baslamadan 45 dk önce 1 ölçek anterman bitiminde ise 30 dakıka içinde 1 ölcek almalısın içinde zaten 1ölcek cıkar

3. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    bu ölçüde toza başlarsan kolların 40 cm olunca da kür filan mı yapacaksın?

Bu kafayla gidersen büyük ölçüler senin için hayal olur en az 36 cm'e kadar proteinsiz gitmen lazım ama vücut senin karar senin...

TeFo bunu beğendi.
  4. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Protein tozları ilaç değil besin takviyeleridir. Günlük protein alımında eksik varsa kapatmak için kullanılabilir. Herhangi bir et veya yumurta yemek yerine protein tozları günlük beslenmeye daha az kalorili oldukları için dahil edilebilir. Kollarınız gerekirse 20cm olsun, protein tozu kullanmanızda bir sakınca yoktur. Ayrıca gelelim protein miktarına. Ağırlık çalışan sporcu için genel kabul edilen miktar kg x 2-3 katı kadardır. 75kg iseniz, 150gr proteini geçmeniz kas kazanımınız açısından daha mantıklıdır. Eğer yağ oranınız düşük yeterli miktarda kas kütlesi varsa ve bunun üstüne çıkılacaksa 150gr daha yukarılara çekilebilir. Örnek vermek gerekirse 80-81kg biriyim ve günlük 250gr civarı protein tüketiyorum ama sporda da 4. yılımı bitiriyorum. Demek istediğim sporda ilerledikçe protein miktaırın vücudunuz ne kadarına el veriyorsa o kadara çıkartabilirsiniz.

5. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bu konuda @draft'a katılmıyorum.

protein tozu besin takviyesidir, doğrudur, ilaç değildir, o da doğrudur. ama protein tozlarının çoğu wheyden oluşur (ki burda önerilenler de wheydir), ki bunlar ağır antremanlar sonrasında kasları hızlı beslemek için kullanılır.

bana göre pazu genişliği henüz 30 cm olan birisinin kaldırabileceği ağırlıklar sınırlıdır ve bu sınırlı ağırlıklarla kaslar ciddi biçimde yıpratılmaz. yıpratılmayan kasa da protein tozu vermek, adi tanımla, 5bin liralık arabaya araba fiyatınca (5 bin liralık) dvd-navigasyon cihazı almaya benzer. önce ağırlıklar artmalı, kaslar yıpranmalı, kaslar gelişim için whey aramalı.

salonda görüyorum, kolları incecik, 10kg ile biceps çalışıyor, 30 kg bench yapıyor, bir o kadar kilo ile lateral pull down çalışıyor, sonra açıyor bir tane nitro-tech. yazıktır günahtır.

TeFo ve Rambo16 bunu beğendi.
  6. aslan007

aslan007 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    SAVAŞ74 peki sen kilo almak için ne önerirsin ?

7. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Beni mazur görün ama forumdaki bu genel anlayışa bu supplementlere erkenden onay veren anlayışa katılmıyorum.. Bana yakından yaptığım gözlemler haklı olarak daha gerçekçi geliyor mesela ben yanlış hatırlamıyorsam 38-39 cmde başladım proteine şu anda kollarım yaklaşık 42 cm oldu her ne kadar antremanlarım aksıyor olsa da yavaş yavaş gelişimim devam ediyor.. Diğer yandan kolları 33-34 cm ken proteine başlayan arkadaşım büyük bir ivmeyle 39'a geldi fakat hala 39cmde ben daha proteinsiz çalışırken benden 3 cm büyüktü şu an ben ondan 3-4 santim büyüğüm ve hala gelişimim devam ediyor..

O x arkadaşım ise aynı ölçüde aynı kilolarla pinekleyip duruyor.. Olayı örneklemem size biraz abes gelebilir ama akılda en kalıcı olan ölçü kol ölçüsüdür ve vücut geliştirmek kol ölçüsünden ibaret değildir bunuda belirteyimde kafama taş yağmasın..:)

Sonuç olarak senin ne istediğindir önemli olan dersenki bana 40cm kol yağsız fit bir vücut yeter proteine başla.. dersenki mümkün mertebe kürsüz ama büyük bir vücut istiyorum ne kadar geç başlarsan o kadar iyi.. aynı fikri Flexor da forumda savunmuştur isterseniz o yorumlarıda bulurum..

8. manken

manken Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Ultimate N.Prostar %100 WheyProtein öneririm..

9. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    Boyun kaç????

10. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    187 idi en son 190 a bayağı yaklaşmış olması lazım..

11. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    çok orta karar bir ürün
    ayrıyetten bulk süreci için önermem

12. manken

manken Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    sen ne önerirsin bundan iyi merak ettim

13. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır

Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/proteinler-f36.html

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş