Protein tozu sonrası

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve woldemort12 tarafından 30 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. woldemort12

woldemort12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Matematik
    Yer:
    Adana
    Merhabalar. 1 yıla yakındır her gün şınav mekik çeken birisiydim. Sonradan kickbox a yazıldım ve bunun yanında da ağırlık çalışmaya başladım. Amacım zaten müsabık olmak değil. Hem teknik birşeyler bilmek hemde güzel bir vücuda sahip olmak. Eski cılız halim ile dağlar kadar fark var şuan. Her sabah bu forumda paylaşılmış bir yumurta-yulaf karışımını lor peynir ve bir bardak süt ile tüketiyor ve body sonrasıda 6-7 yumurta beyazı yiyorum. Beslenmem bundan ibaret ve ara öğünlerde midem boş durmaz kesinlikle.6 Aydır bu şekilde devam ediyorum. Şimdi soruma gelirsek. Protein tozu hakkında sayfalarca yazı okudum ve bodyforum'u her dakika takip ediyorum.Ve protein tozu kullansam mı diye kafamda soru işareti var.Nasıl yapıldığı nasıl kullanılması gerektiği herşeyini öğrendim buradan tek korkum bodye bir kaç ay ara verdikten sonra kolum şu kadar cm kısaldı 5 kilo verdim şu kadar zayıfladım gibi kelimeleri benimde söyleyebilmem.Ben bunu kullanıp 1 ay kadar ara verdikten sonra bile çok büyük kayıp verecek miyim ? Yada protein tozunu kullandım bitti ve normal eskisi gibi spora devam ediyorum kaybım olurmu olursa ne olur ? Çünkü pek fazla gelişemediğimi hissetmeye başlıyorum. Forumuda çok araştırdım konu mu kapatıp verildi demenizdende korkuyorum. Şimdiden teşekkürler cevaplarınızı bekliyorum.

2. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    söyleye bilirler sen kullan ma bide protein kullandıktan sonra 42,5cm olan pazuların sarka bilir göğüslerinide hiç söylemeyeyim daha

3. woldemort12

woldemort12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Matematik
    Yer:
    Adana
    Peki bu durumda ne olacak ? Gelişebilmek için ne yapmam gerek. Artık çalıştıkça kendimde çok fark görmemeye başladım

4. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    iyi olur işallah

5. olgekar

olgekar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tacir-Mühendis
    Yer:
    İzmir
    Benzer bir soruyu daha önce ben de"body nankör bir spor mu? " başlığı altındaki linkte sormuştum. Bu konu da benim de endişelerim var. Şu an antreman günleri 1000 gr. yumurta beyazı, 250 gr. lor , 100 gr. peynir, 150 gr. kırmızı et, 150 gr. beyaz et tüketiyorum. Tüm bunları hazırlamak yoğun iş temposu içerisinde epey vaktimi almasına rağmen gelişim düzenli olarak devam ediyor. Örneğin gece yatmadan önce 150 gr. loru, 200 gr. yumurta beyazı ile karıştırarak yiyorum. Bunu hazırlayıp yemek yaklaşk yarım saatimi alıyor. Lor+yumurta beyazı yerine bir ölçek casein+bir ölçek whey kullanmak daha pratik olacak ancak aklıma takılan şey supplementlerin doğal besinler gibi etki edip etmeyecekleri ve spora ara verilince büyük kas kaybına neden olup olmayacakları. Şu an evde çalışıyorum ancak işler yoğunlaşınca mecburen ara vermek zorunda kalabilirim. Bu nedenle supplement kullanıp kullanmama konusunda karar veremedim. Supplementlerin kullanımının pratik olduğu açık ama doğal beslenme gibi etkili olup olmadıkları ve kalıcılığı konusunda soru işaretleri var? Supplement kullandıktan sonra ara veren arkadaşlar ne kadar kayba uğradıklarını yazarlarsa bu konuda bilgi edinmiş oluruz.

6. metall

metall Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    supplament kullanıyorum diye doğal beslenmeyi bir kenara atıcak değiliz arkadaşlar. supplamentler besin "takviyesi"dir.bütün öğünlerinizi bunlarla geçirmiceksiniz.

7. woldemort12

woldemort12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Matematik
    Yer:
    Adana
    metall dediğine birşey demiyorum zaten protein tozu vs supplement kullanırsam benim beslenme programımda bir değişiklik olmayacak. Benim ve arkadaşın merak ettiği bu tozları bıraktıktan sonra kaybımız ne kadar olacak ?

8. metall

metall Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    supplementle birlikte sporuda bırakırsan tabi ki kütle kaybediceksin ancak bir dönem suplement kullandıktan sonra bırakıp antrenmana devam edersen tek olacak sonuç gelişimin yavaşlaması olur geri gitmez beslenmene biraz dikkat edersen

9. AhmetArda

AhmetArda Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Protein Tozunu Sihir Tozu İle Karıştırma Bunları Alınca Ne Aşırı Büyürsun Ne de Bırakınca Aşırı Küçülürsün .

Doğal Yollardan Alamadığın Proteini Kutunun İçinden Alacaksın O Kadar .

+ Birçok Yönü de Var Tabiki

Kolay Gelsin.

10. woldemort12

woldemort12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Matematik
    Yer:
    Adana
    Hala ikilemdeyim :) Sporu bırakınca göğüslerin kadın göğsü gibi sarkar vs sözleri var doğru mu bunlar ?

11. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    kesin sarkar yani galiba sanırım

12. rampage

rampage Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    ne biçim cevaptır bu ya ??

ayriyetten benim düşüncem sarkma falan olmaz spordaki yemek alışkanlığını devam etirirsen spor dan sonra doğal olarak kilo alacaksın olursa bu yoldan olur

13. mustafa088

mustafa088 Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    kesinlikle sarkar gibi bir cümle kullanmayınız çünkü protein tozları ek besindir yumurtadan aldığın protein le protein tozu bir değildir protein tozu direk olarak kaslara emilirken yumurta proteini parçalanarak kaç farklı bölümlerden işlev geçerek ulaşır arada büyük bir fark var eğer hem spora hem protein tozuna ara verdiğin anda yavaş yavaş zamanla vücudundaki kaslar küçülmeye başlar eski haline dönersin fazla bir zararı olmaz vücuduna

14. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    protein tozu iyi beslenmedigin iyi antrenman yapmadıgın sürece faydalı olmaz. önemli olan iyi antrenman ve iyi beslenmedir.protein tozunun ancak ozaman faydasını görürsün.ayrıca protein tozu kullanımını bırakınca veya spora ara verince sarkma filan olmaz. sarkma olması için çok devasa bi vucudunun olması gerekir:D

15. woldemort12

woldemort12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Matematik
    Yer:
    Adana
    O zaman tozu bıraktıktan sonra insanın zoruna gider ya :D

16. dachosen

dachosen Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Dalga mı geçiyorsun?

Protein tozunu alınca balon gibi şişeceğini mi zannediyorsun? Gözünde mucize ilaç olarak yer mi edindi bu protein tozu?

Yapmayın yahu :)

Etten sütten yumurtadan alıcağını kutuya koyuyolar sende kullanınca kendini lord zannediyosun hepsi bu.

Ne şişme nede sarkma yapar. Düzgün beslenir uyku düzenine dikkat edip iyi beslenirsen gelişirsin protein tozu kullanınca değil.

17. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bir kere protein tozu ek besindir. Sen steroid filan almayacaksın yani protein tozuyla ne kadar ölçü alabileceğini düşünüyorsun ki :) Protein tozu senin günlük karşılayamadığın proteini sağlamana yarar. Kasların gelişimi içinde protein gerekli olduğunu biliyoruz. Yani tek başına protein seni ne şişirir ne indirir. Elbet sporu bıraktığın zaman ölçü kaybedersin çünkü kaslarının gelişimini durdurmuş ve onları zorlayacak antremanlar yapmamış olacaksın. Bunu ister supplement kullan ister kullanma her türlü bu kayıp olacaktır. Ama sana kimse senin bicepslerin protein tozu kullandın bırakınca şu kadar inecek yada kullanmadın şu kadar inecek diyemez. Ve kas hafızası denilen bir şey var sen sporu bıraktığın zaman aradan zaman geçse tekrar başladığında normal bir spora başlayandan daha çabuk toparlanırsın.

18. Mstyy

Mstyy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Sen kimseyi dinleme protein senin çalışmanda kasların ihtiyacı olan bişey ve insan kilosunun
    Protein senin en önemli beslenme elemanıdır bu her bodyci için geçerlidir.Protein gelişmek ve adele dokusunun kendisini onarması için gereklidir.Normal birnin protein ihtiyacı vücud agırlıgının her bir kilo gramı için 1gram protein almalıdır Ama biz body yaptıgımız için vücud agırlıgının her 1 kilo gramına 3 gram protein almalıdır. bunlar bilimsel bilgilerdir her prof. veya amatör bunu uygular
    YARDIMCI OLABİLDİYSEM SEVİNİRİM.

19. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    günde 1 kilo yumurta beyazı mı???

20. woldemort12

woldemort12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Matematik
    Yer:
    Adana
    dachosenin yorumu ve sonraki iki yorumda "dalgamı geçiyorsun" , "Steroid mi zannediyorsun" gibi yorumları yapmanıza gerek yoktu biliyorum o kadarını. Benim : "Kasların sarkar", "Bıraktıktan sonra çok çabuk sönersin","Eski haline dönersin" gibi okuduğum yazılar kafamda soru işareti oluşturduğu için konu açmıştım.Protein tozuna başlayıp devasa bir vücut yapmayacağımı biliyorum zaten :) Ve de ağırlık çalışmanın yanında kickbox yaptığım için gelişmem yavaş oluyor sanırım

Sayfayı Paylaş