Protein tozu sahterkarlığı gidin et yiyin!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve jonsty tarafından 27 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. jonsty

jonsty Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    https://www.supplementler.com/urun/supplementlercom-whey-protein-1000-gr-8711

arkadaşlar en ucuz bunun olduğunu düşünerek yorum yapıyorum , markalı en fp protein tozları 250 tlden başlıyor bunlar gerçekten para tuzağı bugün bimdeyken birşey dikkatımı çekti, bimde 4.25e satılan tavuk dönerin 100 grda 20 protein var paket 200 gr ve 1 paket 40 protein ve 500 kalori ediyor. Protein tozlarındada aşşağı yukarı değerler bu kadar hepsini inceledim. Bu döneri hergün yeseniz ayda 130 tl tutuyor ancak protein tozu 250 tl bence bunlar sahterlıktan başka birşey değil daha ucuza aynı değerleri veren alternatifler çok fazla.

Güç aşkı bunu beğendi.
  2. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    O en ucuz mu bilmiyorum ama şöyle bir durum var :

- O bahsettiğiniz tavuk dönerin buraya yağ miktarını da yazsaydınız bir :)
    - Tavuk artan fiyatlara rağmen(Bonfile en iyi seçenek ) tabi ki protein tozundan ucuz.

Bu sporu bilinçli bir şekilde yapanlar PROTEİN TOZUNUN bir BESİN DESTEĞİ olduğunu bilir, Protein Tozu eksik kalan miktarı tamamlamak için pratiktir. Misal adamın yemek hazırlamaya vakti yoktur mesaisi çok yoğundur suya karıştırıp içer protein tozunu , ona kolaylık sağlamış olur.

Fatih ŞNL, burakua17 ve mrthr35 bunu beğendi.
  3. Taylan3

Taylan3 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    bir cahilin günlügü gibi orda satılan tavuk nekadar sağlıklı biliyormusun ? içindeki yağdan bahsetmiyorum lütfen biraz daha araştırıp gelin.

Fatih ŞNL, mrthr35 ve de517 bunu beğendi.
  4. DewiLCraFT

DewiLCraFT Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğretmen
    Sindirim suresi de cabasi

5. Mehmet Guner

Mehmet Guner Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    tavuk sakat bence; icinde antibiyotik-hormon-gdo-sentetik gubre-plastik-koruyucular-tatlandiricilar-raf omru uzaticilar-renklendiriciler-sabitleyiciler-yag-seker-kanserojen maddeler-say say bitmez :) vs vs... -ne ararsan var; protein disinda:)

6. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    Ben şuan hastaneden yazıyorum, kanser olmuşum antibiyotiğe bağışıklık kazanmışım şekerden dolayı obez de olmuşum hatta doktorlar şaşırıp kaldı "yaw arkadaş hem tatlandırıcı hemde şeker niye yiyorsun amacın ne ?" hatta ve hatta doktorlar bağırsağımda plastik bile buldular inanabiliyor musun ? Bunlar hep tavuktan yaa

Valla bende yalanda yoh hılafta yoh

7. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    294
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    250 liraya protein tozu alacağına git adam gibi kasaptan tavuk al daha iyi. 250 liraya protein tozu mu olur? Altın kaplama falan mı bunu kutusu? Amerika'da adam 40 birim paraya protein tozu alıyor hem de en baba markayı lakin Türkiye'de 200-250 birim para ödüyorsun. Resmen enayiliktir bu.

8. NeverForget

NeverForget Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Beylikdüzü
    Hergün tavuk yiyin sonra "Jinekomasti oldum galiba" diye konu açarsınız

9. Mehmet Guner

Mehmet Guner Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Despa,cok gecmis olsun abi cok gecmis olsun.

Hala tavuk ye diyorlar anlamadim?
    ha dogru yurtici pahali geldise disardan getirtin 40 dolar civari diolar 4-4.5 kg protein tozu?

10. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Konuya bak çay demle. Sirk gibi resmen. Kimisi enayilik diyor kimisi sahtekarlık. Bakın güzel insanlar protein tozu günlük protein ihtiyacında açıklık kaldıysa tamamlamak amaçlı kullanırsın. Zaten besin takviyesi diye üzerinde yazıyor. Hadi onu geçtik tavuğa basılan antibiyotiğin gdonun yemlerine katılan katkı maddelerinin haddi hesabı yok. diyelim ki 75 kilosun 100 gram protein alman gerekiyor. 100 gram ihtiyacın kadar tavuk mu yiyeceksin? sonuçta 100 gram tavukta 100 gram protein yok üstüne alacağın yağ, antibiyotik, gdo bunlardan hiç bahsetmiyorum. bir sitede 30 günlük tavuk diyeti ve sonuçlarıyla ilgili bir makale vardı. sitenin ismini veremem reklam olur sonuçlarında jinekomasti, iktidarsızlık, bağışıklık sisteminde hafif çöküklük ve kansızlık gibi rahatsızlıklar ortaya çıkıyordu. he ben abanın toza demiyorum. kararında tavuk yiyin, hazır dönerdi, nuggettı, hazır şinitzeldi, tavuk salamı sosisi, hindi salamı sosisi yemeyin bunlarda çok hile var. bakliyat tüketebilirsiniz, lor tüketebilirsiniz, zeytinyağlı bir ızgara balıklı salata (ton balığında cıva olduğu ispatlandı bu yüzden tavsiye etmem) makarna istiyorsanız evde kendi makarnanınızı da yapabilirsiniz.

Fatih ŞNL bunu beğendi.
  11. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    Eğer araştırma paylaşımı yapacaksanız "sağlıklızayıfla.com","zararlar.net" gibi siteler değilde "ncbi-pubmed","Research Gate" gibi sitelerden yapmanızı öneririm. Çünkü başta dediğim sitelerin herhangi bir akademik geçerliliği yok.(Birinci tip bahsettiğim sitelerde araştırmayı kimler yapmış adları nedir, nerede yapılmış, ne tip denekler kulllanılmış vs... gibi bilgiler olmuyor)

ulaire bunu beğendi.
  12. omer_celik

omer_celik Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Şimdi güzel gunde 100 gram tavuk yersem zararı var mı?

13. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bu konuyu yeni baslayanlar bölümüne açmakta ne yaman çelişki xd

14. Mehmet Guner

Mehmet Guner Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    peki bu protein tozlarina karsi olanlar (iste bu sahtekarlik vb diyenler) ;
    Size simdi hergun ucretsiz 100 gram tavuk mu - 1 servis protein tozu mu verelim deseler ne istersiniz?
    Yani burada sizin icin sahtekarlik protein tozunun tavuga oranla daha pahali olmasi mi?
    birde 100 gram tavukdaki(pilic) 20 gramlik protein sahiden varmi?bu pilicler bizde stresle hic uyutulmadan 24 saat suni isiklarda gdolu yemlerle beslenip kesilio vb 3-4 haftada...

15. Mehmet Guner

Mehmet Guner Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    yani protein tozu daha ucuz olsaydi tavuk sahtekarligi derdiniz dimi?

16. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    yok ben zaten oralardan yapmıyorum. ben Phd veya prof adamların bulunduğu bir yabancı beslenme ve antrenman sitesi var oradan bakıyorum.

17. burakua17

burakua17 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Allah aşkına bir bilgiyi savunuyorsanız o bilgiyi çevresel bakarak analiz edin. O bim döneri filan dediğin etlerin içinde tarihi geçmiş bir sürü ürün var ve onlar kıyma makinesinden geçiyor. Hadi ne kadar sağlıklı olursa olsun içindeki yağ ve tuz miktarı bizim için önemli bir neden. Protein tozu konusunda aradayım, yani içinde protein değeri kalitesi ve ya miktarı doğru mu tam bilmiyorum. Ama psikolojikmen içiyoruz. Her gün dediğin o döner etini yesek yağlı bir insan olup çıkarız

18. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    294
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Şimdi bu konuyu okuyanın kafasında şu oluşacak "Toz olmadan gelişemem". Burayı takip edenlere tavsiyem, bu tip şeyleri kafanızdan çıkarın. Toz olmadan gelişebilirsiniz. Tozun tek faydası sadece daha hızlı kana karışır ve kullanım için pratiktir. Hepsi bu. Hiçbir şey gerçek yemeğin yerini tutamaz. Paranızı çöpe atmayın. Adam gibi gıda alın.

yusufincikli bunu beğendi.
  19. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    GÜNDE 170-200 GR PROTEİNİ hangi besinden alacan sayki aldın kalorisini nasıl harcayacan 100 gr tavuk eti 240 kalori ve 25-30 gr protein içeriyor var gerisini sen hesapla

20. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Sabah 4-5 yumurta gün içerisinde 400 gram tavuk-kırmızı et-hindi-balık 100 gr lor . burası bile 140-150 gr arası protein yapıyor 75-80 kg bir insan için ideal ve bunun daha baklagilden gelen protein miktarı da var bulgur vb vb

ulaire bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş