Protein Tozu Olmadan Protein Bar Yapımı

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve Em0nika tarafından 2 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Em0nika

Em0nika Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    İZMİR
    Merhaba

Foruma yeni üye oldum ve yeni spor yapmaya başladım, internette gezinirken gözüme çarptı ve sizinle paylaşmak istedim, yararlı olacağını düşündüm.

Malzemeler

1,5 Bardak Yarım Yağlı Süt
    1,5 Bardak Yulaf
    1 Bardak Bitter Damla Çikolata
    1 Paket Bitter Kakao (50 Gram)
    1 Kahve Fincanı Kuru Üzüm
    1 Kahve Fincanı Ceviz
    1 Kahve Fincanı Fındık
    1 Kahve Fincanı Fıstık
    1 Kahve Fincanı Badem
    2 Çorba Kaşığı Tarçın (Damak Tadınıza Göre Arttırabilirsiniz Veya Azaltabilirsiniz)
    2 Çorba Kaşığı Hindistan Cevizi (Damak Tadınıza Göre Arttırabilirsiniz Veya Azaltabilirsiniz)
    2 Adet Muz (Dileyen 1 Veya 1,5 Muzda Kullanabiir)
    2 Çay Kaşığı Keten Tohumu
    1 Çay Kaşığı irmik
    1 Tatlı Kaşığı Yoğurt Suyu

Hazırlanışı

Mikserde Keten Tohumu, İrmik, Kuru Üzüm, Fındık, Fıstık, Ceviz Ve Bademi Çekiyoruz Sonra Karıştırma Kabımıza Alıyoruz Üzerine 1,5 Bardak Yulaf 1 Paket Kakao (50 Gram) 1 Bardak Damla Çikolata 2 Çorba Kaşığı Tarçın 2 Çorba Kaşığı Hindistan Cevizini Ekliyoruz Üzerine 1,5 Bardak Sütümüzü Ekledikten Sonra Çatalla Ezdiğimiz 2 Muzumuzu Ekleyip Karıştırıyoruz. İyice Harmanlanınca Borcam Yada Benzeri Cam Olursa Daha İyi Olur Bir Kaba Alıp Buzluğa Koyuyoruz 10 Dakika Sonra Kibrit Kutusu Şeklinde Kesip Tekrar Buzlukta Bekletiyoruz Ertesi Gün Spordan Önce Yiyoruz Yerken Yanında Çikolatalı Süt Veya Meyveli Süt İçmenizi Tavsiye Ediyorum

Bitter Damla Çikolata Ve Bitter Kakao'dan Dolayı Hafif Acılık Yerken Hissedebilirsiniz Bunu Önlemek İçin 1 Tatlı Kaşığı Balı Sütle Eriterek Karışıma Eklemenizi Öneririm Tabi Kilo Sorununuz Yoksa. Ama Günümüzde Malesef Doğal Bal Bulmak Sıkıntı Olduğu İçin Zaten Yanında Çikolatalı Süt Yada Meyveli Süt Kullanacağımızdan, Çikolatalı Veya Meyveli Sütünde Şekerli Olacağından Dolayı Önermiyorum. Bu Tarifin Temel Amacı Kilo Vermek Fitness Çalışmalarında Oluşan Ağrı Sızıyı Dindirmek Ve Güçsüz Düşmememizi Sağlamaktır. Dileyen Kakao Yerine Protein Tozu Kullanabilir Kullanırsa Daha Çok Proteinden Dolayı Kas Oluşumunu Hızlandırır. Ben Elimde Protein Tozu Olmadığı İçin Ve Fiyatları Pahalı Olduğu İçin İlk Etapta Tercih Etmiyorum Ama Fazla Kilolarımı Verdiğim An Anında Protein Tozuna Ağırlık Vererek Kas Oluşumu Ve Vücut Şekillendirmeyi Hızlandıracağım.

Faydaları

Spordan Önce Ve Spordan Sonra Kaslarda Azalan Glikojen Depolarını Doldurduğu İçin Ağrı Sızı Gibi Kas Ağrılarını Hissetmemenize Sebeb Olur.

Yulaf Lifli Bir Gıdadır Ve Çok Önerilir Lif Tokluk Hissi Verdirir Ve Midede Şişmez Mide Sorunları Olanlarada Ekstra Tercih Edilir.

Doğal Ürünlerden Yapıldığı İçin Hiç Bir Zararı Olmadığı Gibi Faydaları Bulunmaktadır. Spordan Sonra Oluşan Yorgunluk Kas Ağrıları Ertesi Günlerde Spordan Soğuma Gibi İsteklere Sebeb Olan Ağrılar Sızılar Gibi Şeylerin Oluşumunu Engeller. Spordan Önce 1 Parça Kibrit Kutusu Ebatında Çikolatalı Süt Veya Meyveli Süt İle Yediğimizde Aynı Şekilde Spordan Hemen Sonrada Yediğinizde Faydasını Anında Görürsünüz Kas Ağrıları Yorgunluk Gibi Sorunları Anında Ortadan Kaldıracağı Gibi İçindeki Faydalı Yağlar Omega 3 Ve Proteinden Dolayı Kas Oluşumunu Da Desteklemektedir. Diyet Ve Spor İle Kilo Vermek İsteyenler Diyetlerine Korkusuzca Kilo Alırım Diye Düşünmeden Ekleyebilirler. Aşırı Kas Yapma Programında Çalışanlarda Ekstra Kakao Yerine Protein Tozu Ekleyerek Daha Fazla Protein İle Kaslarını Çalıştırmayı Başarabilir.

Güzel Bir Diyet Programı Spor Programı Ve Spordan Önce Sonra Protein Bar Kullanımı İle Fazla Kilolarınızı Vererek Güzel Bir Vucuda Hatta Kaslı Yapılı Bir Vucuda Hızlıca Ulaşabilirsiniz...

Protein Tozu Kullanarak Yaptığınızda Kakao Yada Damla Çikolatayı Koyduğunuz Ölçü Kadar Azaltmanızı Öneririm Mesela 100 Gram Koyduğunuzda 25 Kakaodan 75 gramda damla çikolatadan azaltma yapabilirsiniz.

Profesyonel Şekilde Besin Değerlerini Hesapladım Hemde Piyasada Satılan Bir Ürünle Kıyaslayarak .

Benim Hazırladığım Barda Protein Tozu Kullanılmamıştır Ve Karbonhidrat Oranı 10.3 Protein Oranı 2.38 Gramdır.

Hazır Satılan Üründe Karbonhidrat 13.1 Protein 9.75 Gramdır.

Benim Tarifime Protein Tozu Eklenirse Hazır Satılan Üründen Daha Çok Protein Elde Edebilirsiniz

Günlük 2-3 Baklava dilimi tanesinde yenmesi tavsiye edilir.

Konuya göz attığınız için teşşekkür ederim iyi forumlar.

2. JohnnyB

JohnnyB Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Bitkisel proteinler hayvansallar kadar sindirilemez, yani protein bardan cok cezerye olmus o fazla kcal var.

3. nGzbyk

nGzbyk Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Bu kadar protein için alacağın kalori miktarını da göz önünde bulundurmakta fayda var diye düşünüyorum.

4. GECMİSH

GECMİSH Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Böyle bi fiziğe sahip insandan da bu tarif çıkar.

Sayfayı Paylaş