protein tozu olmadan bar yapımı resimli tarif

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve keromero tarafından 13 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. keromero

keromero Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Malzemeler : Pekmez – badem fındık – yulaf ezmesi – süt tozu – süt –tarçın

100 gram pekmez 60 gr karbonhidrat 3,5 gram protein 295 kalori

100 gram yulaf 60 gr karbonhidrat 7 gram yağ 12,6 gram protein 356 kalori

100 gram badem 580 kcal 50.6 gram yağ 19.74 gram karbonhidrat 21.26 g protein

100 gram fındık 630 kcal 61 gram yağ 17 gram karbonhidrat 15 gram protein

100 ml süt 3,4 gram protein

100 gram pınar süt tozu 52 gram karbonhidrat 1,25 gram yağ,36 gram protein 363 kalori

Kullanılacak malzemeler :

1 su bardağı pekmez (200 ml) 120 gram karbo, 7 gram protein, 590 kalori

Yarım paket süt tozu (100 gram ) : 52 gram karbonhidrat 1,25 gram yağ,36 gram protein 363 kalori

2 su bardağı yulaf ezmesi 240 gram karbonhidrat , 28 gram yağ , 50,4 gram protein , 1424 kalori

1 su bardağı light süt 6,8 gram protein

1 kaşık badem (20 gram),1kaşık fındık (20 gram) 7,4 gram karbo , 22,4 gram yağ , 7,2 gram protein 242 kalori

1 çorba kaşığı tarçın
    Badem haricinceki tüm malzemeleri blendera atıp çekiyoruz ,sonra kısık ateşte tavaya döküp tahta kaşık yardımıyla hızlı hızlı karıştırarak koyu bir puding kıvamı alana kadar pişiriyoruz. Dilerseniz benim gibi bi miktar yulaf ezmesini ayırıp en son bademlerle beraber karışıma ekleyebilirsiniz.

En son bademleri ve kıvamını koyu olsun isterseniz ekstradan 2-3 kaşık yulaf ezmesini karışımın üzerine boşaltıyoruz ve karıştırıyoruz.

Karışım tamamen soğumadan yağlı pişirme kağıdına alıp buzdolabında en az 2 saat bekletiyioruz.

Buzdolabından sonra 7 parçaya bölüp servis ettim haftalık yapıyorum her güne bir tane. Aşağıda tüm içeriği yazdım dilerseniz kendinize göre parçaları büyütüp küçültebilirsiniz.

Tüm karışımda

* 420 gram karbonhidrat

* 100,6 gram protein

* 51,65 gram yağ

* 2619 kalori

7 parça çıkıyor , 1 parçasında 60 gram karbonhidrat , 14,3 gram protein , 7,37 gram yağ , 374 kalori

web bloğumdan diğer tariflerime bakabilirsiniz http://sporcuyemektarifleri.wordpress.com/2013/10/25/11/ bol sporlu günler

powerdream, judgementday ve xaqisium bunu beğendi.
  2. xaqisium

xaqisium Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Böyle 51gr yağ görünce kendi kendime oha dedim. Ancak badem ve fındıktan kaynaklandığını görünce içim rahatladı :)

Teşekkürler

3. baky123

baky123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Evde spor yapanlar için bu tarif nasıl ? yani normal öğün yemek dışında yersek ekstradan yararı olur mu ? saçma bi soru ama :D

4. nonat34

nonat34 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Tad falan nasıl onuda belirtirmisin kardeşim ?

5. keromero

keromero Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    tadı doğu-g.doğu anadoludakii pestil ,cevizli sucuk benzeri , benim damak tadıma çok uygun ve çevremdeki 6-7 farklı arkadaşa da tattırdım onlarda beğendiler. Umarım sizde beğenirsiniz tarçın sizin damak tadınıza biraz fazla gelebilir ilk tarifinizde yarım çorba kaşığı tarçın koyup miktarı kendinize göre ayarlamanızı tavsiye ederim.Kolay gelsin

6. Akdenizli

Akdenizli Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Bunu deneyecem bakalim nasil olacak bittiginde paylasirim karnim acikinca atistirmalik iyi olur

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. nurioz028

nurioz028 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Denedim soğumasını bekliyorum inşallah güzel olur :)

8. powerdream

powerdream Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    blog un daki diğer tariflerede baktımda hepsi harika. hepsini tek tek deneyeceğim. Paylaşımların için teşekkürler

keromero bunu beğendi.
  9. keromero

keromero Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Olumlu yorumların için çok teşekkür ederim çevrenizde bu spora gönül veren insanlarında dikkat etmesi gereken birincil konunu beslenme olduğunu ve bu konuda yaratıcı tariflerin olmadığını düşündüğüm için böyle bir işe giriştim umarım bloğu takip eden tüm arkadaşlar da sizinle aynı düşüncededirler :) kolay gelsin

powerdream bunu beğendi.
  10. Uprising41352

Uprising41352 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

arkadaşlar ben denedim, deneme amaçlı yaptığım için hepsini yarım ölçek koydum, galiba kıvamı tutturamadım, helva kıvamında oldu ama tadı mükemmel oldu. bunun içine biraz da elma rendesi yakışır diye düşündüm, bi dahaki yapışımda onu da deneyeceğim, tarif için teşekkürler.

keromero bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş