protein tozu mu yoksa weight gainer mı?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve hasjay tarafından 31 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. hasjay

hasjay Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba site sakinleri:) sorunum başlıktada olduğu gibi hangisi?...sitede bu konu altında çok açıklama var ama benim için yeterli değil...yaklaşık olarak 7 aydır body building yapıyorum..beslenmede fena değil...boy 1.80 kilo 73.amaç biraz daha şişmek.şu an creatin+gainer+amino acid kullanıyorum...gainer yerine protein mi kullansam diye düşünüyorum.ama bu sefer aminoya gerek kalmayacak...veya markayı mı değiştirmeliyim?ayrıca küçük bi sorum daha olucaktı.:)amino yu aldığım sitede 2 farklı kullanım söz konusu diyor.antreman öncesi ve sonrası...ama kutunun arkasında ise sadece antreman sonrası kullanılır diyor.çelişkide kaldım.işi bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler.

Faramir bunu beğendi.
  2. Paul Amat

Paul Amat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1- Gainer yada protein kullanman tamamen senin ihtiyacının belirleyebileceğin bir şey. Günlük carb/protein oranını kontrol ederek buna karar verebilirsin. Ancak ben sadece protein tozu kullanırım. Gainer benzeri bişey kullanacaksamda carb/protein oranı 1/1'den fazla olmaz (örneğin synta-6 veya cyto muscle milk gibi) ama asla weider 4000 veya Universal gainfast 3100 falan kullanmam. Paraya yazık

2- Creatini her zaman aç karna antrenman günü antrenmandan sonra, antrenmansız gün ise sabah uyanır uyanmaz mümkünse glutaminle birlikte bir meyve suyunun içinde.

3- Amino acidi de her zaman aç karna ve antrenmandan sonra. Bence antrenman yapılmayan günde amino yerine protein tozu daha ucuza gelir.

Son düzenleme: 11 Kasım 2007
  3. sercan1313

sercan1313 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

merhaba arkadaşlar. sitede yeniyim pat die daldım aranıza ama soramadan edemiyeceğim. boyum 183 74 kg dayım 3 ay kadar antrenmanda gainer kullandım 66 iken 74 oldum yağlanma olmadı diyebilirim. karın kaslarım hala belirgin değil fakat heryerimde gelişme söz konusu. hedefim 80. bu arada üni yi kazandm gittiğim yerdede ne kaadar verim alırım bilmiyorum. sizce tekrar yüksek protein oranlı gainer mı ?? yoksa protein tozumu almalyım?

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş