Protein Tozu Kullanmalı mı kullanmamalı mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve myret tarafından 7 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. myret

myret Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    1 yılı biraz geçgin bir süredir spor yapıyorum. Başlamaktaki amacım kilo vermekti ama şuan resmen bir bağımlılığa dönüştü insan hep daha fazlasını istiyor. bu süreçte 12 kilo verdim biraz da hacim kazandım ve sarkma filan hiçbir şey olmadan. Yağ oranım düştü ama hala biraz yüksek sanırım karın bölgesinde sadece oturunca belli olan bir göbek var. Haftada 4 gün spor yapıyorum (spor salonunda - belirli bir programa uygun) ve artık biraz daha fazla gelişme görmek istiyorum bu yüzden de protein tozu kullanmak geldi aklıma ama bir danışayım dedim kullanmalı mı kullanmamalı mı kullanılacaksa ne alınmalı hangi marka-ürün vb.
    Koşuşturmalı bir hayatım var düzenli olarak 3 öğün yerim. (Maalesef hiç yumurta yemiyorum.) Spor yaptıktan sonra 1 saat bekleyip yemek yiyorum ama dışarıda yediğim için yağ protein oranı vb şeylerle pek oynama olasılığım olmuyor o yüzden spordan sonra uygun beslenemiyorum denebilir.
    Vücut ölçülerim eğer bir faydası olacaksa seçmemde;
    Göğüs : 102 cm
    Karın: 92 cm
    Sol kol: 35,5 cm
    Sağ kol: 35 cm
    Boy: 191 cm
    Kilo: 83 kg

Son düzenleme: 7 Mart 2014
  2. Ali Közleme

Ali Közleme Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    1.si İlk önce spora başlamadan önceki vücut ölçülerini vermen yararımıza olabilirdi , çünkü fazla ölçün yok.
    2.si Spordan 1 saat sonra yemek yemek ne demek arkadaşım? Bu sporu yaparken hiç mi bir dergi, bir makale,bir yazı vb. şeyler okumadın?
    3.sü Günde 3 öğün yiyerek hacim alamazsın.
    4.sü Artık bu sorulardan hem adminler hemde üyeler sıkıldı. Biraz araştırıp ondan sonra gelin. Ben yinede diyeceklerimi dedim ama ARAŞTIRILMADAN sorulan sorular insanın canını sıkıyor bilesiniz.

3. myret

myret Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    1. si ilk ölçülerim yok ama 95 kiloydum 100cm in uzerinde bir karin 31-32 cm filan kollarim vardi diye tahmin ediyorum

2. si spordan cikar cikmaz muz filan yiyorum süt içiyorum yemek yiyene kadar yol 1 saat sürüyor zaten maalesef yapabilecegim birsey yok

3. sü 3 öğün derken ana olarak bahsettim ara öğünleri saymıyorum çünkü yemek yenmiyor yoğurttur meyvedir vb eğer onlarida sayarsam 6 öğün ediyor zaten

4. sü bunu bende biliyorum ama forumda arama yaptığımda tam tatmin edici cevaplar alamadım ki benim durumuma benzer birini görmedim yoksa 2011 den beri üyeyim ve konu açmam yazmam sadece okurum mecbur olmasaydım açmazdım. Bunu yeni üye birinin söylemesi de ayrı birşey zaten.
    Zaman ayirdigin için teşekkürler

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Son düzenleme: 8 Mart 2014
  4. deniz10

deniz10 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Emin ol durumuna benzer birçok yazı var yinede yardımcı olmaya çalışıcam, anladığım kadarı ile fazla yağlanmadan hacim almak istiyorsun ki bu bütün forumun istediği bir şey :) , beslenmenin gerçekten iyi olması gerekli tabiki protein ağırlıklı besleneceksin ancak düzgün bi beslenme programın yoksa protein tozunun hiçbir faydası olmaz sadece para kaybı olur inan bana, ara öğünleri saymadım demişsin ara öğünlerde çok önemlidir. Forumu biraz dolaş beslenme konularına bak kendine düzgün bi beslenme ayarla 1 yıllık bi geçmişin olmasına rağmen gerçekten bilgisiz gördüm seni biraz oku ,kolay gelsin.

5. myret

myret Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkürler beslenmem hakkında şöyle bilgi vereyim aslında gayet bilgiliyim çünkü diyetisyene gittim kilo vermek için. Sabah kahvaltimi tam yaparim aksatmam saat 7 gibi yapiyorum genelde 10 gibi meyve yerim elmadir filan arada yeşil cay vb seyler icerim 11.30 da spora baslar 12.30- 1 gibi biter 1.30 gibi muhakkak karbonhidrat(makarna/pilav) ve protein bulunan birsey yerim ama daha oncede dediğim gibi yag oranlarini ayarlayamiyorum cunku disarida yiyorum. 3 gibi yogurt vb bisey yer aksam 6 da aksam yemegimi yerim protein e karbonhidrat bulunan. Ekmegi sadece sabah kahvaltisinda yiyorum. 7 den sonra kati birsey yemem ki bu sayede kilo verdim. Spordan sonra tam besleyemedigimi dusunuyorum o yuzdende protein tozu kullanayim diye dusunuyorum ama ne almalıyım besin değerleri ne olmali bunu merak ediyorum. Yemek duzenim var kisaca çünkü olmasaydi 12 kiloyu kas kutlesi kaybetmeden veremezdim diye düşünüyorum. Şimdi ne kullanmalıyim bunun cevabini verebilir misiniz?
    Saygılarımla

Son düzenleme: 8 Mart 2014
  6. deniz10

deniz10 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Gerekli besinlerin hepsini doğal besin kaynaklarından alamadığımız için illaki supplementlere gerek duyuyoruz , madem almayı düşünüyorsun benimde daha önceden kullandığım ve şuan kullanmakta olduğum "optimum whey protein" öneririm forumda konusu mevcut nasıl kullanacagını ne gibi değerler içerdiği konuda yazıyor bakabilirsin , benim kullanış şeklim sabah kalkar kalkmaz 1 ölçek ve spordan sonra 1 ölçek.Tozu kullanırken bol su içmeni öneririm forumda birçok kişi zararı olmadığını söylesede doğal beslenmenle beraber böbreği gerçekten yoruyor bu supplementler mutlaka bol su iç , günlük kullanımı da sakın aşma.

myret bunu beğendi.
  7. AzizShavershian

AzizShavershian Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Benim yaşım 16 sayılır 4,5 5 aydır bu sporu yapıyorum benim kollarım şuan 36 cm e doğru gidiyor senin 1 yılda 35,5 kol yapman bana göre çok yetersiz peki bunun sebebini öğrenelim neden böyle olmuş olabilir?

1-Düzenli protein almıyorsun ve bu sebepten dolayı gelişemezsin kas kütlesi yapamazsın.
    2-Düzenli gelişimin olmadığı halde protein tozu alma düşüncesine kapılmışsın bu çok yanlış birkere düzenli beslenmen olmadan protein tozu alman altını çizerek söylüyorum senin hiçbir işine yaramaz.

Yumurta hiç yemediğini söylemişsin işte bu çok yanlış en kaliteli protein yumurtada vardır kesinlikle günde en az 5 tane haşlanmış yumurta yemenini tavsiye ederim önce bir beslenme düzenini yerine oturt daha sonradan protein tozu almaya bak bu arada antrenman sırasında kasları yakarsın bunu önlemek için antrenman hemen sonrası 100-150 gr lor yemen çok iyi olacaktır spordan 45 dk öncede karbonhidratlı yiyeceklerde yersen işte ozaman hacim düşünebilirsin :)

8. myret

myret Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Başlarda amaç kilo vermekti diyetisyene gittim onun eşliğinde spora başladım ve kilo verdim kas yapma olayına bende 5 ay önce başladım. Yeterli protein alamadigimi dusundugum icin protein tozunu dusunuyorum zaten ;)

9. AzizShavershian

AzizShavershian Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    ama bakın protein tozunu eksik kalan öğünü tamamlamak için kullanılır yani günde 125 gr protein almanı gerekiyorsa ve bunun 100 grmını doğal yollardan karşılıyorsanız 25 gr eksik kalıyorsa ozaman alırsınız ve 25 grmınıda protein tozuyla tamamlarsınız protein tozları asla ana öğün yerine kullanılmamalıdır normal beslenme programınız yoksa almayın :)

Sayfayı Paylaş