Protein tozu kullanmak şartmı ???

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Serkoss tarafından 28 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. Serkoss

Serkoss Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Abilerim Yaşım 14 180 boyundayım 59 kiloyum 2 haftadır vg sporuna başladım.
    Şunu merak ettim;Acaba vg sporunda protein tozu vb gibi ek besınler kullanmak gereklimi?? Gerekliyse Bu ilaçları kullanmadan nereye kadar yol alabiliriz??

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

2. atakan123123

atakan123123 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Şişli/İstanbul
    Tabiki Şart değil Seninki Aynı spor Salonuna gitmek Şart mı?gibi bi soru olmuş.Kişisel tahminim Forum%75-%80Protein tozu Ya da Çok aman aman Supplement Kullanmıyordur.
    Ya Şimdi protein tozu Olayında Devreye Sağlık Falan Girio Çok tartışmalı Konular Kısacası tercih meselesi.(Kimsi zararı yok der kimisi kullanmak Şart der)
    Eğer yeterince proteinle beslenmiyorsan Kullan derim.Ama Ben asla vucüduma Bu tarz Maddeleri sokmamaya çalışıyorum.
    Eğer yeni başladıysan zaten Vucüdun spora bir alışma süresi vardır Bu süre Kişiden kişiye değişebilir.Bu süre içerisinde Kimseye Supplement kullanması tavsiye edilmez.Bu arada Supplementlerin Üzerinde 18yaş altı(Çocuklar için)önerilmez yazar bunuda bilmeni tavsiye ederim.
    Zaten yaşımız(18yaş altı olduğum için) Çok aman Aman bir gelişme yakalıyamıyoruz. (Yakalıyan Yok değil)
    Şimdilik alt yapı oluşturmak yeterlidir diye düşünüyorum.Ki spor Hocalarına da sordum onlarda bu dediklerimi belirttiler.

azil_zinde ve Serkoss bunu beğendi.
  3. Serkoss

Serkoss Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkür ederim.. 18 yşına kadar belirli bir alt yapı düşüncem var ona ulasınca bu konuları daa cok düşünücem :D

4. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Daha bi bismillah salona alış 3-5 ay geçsin sonra düşün. Bu ne acele ?

5. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    Bak artık ne zaman vücudun adapte olur ve programların ağırlaşmaya başlar o zaman alırsın..Sadece antrenmanlardan sonra çakarsın wheyini gün içinde proteinli beslenirsin normalde ben sabah kalktığımda falanda alırım aslında ama sen o kdar fazla alma en önemli olan öğün antrenman sonrası öyle yaparasın..Zaten wheylerde artk amino asitlerde var amino asit ihtiyacınıda karşılar gerçi free amino asitler var..Kullanmak istiyosan optimum 100% whey kullanırsın..

Serkoss bunu beğendi.
  6. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    İlk 4 ay gerek yok bence de ama yinede beslenmene dikkat edersen daha iyi gelişim sağlarsın.Ölçülerine bakılırsa biraz zayıf gibisin. Sadece protein değil karbonhidrat alımına da dikkat etmelisin.Hatta yağ da alman gerekiyor daha fazla testesteron salgılanması için.Yağ tüketirken doymamış olmasına dikkat edersen senin için sorun teşkil etmez.Bu söylediklerim ileriye dönük şeyler biraz çünkü ilk 4 ay su bile içsen kas oluyor.( Şahsen ben sadece antremandan 1.5-2 saat önce 4-5 yumurta beyazı yiyordum ve gayette gelişim göstermiştim:) )

Ayrıca ne kadar yol alabilirim diye sormuşsun.Çok abartmamak koşulu ile dilediğin kadar yol alabilirsin ama daha yavaş yol alırsın.Ama toz kullanmayacaksan beslenmene daha fazla önem vermen gerekiyor.

Not: Ben kendim protein tozu kullanıyorum :)

Saygılar

Edit:İmla

Son düzenleme: 28 Aralık 2010
    Serkoss bunu beğendi.
  7. Serkoss

Serkoss Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merak ettiğim için açtım konuyu :D:D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:31 ----------

Saol abicim bilgilerin için Teşekkürler...:):):):):)

8. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Salon hocamın görüşü bişe kullanmadan gelişmek imkansız.İdman %1 beslenme %99 etkili diyo bodyde.Bişe kullanmazsan sadece ilk haline göre biraz şişersin o kadar daha ileri gitmez diyo.Gerçi doğru gibi aylardır aynı ölçülerdeyim :D..Paran yoksa kas yok çok adaletsiz bir spor.1 kez kullanıp fayda görmek gibi bişey de yok sanırım.Gelişmek istiyorsan sürekli kullanacaksın.Parayı supplementlere yatıracaksın.Sporu bi bırakacaksın bakacaksın ki hepsi uçmuş gitmiş.Bu yüzden çok nankör bir spor.Ara vereceksen bodye kullanma derim ama sürekli devam edeceksen maddi durumun da yetiyosa kullan.Şimdi ben yapabildiğim kadar yapmayı planlıyorum ama şöyle bişey var.Okulum 1 sene sonra bitecek ben bu 1 sene boyunca supplement kullansam ayda 200-300 lira yatırım yapsam vücuduma çok da güzel gelişirim.Ama okul bitince askere gidicem.Askerde o yatırımlarım kaybolup gidecek orası olmasa çok makul bişey supplement.

Serkoss bunu beğendi.
  9. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    antremana gitmediğimiz günlerde protein veya creatin kullanıcakmıyız.

10. özgürlük

özgürlük Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    byrm
    Yer:
    ankara
    proteinli yemekleri fazla yersen gelisirsin

11. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    genelde 5-6 ay sonra kullanmaya baslarlar onceden kullanınca vucut emmıyor dıye bılıyorum pek faydası olmuyor

proteın tozu alamdanda gelısırsın ama cok gec gelısırsın ve zor olur o yemeklerı evde hazırlamak ev yemeklerı yaglı olur ama prorteın tozu sade proteındır kolestrol vb yok yanı

bırde antremandan sonra eve gıdıp yemek yıyıceksın ve o 2-4 saat arası sındırılıcek

ama prıteon tozu hemen antremandan sonra ıcıyorsun kısa surede sınrılıyor.

kımıne gore zararlı kımıne gore zararsız bu hep tartısılan konu ama cogu kısı zararsız dıyor avrupada hamıle kadınlara bıle verıyor doktorlar.

12. Savaş23

Savaş23 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Garson
    Yer:
    Kocaeli
    Herşeyin Fazlası Zararlıdır Protein Tozunuda Kullanma sınırı vardır idmandan yarım saat önce idmandan hemen snra kullanırsın protein tozunu sabah öğle akşam protein tozu kullanırsan karaciğer'ini fazla yormus olursun ve bu sana güç azalması halsizlik olarak geri döner.2.3 kglık 2 kutu protein tozu kullanırsın 60 idmanda ondan sonra 30 idman hiç kullanmassın sonra tekrar 60 idman protein tozu kullanıcasn bu böyle gider.(Bilmeyenler için Karaciğer vücudun işleme fabrikasıdır Çoğu protein tozu %85 %95 oranında saf protein içerir ve sindirimi çok kolaydır ve direk karaciğere gider)

13. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka

Değerli üyemiz;

Lütfen mesajlarınızda Türkçeyi doğru kullanmaya dikkat ediniz.
    Yazım dili ile ilgili kuralları okumak için lütfen buraya tıklayınız
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Cidade de Deus bunu beğendi.
  14. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    eğer beslenmende herhangi bir yetersizlik varsa , düzenli yemek yeme durumun yoksa, kullanman faydalı olur...ancak ve ekonomik olarak durum müsait değilse bunların yerine "peynir altı suyu tozu ve/veya süt tozunu da kullanabilirsin...
    sadece yapman gereken şey : "bunların miktarlarını protein tozlarında olanların 2 katına çıkarmak "...)))

15. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    ercan gürgöze güzel izah etmiş aslında bir iki şey de ben eklemek isterim,

body buildingte gelişim sağlamak için protein tozu kullanmak şart değildir,fakat iyi beslenmek şarttır, gün içinde 5-6 öğün proteinli kaynaklara yönelirsen, yanında kompleks karbonhidratları da yeteri kadar alırsan, gün içinde kas kütlesi eklemek için sana lazım kaloriyi vucuduna alabilirsen, protein tozu kullanmana hiç gerek kalmaz, fakat bu beslenme disiplinini sağlayamıyacaksan, mesela idmanda sonra hemen yemek yeme imkanın yok sa da protein tozunu o zaman kullanman faydalı olacaktır...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:35 ----------

yanlış biliyorsun önceden vucut emmiyor diye bir saçmalık olabilir mi allah aşkına, ne oluyor 5-6 ay sonra vucut hücreleri mutasyona mı uğruyor?

ayrıca kolestrol hakkında ne biliyorsun ki?
    kolestrol olmadan body-building olmaz, kolestrol insanı ayakta tutan şeydir, testo yu ayarlayan şeydir...

kolestrollu gıdaların yanında fruktoz almazsan, klosterol oksitlenmez ve kötü kolestrol olarak yansımaz, kolestrol içeren gıdalar bu sporda olmazsa olmazlardır...

protein tozu içtikten ne kadar zaman sonra sindiriliyor bu konu hakkında da bir fikrin yok tabi ki..
    .http://www.fitflex.com/timereleasedprotein.html

http://www.bodybuilding.com/fun/satternorton.htm

bilgin olmayan konularda sırf mesaj sayını arttırmak için post atma lütfen...

occaner bunu beğendi.
  16. MONST3RK1LL

MONST3RK1LL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 85 kiloyum 183 boyum var ama sorum gögüsümde 105 üstüne cıkamıyorum sorun sizce nerede? protein almadıgım için mi yoksa programımda mı sorun var ?

17. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    emmıyor evet ılk baslayan sporcuya proteın tozu vertsen etkı etmıyor bısure sonra alması gerekıyor

sındırme suresı 40 dk cıvarıdır neyı bılmıyorum bıldıgklerımı ayzdım yanlıssa yanlıs de ama mesaj kasmak ne demek benım sence mesaj kasmaya ıhtıyacım varmı ? 10k mesajım olsa ne olucak madalyamı verıcekler bana hıc oyle seylere dıkkkat etmem demekkı sız boyle seylere dıkkat edıyorsunuz?

ayrıca lınktekı yazıların turkceısnı koyarsan en azından okuyabılırım

20-40 dk yazıyor orda gordugu kadarıyla sımdı benım dedıgım yanlısmı oldu?

kolestrol zararlıdır anlamında demedım ıyı oku oyle cevam verın

prıteon tozu kullanmayın onu dogal besınlerle almaya calsırken kolestrol fırlıycak o anlamda kolsetrolun fazlası zarardır ne dıyorsunuz anlayamadım :)

edit (diez): türkçeyi düzgün kullanınız!

Son düzenleyen: Moderatör: 9 Temmuz 2011
  18. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    protein tozunu her bünye emer, öyle bir saçmalık mı olur, rica ediyorum biraz mantıklı düşün...
    kediye köpeğe ver onun bünyesi de emer, bu nasıl bir düşüncedir, allah aşkına adam vg'ye yeni başlıyor diye vucudu protein tozunu emmiyor mu? Niye acaba protein tozu body ye yeni başlayan kişileri seçip yav ben en iyisi burda emilmiyim mi diyor?Allah aşkına bu nasıl saçmalık...

sen o işin aslını yanlış anlamışsın, ama oturup bir düşünmek,araştırmak hiç aklının ucundan geçmiyor...

protein tozunun yeni başlayanlara önerilmemesinin sebebi, idman prensiplerini henüz kavrayamamış olmalarıdır, dolayısı ile vucutlarının ihtiyaç duyduğu proteini doğal besinlerle karşılayabilme durumlarıdır, beslenme için kasmalarına gerek olmamasıdır, protein tozu yeni başlayan kişilerde kullanılmaz değildir, kullanmaya gerek yoktur...

kolestrolün fazlası zarar değildir, oksitlenmiş kolestrolün fazlası zarardır, biraz araştıralım...

protein tozunun sindirim süresi 40 dk falan da değildir, 2 saat civarındadır, bilmeden konuşmayalım...

ben de bilmiyorum mesaj sayın artınca madalya mı takıyorlar da bu kadar çok gereksiz post atıyorsun...

senden ricam,araştırmadığın ve bilgin olmayan konularda, başka kişileri yönlendirmemen,lütfen forumu kirletmeyelim...

azil_zinde ve Despo bunu beğendi.
  19. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    [FONT=Verdana, Helvetica, Arial][FONT=Arial, Helvetica][FONT=Arial, Helvetica][FONT=Arial, Helvetica] Yüksek kolesterolün vücuda verdiği zararlar
    Kanda aşırı miktarda bulunan kolesterol yavaş yavaş (yıllar içinde) damar duvarında birikir. Bu birikim sonucu o damarda daralma, tıkanma ortaya çıkar. Bu durum bir su borusunda pisliklerin birikmesine benzetilebilir. Kolesterol hangi damarda birikmişse o damarla ilişkili sorunlar ve hastalıklar ortaya çıkar. Kolesterol yüksekliğinde belirti ve bulgular çoğu zaman ani kolesterol yükselmesine bağlı değildir, uzun süreli kolesterol yüksekliğinin damar duvarında kolesterol birikmesine yol açmasının sonucudur. Yani kolesterolünüz şu andaki değerinin 2-3 katına yükselse ve 3-4 saat yüksek kalsa size bir zararı olmaz. Asıl sorun sizde daha önce uzun süreli kolesterol yüksekliği olmasıdır.
    Kalbi besleyen damarlarda (koroner arter) kolesterol birikimi bu damarlarda tıkanma ve daralmanın sonucu göğüs ağrısı, kalp krizi ve kalp yetmezliği gibi sorunlara neden olur. Bunların sonucu hasta koroner by pass ameliyatı (cerrahi olarak darlığın ortadan kaldırılması) veya anjiyoplasti (balonla daralmış koroner arterin genişletilmesi) işlemine ihtiyaç duyabilir.
    Beyini besleyen boyun damarlarında kolesterol birikimi olması felçlere, konuşma bozukluklarına, dengesiz yürümeye, bilinç kaybına yol açar.
    Böbrek damarlarında kolesterol birikimi yüksek tansiyon ve böbrek yetmezliğine yol açabilir.
    Ana atardamarda (aort) kolesterol birikimi de tehlikelidir. Buradan kopan kolesterol birikintileri daha küçük damarları tıkayarak çok değişik sorunlara yol açabilirler: Bağırsağı besleyen damarları tıkayarak bağırsak ölümüne, göz damarlarını tıkayarak körlüğe, bacak damarlarını tıkayarak kangrene... yol açabilirler. Kolesterol yüksekliğine bağlı sorunlar ortaya çıktığı zaman hasta geç kalmış olabilir; bu nedenle kolesterol yüksekliğini önlemek, yükselmişse düşürmek çok önemlidir.
    [/FONT]
    [/FONT]
    [/FONT]
    [/FONT]

proteın tozu 2 saate sındılrılmezki buyrun.

WHEY:Temelinde whey protein antrenman sonrası için bir besindir. Çünkü antrenman sonrası vücudun proteine ençok ihtiyaç duyduğu zamandır ve whey çok çabuk sindirilir. Yaklaşık 30 dakikada.

proteın tozunu basta emmez cumlem yanlıs olmus ılk baslarda kullanılmıyor genelde 6 aydan sonra kullanılmaya baslar vucut adepte olması ıcın baslarda kullanılmıyor.

Son düzenleme: 29 Nisan 2011
  20. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    hala bilgin olmayan konularda ezbere copy paste yapıyorsun, rica ediyorum bırak bu bilgin olmayan konuları savunmayı...

yıllardır insanları fazla kolestrol vs diye bir sürü ilaçla kandırdılar, bu yüksek kolesrol yalanı tamamen ilaç firmalarının icadı, ülkemizde malesef doktorlarımız ezbere ilaç yazmada çok ustalar...

bu kolestrol olayını bütün sporcular biliyor da doktorlar bilmiyor mu ,gerçekten gülüyorum...
    neden hiçbir vucutçu kolestrolden ölmüyor ki o zaman?O kadar yumurta, o kadar hayvansal gıda tüketiyorlar,büyük çoğunluğu da kırmızı et...

Kolestrol ihtiva eden gıdaların yanında, fruktoz alırsanız, fruktoz kolestrolü oksitler ve o kolestrol de damar tıkanıklığına yok açar, bu iş bu kadar basittir, doktorların kolestrol düşürmek için verdiği ilaçların tamamı ezbere verilen ilaçlardır,pazarlama politikasıdır...

hala ısrar ediyorsun, protein tozu 2 saatte sindirlmez diye, sen forumda okumuşşsun whey sindirimi hızlıdır vs diye buna dayanarak diyorsun ki, ya bu whey nasıl 2 saatte sindirilir, whey protein vucutta 1 saatte işlenir, protein sentezine 1 saat içinde başlanır, diğer besinlere göre tabi ki de daha hızlıdır.

senden son kez rica ediyorum, bilgin yoksa boş postlar atma,tekrar sölüyorum forumu lütfen kirletmeyelim...

Son düzenleme: 29 Nisan 2011

Sayfayı Paylaş