protein tozu kullanmak yerine her gün tavuk yiyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve thentr tarafından 3 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. thentr

thentr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozu kullanmak yerine her gün 250gr tavuk ve 2 yumurta yiyorum sizce tozdan alabileceğim kadar protein ihtiyacı alabilyormuyum

2. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    250 gram tavuk+2 yumurta yiyiyorsan beslenmen çok yetersiz.tozun olayı hızlı karışmasıdır,antrenman sonrası recover sürecini hızlandırır.

3. oliestranjeu

oliestranjeu Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    bence hiç yoktan iyidir yumurtayı arttırmaya bak .. balık felan ye bazen ..

4. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Yaklasık olarak 2-3 olcek proteın tozu "mıktarında" proteın alıyorsun..

Ama sunu unutma kı sporcular koca bır gunu sadece 2-3 olcek proteın tozu ve su ıle gecırmezler..

Senın yazdıkların 60-70 gr proteın yapar gunluk ve yetersız bır mıktar bu..

60-70 kglık ortalama bırı oldugunu dusunerek yazarsam, ımkanın olcusunde 1 ogunde 100er 150ser gram tuketecek sekılde 400-500 gr tavuk tuketmeye ve en azından 3 tam yumurta yemeye calıs yanında da kahvaltıda 100 gr peynır yatarken yarım lıtre sut tarzında cesıtlendırerek proteın alımını artır..

Senın sevıyende bırı ıcın proteın tozunun ıdman sonrası ve gerek duyulursa sabah kalkınca hemen alınması dısında bır numarasıda yoktur, sadece "ana hatlarıyla" bakacak olursak cok kalıtelı olması ve cok cabuk kana karısması onun artılarıdır..
    Bırde bazen ogun atlayacak olursan ımdadına yetısır kolayca o kadar..

Isın ozu saglam beslenırsen ve amacın yukseklerde degılse proteın tozuna ıdman sonrası dısında pek ıhtıyac duymazsın..
    Ha proteın tozsuz ne olur, gayette guzel olur bır sorun olmaz, zaten bellı bır altyapı olusmadan bellı bır spor gecmısı olmadan supplement kullanmak pek tavsıye edılmez..
    Sen saglam beslenmeye calıs, tozu fılanda dert etme kendıne..

Kolay gelsın..

Sevıyenı tahmın ederken sordugun bu sorudan dolayı cıkarım yaptım kendımce yenı oldugun kanısına vardım, hatam varsa duzeltırsın..

Son düzenleme: 4 Nisan 2011
    Bodysoft bunu beğendi.
  5. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    protein tozlarına öyle bir gözle bakılıyorki kusura bakma ama senin gibi bu soruyla bana gelen çok insan oldu. protein tozu alamıyorum onun yerine tavuk yesem aynı etkiyi görürmüyüm? bu sorumu cidden ya...? tam tersi olsa tamam derim. bende diyorumki keşke tavuğu arttırabilsemde protein tozu kullanmasam.. şunu öncelikle aklımıza sokalım protein tozları amınolar vs ek besin ürünleri. yani protein tüketimini tavukdan balıkdan yumurtadan vs karşılayamıyorsan protein tozuyla bir nebze bu açığı giderebilirsin... .

dün gece okuduğum bir konuda vardı özellikle yazmadım işyerinde arkadaş bakıyordu gece siteye görmüş kahkahasına kalkdım bakdımda çok bilinçsiz arkadaşlar var şimdi uğraşıpda bakamıycam topic e. adam yazmış protein kullanmayın doğal yapın felan diye birde bir sözde doktorun yazısını eklemiş cidden komediydi.. daha sporun s sinden beslenmenin b sinden çakmayan insanlar neden biliyormuş gibi yorum yaparlar??? 1 ölçek tozu bu insanlar labaratuvara gönderipde test ettirselermişya.. o kadar polemik yaratacaklarına.
    arkadaşım sana gelince tamam toz kullanmadan tabiiki alabiliyorsan sağlam protein al ilerle bence daha iyi fakat aldığın protein oranı spor yapmayan bir bayanın günlük alması gereken protein kadar. arttır oranları çeşitlilik ekle.

TurTaa bunu beğendi.
  6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    eğer günde 250 gr tavuk ve 2 yumurta yiyip , üzerine de normal besinler "fasulye,yoğurt, peynir,nohut,kepekli ekmek vb" de alıyorsan , "protein açığın yoktur" ...

neticede diğer gıdalardan da " protein "alımı gerçekleştiriyorsun...unutulmaması gereken: "ekmekte, makarnada bile protein olduğu" ...

sorun yok...ancak ,alımı gün içine 3 öğüne yaymaya bak...ya da en azından 2 öğüne sığdır...)

7. thentr

thentr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    gün içerisinde yoğurt süt ve benzeri gıdaları tüketmeye dikkat ediyorum ama kafam karışmadı değil bir önceki arkadaş bi kadının alabildiği proteini alıyorsun diyor

8. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Yazdıklarından anca 60-70 gr proteın alırsın yazmıstım, kg basına 2 gr proteın almaya calısmalısın..
    Buna gore az mı cok mu anla sen..

En azından ıdman gunlerı dedıgım gıbı 2 katına cık, ıdman yapmadıgın off gunler bu sekılde beslenmeye devam edersın..

Yedıklerınıde en azından 4-5 ogune yay..

9. thentr

thentr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    75 kg yim hesaplarıma göre işte ortalama günlük 100 110 gr a çıkıyor protein alımı bunun dışında hafta içerisinde aldığım süt ürünleri dahil değil çünkü düzenli değil alımı önceleri beslenmeme bukadar bile dikkat etmiyordum son 1 ayda bu şekilde besleniyorum ağırlıklarda çok güzel bir ivmelenme yakaladığıma inanıyorum çünkü dumbell omuz preste 15 -15 kg zor yaparken 22.5 kg yardımla 25-25 kg kolaylıkla çıkabiliyorum

Son düzenleme: 4 Nisan 2011
  10. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    o yukarıda yazdığın 2 öğünlük yemek bile değil..vücudunun alabileceği 50 gram protein var orada 2 e bölsen o da taş çatlasa...spor yapmayan kadın doğru bir benzetme.

11. thentr

thentr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yazlıklarınız dan hiç birşey anlamadım yukarıda söylenen hesaba göre vücut ağırlığının 2 katı buda 150 olarak hesaplanır bende extraları katmazsam 110 gr olduğunu açıkladım 50 gr nerede çıktı

12. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    50 gr degıl ama senın yazdıgın tavuk ve yumurtadan 60-70 gr cıvarı proteın alırsın.. Bız 110 gr nasıl buldugunu anlayamıyoruz halıyle..

13. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    60-70 gram..ben vücudunun enzim kuvvetini hesaba katarak 50 dedim..diğer sebze tarzı besinleri almadıgın için ezim kalitenin düşük olacağınız varsayarak.

14. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozlarının whey zole olanları antrenman sonraları içindir ozellikle cok hızlı sindirilip emilir. bununda bir amacı var. vucuttaki yıkım etkisini sona erdirmek. bu durumlar dışında zaten tavuk,yumurta,balık vs. tuketmelisiniz. protein vb takviyeler antrenman esnasındaki vucuttaki geri sayımı yok etmek adına alınan onlemler.

15. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bende protein tozu veya supplement kullanmıyorum günlük 100gr üzerinde protein alıyorum hicbir sorunda yasamadım

16. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    250 gr tavuk+ 2 yumurta + 1 bardak süt ya da yoğurt + peynir + tahıllı ekmek + sebze + bakliyat vb alımı varsa protein yönünden herhangi bi eksiklik yoktur...

anlaşılması gereken nokta :

" eğer steroid ya da anabolizan vb" kullanmıyorsanız ,alınacak " yüzlerce gr protein " protein olarak hiçbir işe yaramaz..."

Sayfayı Paylaş