protein tozu kullanıpta olumsuz bi görüşe sahip olan var mı? (yan etki)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve miamili_sercan tarafından 31 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. miamili_sercan

miamili_sercan Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozu kullanıpta olumsuz bi görüşe sahip olan var mı? (yan etki)

2. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    yok kardeşim kullanman için yazmıyorum ama şunu söyleyebilirimki, sözde natural doğal beslenen spor yapmayan bütün vatandaşlarımızın aldığı %90 besinlerin hepsinde hormon var... yani gün içinde miğdeye indirdiği bütün besinlerin hormonlu olduğunu bilmeyipde protein tozlarına laf atanları cahillikden çıkmaya davet ediyorum. yediğimiz tavukdan bezelyeye üzüme karpuza herşeyde hormon var. eskisi gibi değil hiçbirşey. ben doğal besleniyorum deyipde yaşayabilen bir insan ( yaşamak için beslenmek gerek) kendini kandırır anca. aldığın protein tozu emin olki bunlardan daha doğal. ama bunlarıda yiyeceğiz elimiz mahkum.

moqqlass bunu beğendi.
  3. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Tamamen organik beslenmek çok zor. Bir ara Uğur Dündar'ın organik beslendiğini duymuştum. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem. Adam da para var, istediği gibi beslenir. Gidip 4 tane organik incire 5 lira para verecek halimiz yok. Memleketimde meyveler, sebzeler, hayvanlar üç günde büyüyor, kesimlik oluyor. Eskiden ürünlerin içeriğine bakıp kanserojen madde içerenleri tüketmezdik. Şimdi artık her şey yapay, elimiz mahkum. İçimi döktükten sonra senin sorunu yanıtlayayım: Kaliteli protein tozu alırsan yan etki görmezsin. Ama ucuza kaçarsan sağlığını tehlikeye atmış olursun. O yüzden bu tür ürünlerde üç kuruşun hesabını yapmadan kaliteli ürünü tercih etmelisin.

glorious1907 ve Rambo16 bunu beğendi.
  4. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Kesinlikle katılıyorum ve bi belgeselde izledim bi ülkede civcivleri 49 günde kesimlik piliç haline getiriyorlar hayvanları ilaçla geliştirdikleri için 49 günde tam gelişemeyen kemikler o bünyeyi taşıyamıyo hayvan 3 adım atıp yere yapışıyo hem günah hemde sağlıksız..

5. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    @Rambo16
    sanırım food inc. isimli belgeseli izlemişsin.
    Türkiye'de etlik piliç üretimi 40-45 gün arası değişir, izlediğin belgeselde fazla bile söylemişler, tabi benim dediğim güney bölgelerimizde, daha soğuk yerlerde daha da erken olabilir.

6. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Jarhead e katılıyorum.Ona gelene kadar neler var daha.Ayrıca ben ne kendim zararını gördüm ne de göreni duydum.Bu ürünler uzun yıllardır kullanılıyor.Zararlı olduklarına dahil bir bulgu yok.Bazı sağlık sitelerinde içmeyin tarzı ibareleri bende okudum.Ama bir dayanağı yok.Doğal beslenme ile alacağın proteinin alabiliyorsan kullanma tercih meselesidir.Sonuçta ucuz ürünlerde değiller.Ama hızlı emilimleri sayesinde bu ürünler diğer protein kaynaklarından farklıdırlar.

7. katina77

katina77 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    bende gecen tanıkık doktora gıttım tahlıl yaptırmaya ıdrarımda proteın cıktı konusurken konu proteın tozuna geldı yok olum ondan ıcme onda gdo vardır bılmem ne vardır bızım ulkedekı cogu doktor proteın tozunu ılac zannedıyor :S cok bılıncsızler bu cok kotu bı durum buna bızzat sahıt oldum cogu kezz kafa_

8. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Gdo apayrı bir konu bu gdo haberlere çıkmadan önce 1-2 yıl önce ben orta okuldayken öğretmenimiz bile bize gdo nun reklamını yapıyordu bide bunu yapan fen ve teknoloji öğretmeni o zaman biyoloji dersi olmadığı için bu dersin alt yapısını bizde oluşturan öğretmen bu yani, siz düşünün ülkemizdeki bilinçsizliği..

9. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    6 aya yakındır kullanıyorum :) eskisi gibi çabuk yorulmuyorum aşırı terlemiyorum .başta beslenmeni düzene koyuyorsun taşlar yerine oturunca. tabi uzun vadede aralıklı kullanılmalı supplementler.

10. omrbrk

omrbrk Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Yorgunluk neyse de terlemenin protein tozuyla alakasını söyleyebilirmisin gerçekten çok merak ettim??

11. miamili_sercan

miamili_sercan Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar sagolun bilgileriniz için kullanmadan bi sorayım dedim

bn sadece antrenmandan hemen sonra bıde gece yatarken içicem sadece antrenman yaptıgım günler bıde 500 gr tavuk gogusu yiiyorum 1 lt süt içiyorum proteın fazla gelmez bı sorun yaşamam dimi?

bide bana adam gibi bı 100&100 whey protein markası sölermisiniz yararını gördüğünüz bi markanın

12. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Protein tozunun kötü yanları iyi bir idman ve dinlenmeyle seni daha kaslı yapması, ucuz olması nedeniyle cüzdanının etle beslenmeye kıyasla daha kabarık olması ve dostum o içtiklerin zararlı bırak normal beslen diyen çevrende adamların ortaya çıkması.

13. durden

durden Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle hiçbir zararı yok cahil insanların sokakta orda burda türettiği masallardan ibaret bunlar.Çok faydalı olduğunu söyleyebilirim hakkaten güçleniyorsun sağlıklı oluyorsun.Paran çok yoksa antrenman çıkışı 2 ölçek içersin yeter en gerekli olduğu zaman budur.Yatmadan öncede az bişey sütle karıştırıp içebilirsin body günleri.

14. miamili_sercan

miamili_sercan Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bna "100%100 whey proteını markası solermsınınız alıcam da

bilgileriniz ıcın sagolun

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:52 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:49 ----------

bide bişi daha sorcam arkadaşlar peki bu proteın tozunu "1 sene kullandım diyelım artık kullanmıcam vücüut proteın alımına alısıcak ya bırakınca sorun olaz dımı?=
    ya mıllet dıyor yok kara cıgerı flan bozuyor dıe ınsan hayatı rıske gelmezz bole dıye dıye benı spordan soguttular

15. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Secan bu spor cok zararlı alısıpta bıraktıgında olme tehlıkesı var, o yuzden yolun basındayken bırak.. Hazır spordan da sogumussun, hıc ısınma tekrar..

16. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Valla yarıldım gülmekten :D:D:D

17. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    jarhead'ın mesajından sonra bende kullanmaya karar verdim
    Nutrıwey Protein 450g alıcam bu markanın ürünleri genelde kalitedir ama kullanan varmı beyler Amway ürünlerini?

18. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Protein tozu alırken ekonomisi açısında biraz ağır gramajlı tercih edin.Günde min.2 porsiyon alsanız 50 gr eder.Bu da haftada 350 grlık tüketimdir.

Amway çok ciddi bir firmadır.Ama protein tozu olarak çok tutmayan bir markadır.Kullanıcıların tavsiye ettiği ürünlerden şaşma.

19. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    emregunes haklısın ama ne bileyim amway her zaman müşteri sağlığını düşünür benimde başımdan bi böbrek rahatsızlığı geçti tedirgin oluyorum ister istemez ne diyosun bu konuyla ilgili amway almıyayım mı?

böbrek rahatsızlığı derken böbrek idrara kan ardındanda protein kaçırmaya başlamıştı her şey kötüye gidiyodu ama balık yağı kullanınca geçti şu an tahliller tertemiz ne yapmalıyım sence bu p. tozu konusunda??

20. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Şimdi bunu en iyi doktorun bilir diyeceğim ama bugün bir tıp sitesinde bile protein tozu ve aminoasit kullanmayın, bıraktıktan sonra kaslarda sarkma olur diye okudum.O yüzden alacağın cevap hiç kullanma olacaktır.

Genel olarak protein tozlarının karaciğer,böbreküzerine direkt zararına ben inanmıyorum.Ama rahatsızlığın bu boyutta olduğu için yanlış yorum yapmak istemem.Forumda bu tarz sorun yaşayan biri varsa senin halini en iyi o anlar..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş