Protein tozu kullanımı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Poseidon. tarafından 2 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Poseidon.

Poseidon. Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    Forumda araştırma yaptım fakat bu konuyla ilgili bir şey bulamadım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Çoğu yerde okuyorum protein tozu alımı antemandan hemen sonra olmalı diye. Benim merak ettiğim şey şu. Benim anteman şeklim şöyle ağırlık + cardio

Protein tozunu ,ağırlık kaldırdıktan hemen sonra alıp cardio yamı geçmem gerek
    Yoksa ağırlık tan sonra cardio en son protein tozumu almam gerek. Şuan cardio öncesi alıyorum ama merak ettim doğrumu yapıyorum?? dumbelllls

2. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    En büyük yanlış konuyu başka yerlerden okumuş olman protein tozunu sabah uyanınca aç karna almak en verimlisi olacaktır.

Forumda bu konuda uzman görüşleride bu şekildedir.

3. Poseidon.

Poseidon. Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    Yardım için teşekkürler fakat yinede cevabımı tam alamadım. Ağırlık kaldırıp cardio yapıp en son mu protein almalıyım , yoksa ağırlıktan sonra protein sonra cardio şeklinde olmalı ilgilendiğin için teşekkürler...

4. tugce7

tugce7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam bende ayni konuyu arastiriyorum su anda
    ama ögrendigim su bilgiye göre kas yapilandirmasi icin antreman sonrasi da icebilirsiniz .Ama en sagliklisi söylendigi gibi sabah ac karna icmekmis .
    Kullanim miktarini merak ediyorum 2 yemek kasigi koyuyorum 59 kiloyum yanlis mi yapiyorum hissine kapildim burdaki yazilanlari okudukca .....

5. 1seaqe

1seaqe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    sabah aç karnına ve ağırlık , cardio antremanından hemen sonra alınır . ( antreman önceside alınabilir )

6. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Öncelikle supplement ile aldığınız protein miktarı günlük alımınızın %29 sinden fazla olmamalı yani günlük aldığınız proteinin %80 ini doğal besinlerden alın.

Bunun dışında kalan %20 kişinin kilosuna ve ihtiyacına göre 1 veya 2 ölçek olarak değişebilir.

Eğer 1 ölçek kullanan sabah aç karnına 2 ölçek kullanan sabah aç karnına ve antrenman sonrası kullanabilir.

Ağrlık antrenmanı ve sonrasında kardiyo yapanlar genelde kardiyo sonrası alıyorlar ancak ağırlık antrenmanı sonrasında da alına bilir senin kişisel tercihine kalmış.

tugce7 2 yemek kaşığı alıyorum demişssin ancak kaç gram oluyor hangi üründen kullanıyorsun bunları bilmemiz lazım her ürünün içeriği farklı. Ayrıca bayan ve 59 kilo oluşun da etken.

Kullandığın ürünü yazarsan daha detaylı bir açıklama yaparım ayrıca ürünün içinden çıkan ölçek ile hesap yaparız daha uygun olur.

7. tugce7

tugce7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Merhaba
    öncelikle cevabiniz icin tesekkürler
    Kullandigim ürün bir alman markasi sanirsam kendi üretimleri burda adina rastlamadim ismi well & active vanilya aromalisini kullaniyorum
    hergün almak istemiyorum söyle ki bazi günler haftada 3 gün normale göre daha agir egzersizlerim olabiliyor ve sadece o 3 gün icin kullanmak istiyorum zaten yeni basladim.Onun disinda proteini dogal yollardan almaya calisiyorum. Kilo olarak bugün 58 kg olmusum galiba azaltmaliyim ?
    Cevap yazarsaniz sevinirim

8. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Antrenman yaptığınız günlerde de yapmadığınız günlerdede supplement alınmasını öneriyorum.

Bunun nedeni ise şudur vucüt antrenman yaptığı günden ziyade o günün gecesi ve ertesi gün dinlenerek gelişir eğerki bizler bu gelişim zamanlarında supplementleri kesmek olumsuz etki verecektir.

58 kilo bir bayanın aşırı bir protein ihtiyacı yoktur. Örneğin erkeklerde kilo başına 1.5 - 2 gram kadar protein alınıyorken bayanlarda bu oran 0.8 - 1 gram arasında hatta abartanlar 1.2 gram kadar almaktadırlar.

Yani en fazlasını hesap etsek sizin için gereken protein miktarı 65-70 gram arasındadır. Bu arada boyunuz kaç ve biliyorsanız yağ oranınız nedir. Ayrıca amaç kilo vermekmi kas yapmakmı ?

Ayrıca ürününüzü araştırdım ancak detaylı bilgi bulamadım bu yüzden ürürnün arkasındaki supp. fact. yazan kısımda 1 servisi kaç gram kaç kalori ve ne kadar protein ve karbonhidrat var yazarsanız günlük miktarıda yazarım.

9. tugce7

tugce7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Protein alma sebebim egzersizlerde zorlanmamak ve kas gelimine yardimci olmasi..Su an ki hedefim vücudumun daha sIkI olmasi ve istedigim sekle ulastiktan sonra kaslanmayi düsünebilirim ama cokta abartmadan yani agirlik calisarak elde edilen kaslardan istemiyorum.Kilo sorunum aslinda yok ama 3-4 kilo daha vermem gerekli amacima ulasmak icin.
    Boyum 1.63 yag oranimi bilmiyorum maalesef

üründe 100 gr icin
    kalori 386 kcal
    protein 86 g
    karbonhidrat 4,0
    yag 2,9
    L carnitine 300g
    Sanirim bu bilgiler yeterli olur

10. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    bu kısmı ben anlamadım ? ağırlık çalışılarak elde edilmeyen kaslarda mı var? sanırım çok tekrar az ağırlık kastınız. yani kasın hacimlenmesinden çok kuvetlenmesi sıkı görüğnmesi, yanılıyorsam düzeltin; ama onda da bir biktar ağırlık kulanacaksınız aletli veya aletsiz( vücud ağırlığı) birde şunu ekliyeyim hanımefendilerde kaslanmak zaten işkencedir erkeklerin doğal testesteronu bile bazen tatmin etmiyor dışarıdan sağlıklarıyla oynamak pahasına bu tip hormon takviyeleri alıyorlar. adınlarda zaten testesteron eser miktarda. çok zorlasanızda erkeksi bir görünüme kavuşmanız pek olası değil her halukarda güzel hoş görünecektir.

Son düzenleme: 4 Mart 2013
  11. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL

Sabah kalkınca aç karnına 10-12 gram kadar whey alabilirsiniz.

Ancak supplement kullanımı ilk üç ay için tavsiye edilmez.

Ayrıca protein alımı antrenamanlarınızdaki performansınızı etkilemez. Antrenman performansınız düşük ise karbonhidrat alımını arttırmanız lazım.

Sadece ağırlıkla kazanılan kaslardan kastınız sanırım steroidsiz bir çalışma sistemi. Zaten bunu istemediğinizi belirtmişseniz kimse size zorla bu ürünleri kullandırmaz.

Beslenmede sadece proteine değil karbonhidrat ve kaliteli yap alımınıda gereken kadar yapmak lazım .

tugce7 bunu beğendi.
  12. Von_Pasther

Von_Pasther Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Cardio yu antrenmandan önce yapın ve antrenman biter bitmez protein değil whey protein kullanın.Paranız uygunsa hidrolize uygun değilse isolate bir whey işinize yarayacaktır tavsiyem optimum gold whey.

Ayrıca sabah kalktığınızdada alabilirsiniz ama kahvaltıda yumurta vs yendiği için ekonomik durum uygun değilse en uygun zaman antrenman bitimidir.Hem uyanınca hem antrenmandan sonra whey kullanımı çok iyi olur ama.

13. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Üyenin elinde zaten mevcut ürünü var ben casein protein alsın demedim zaten. Ayrıca antrenmandan sonra casein ve whey i birlikte almak daha yararlı.

Yumurta sadece kahvaltıdamı yeniyor antrenmandan sonra yenmezmi ? Ne olursa olsun sabah aç karnına alınacak whey in yerini birşey tutmaz.

Burada insanlara birşey yazarken birazcık makul olalım.

Bahsettiğiniz kişi 100 kilo 190 boyunda ağır vg ci değil 163 boyunda 58 kilo bir bayan .

14. Von_Pasther

Von_Pasther Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten o yüzdende sadece antrenman sonrası yeterli.Bayanlar için recovery yapması yeterlidir proteinin.

Casein antrenmandan sonra işlev vermez gece yatarken kullanılması daha mantıklı geliyor bana. gerçii bayan bir sporcuya casein sanmıyorum gereksin

Son düzenleme: 4 Mart 2013
  15. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Protein tozu veya protein bu yapının recovryden başka etkisimi var acaba ?

Konuyu uzatmanın anlamı yok elinde bilimsel kaynak olmadan yorum yapman sağlıklı değil.

Hala elinde bilgi olmadan konuşuyorsun casein protein ile whey i bir arada almak tekwhey almakan daha iyidir.

Casein gece yatarkena ancak tek alınır.

Bu arada imzamdaki supplement günlüğümü okursan neyin ne şekillerde kombin edileceği hakkında da fikrin olur ....

16. Von_Pasther

Von_Pasther Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Birini zamana yayılması birinide acilen protein ihtiyacını karşılaması için kullanıyorsun tamam bu bizim için son derece mantıklı.Ama bunu bir bayanın yapmasına gerek varmı sorun o

17. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Ben zaten üyeye gereken açıklamayı yaptım. Proteinin içeriği hakkında bilgi veren sendin.

Ondan sonrada olay bu noktaya geldi bu konuyu bir çok kişi okuyor öle açıklama yapmadan 2 kelime yazarak geçiştirirmen başkalarının eksik yada yanlış bilgi almasını sağlayacak.

Bir bayanın neden bu şekilde almasında bir sorun olsun ? 12 gram whey alacakken 6 gram whey 6 gram caseinde alabilirki.

Konuyu daha fazla uzatmayacağım konuyu soran arkadaşa gerekli bilgiyi verdim...

18. Von_Pasther

Von_Pasther Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Ben zaten sorun demedimki sadece gerek yok dedim yanlış anlama oldu herhalde.

Neyse uzatmaya gerek yok zaten ikimizde farklı şeyler söylemiyoruz nihayetinde.

19. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Naturel calisan bir birey icin ogun zamanlamasi anlamsiz arkadaslar. Proteini sabah ta alsa aksam da alsa oglen de alsa gun icinde makrolarini vurdugu surece ve bunu uzun vadede devam ettirdigi surece farketmeyecek.

technical1967 ve mehmetanil bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş