Protein Tozu Kullanımı Hakkında???

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve MCMXC tarafından 9 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. MCMXC

MCMXC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben protein tozunu sadece spor yaptığım günlerde spordan sonra alıyorum..oda 3 yemek kaşığı yani 30gr. proteine denk geliomuş?? 1.si doğru bir kullanım mı?

2. eğer kullanım şeklini gün içine yayarsak yada antreman öncesi ve sonrası alırsak o 3 yemek kaşığını yani 30 gr. proteini mi bölüyoruz yoksa gün içinde her protein tozu alışımzda 3 yemek kaşığımı alıyoruz???

ABD de yaşayan ve spor yapan bir arkadaşımda en doğru kullanım şeklinin
    spor yapmadigin gunlerde 5 olcegi gun icerisine yayman ve spor yaptigin gunlerde ise oncesinde ve sonrasinda alman tavsiye ediliyor dedi...????
    Burdaki ölçek nedir ve yazılarda okuduğum 1 porsyon neye tekabül ediyor? 1 porsyon 30.gr proteinmi???

Bilgili arkadaşların yorumları çok çok önemli??

2. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Aldığınız protein tozunun içinden ölçek çıkması lazım , fakat protein tozlarının ölçekleri küçük olur ve kutunun en dibine gömerler , bir kaşıkla kutunun dibininden ölçeği çıkarın . Ayrıca ant öncesi ve sonrasında 30gramı bölmüyoruz 1 ölçek ant önce 1 ölçek ant hemen sonra olmak üzere 2 ölçek yani toplamda 60 gram alıyoruz. Aldığınız protein tozunda 1 ölçekde 30gram proteinmi yazıyo tekrar bakın 25 gram olmasın . muhtemelen 25 gram protein vardır 1 ölçekte , Farklı kullanım önerileri için bu yazıyı okuyun .

https://www.bodyforumtr.com/sporcu_besinleri/protein-tozu-nasil-kullanilmali-a159.html

Son düzenleme: 9 Aralık 2010
  3. MCMXC

MCMXC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet içinde ölçek şeklinde bir kaşık var ama üzerinde ölçü birimi vs. yok bende zaten onu kullanıyorum çünkü dolu dolu 1 tanesi 1 yemek kaşığına denk geliyor hemen hemen..Tozun üzerindede zaten 3 yemek kaşığı (30gr) yazmakta..(multipower)..
    Ozaman sizin dediğinize göre 1 ölçek denilen 30gr. lık protein yani 3 yemek kaşığı oluyor..
    Bu arada sizinde linkini verdiğiniz yazıyı bende okudum başka sitelerde de vardı ancak orda da anlamadığım şey yazıda 6 tane kullanım önerisi verilmiş..Bu 6 kullanımdan birini yada 2 sini vs. mi uygulamak lazım yoksa 6sınıda uygulamamız mı gerekiyor??

4. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Günde iki ölçeği geçmeyin . 1 ölçek ant hemen sonra almanız lazım o kesin , diğer 1 ölçek size kalmış sabah kalktığınızda alabilirsiniz arkasından yarımsaat kadar sonra kahvaltı edersiniz veya zengin bir kahvaltı yapmadığınıza inanıyorsunuz kahvaltıdan sonrada alabilirsiniz . Yine antremandan yarım saat kadar önce alabilirsiniz ama antremandan önce protein değeri yüksek bir et yemeği yediyseniz almanıza gerek yok . Öğle ve akşam yemekleri arasındaki saat farkı uzun ise 5 saat gibi bu arada da alabilirsiniz . Son olarak yatmadan önce sütle alabilirsiniz . Ben şahsen ant hemen sonra suyla , yatmadan önce de sütle alıyorum . Herkesin farklı bir kullanım şekli var , nasıl verim alacağınıza inanıyorsanız öyle alın . Ama unutmayın 1 ölçek ant hemen sonra alınacak mutlaka ...

5. MCMXC

MCMXC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet antremandan sonra kesin almak üzere diğer ölçeği eğer beslenmemiz iyiyse almak zorunda değiliz..Kişeye bağlı yani..Ben haftanın 5 günü antreman yapıyorum ve antreman günleri alıyorum..Diğer 2 gün almamayı tercih ediyorum çünkü çok fazla sıcak baktığım birşey değil supplementler..

6. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Ek beslenme ürünü olduğu için buna göre kullanmalısınız. 2 ölçek gibi sınırlama yoktur.

TheSingleWolf bunu beğendi.
  7. MCMXC

MCMXC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar protein tozu ile beraber likit aminoda kullanmaya başladım..salondaki hoca spordan önce proteini spordan hemen sonra aminoyu al dedi..bende genelde tam tersi şeklinde okuyorum çoğu yerde..ne gibi bi farkı varki???sizce hangisi olmalı??

8. yazo41

yazo41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    antremandn sonra amino alıyorum tozda almama gerek varmı sence ? tozu gece yatmadn önce alıyorum

9. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    protein tozunun (bana göre) en verimli kullanımı antremandan sonra karbonhidratla birlikte alındığı durumdur (meyve suyu ile birlikte)

kalan kısımlarda sabah kalkar kalkmaz denir, zira gece boyunca vücut protein kullandığından -özellikle gh salgılanması esnasında- sabah ihtiyacı yüksek olur denir ama ben bu işi kahvaltı ile doğal yollardan yapma taraftarıyım. çünkü (yine bana göre) antreman sonrası kasların protein ihtiyacı en yüksek olduğu zaman, öt eyandan gece boyunca vücudumuzun temposu çok fazla düşüyor ve protein ihtiyacı antreman sonrası durumundan daha az oluyor. o yüzden kahvaltıyı beklemek çok da problem değil, özellikle gece yatarken salınımı uzun süren süt içilmişse (bence) hiç problem değil...

bir de günlük protein alımının az olduğunu düşündüğüm vakitelrde alıyorum...ara öğünlerde mesela ve onu da sütle alıyorum.

10. MCMXC

MCMXC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aslında şöyle bi durum var sanırım kullandıgın protein tozuna görede değişiyor..benim sormak istediğim aslında muscletech nitrotech için..hocam mix bi protein tozu olduğu için spordan önce alarak özelliklerinden faydalanman daha iyi olur dedi..

açıkcası suanki kullanım şeklim değişiyor..likit aminoda kullandığım için bu aralar bazen spordan önce ve sonra likit amino alıp gece yatarken sütle proteini alıyorum..bazen spordan önce protin sonra amino bazende tam tersi önce amino sonra protein alıyorum..

aslında protein tozunu spordan sonra içmenin dışında ayrıca gece yatarken içmek özellikle growth hormonun salgılandığı zamanda içmekde mantıklı geliyor bana..sabahleyin ise dediğin gibi bende kahvaltıda yumurta peynir gibi şeylerle protein almayı tercih ediyorum..ve ayrıca besin takviyesi olarak proteinin yetersiz kaldığı öyünlerde de tozla desteklemek doğru bir yol..

11. bare

bare Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    dddd

ya beyler ben 6 aydır gezmediğim site okumadığım makale kalmadı hiçbi fikre sahp olamadım bazıları protein tozu zararlı bazıları değil diyor... bazıları protein tozsuz vucut gelişmez diyor bazıları gelişir diyr..hiç bi şey anlamadım kumar gibi bi şey yüzde eli eli ..bencee sağlık o kadar basit değil kumar oynanmak için.. bence kimse doğru sölemiyorr

Sayfayı Paylaş