protein tozu kullanımı hakkında soru

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve vladerious tarafından 13 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. vladerious

vladerious Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle başlığı nereye açmam gerektiğini kestiremedim yanlış açtıysam affola.

3 aylık bi spor geçmişim var amacım genel olarak kilo vermek ve vücudumu şekle sokmak. 6 aydan önce protein kullanımını tavsiye etmiyorlar ama elimde arkadaşımın hediyesi olan optimum whey %100 whey gold standard var. bunu kullanmamda bi sakınca var mı? bi de antrenmandan önce 1 ölçek ve sonra 1 ölçek olarak mı kullanmam gerekiyo bilgilendirirseniz sevinirim saygılar.

2. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    Valla bana kalırsa kullan
    Kullanma yöntemi sana kalmış
    Forumda tonlarca kişinin nasıl kullandığı yazıyor

Vorenus bunu beğendi.
  3. LastExile

LastExile Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Türkiye - Adana
    Bana kalırsada kullan,
    Bir süre sonra kullanma önerimi daha fazla kas yapısı olmadıgından cok gerek duymadığından,beslenme ile halledebilceginden deniyor.
    Beslenme programın düzensizse kullan,Düzenli yemek programın varsa antreman sonlarında 1ölçek kullanmanda iyi olacaktır.Zaten protein tozunun ilk en önemli kullanılğı zaman antreman sonları diye biliyorum.

Vorenus bunu beğendi.
  4. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Gün içinde iyi beslenebiliyorsan sadece antremandan sonra bir ölçek kullan. Ben yeterli protein alamadığım için antremandan önce ve sonra 1 ölçek kullanıyorum. Off günlerde kullanmıyordum ancak off günlere de 1 ölçek ekledim sütle beraber. Bu arada günde sadece 1 ölçek kullanmanın hiç bir zararı olamaz. Aşırıya kaçmak istemiyorum daha yeniyim diyosan dediğim gibi sadece antreamandan sonra kullan.

Vorenus bunu beğendi.
  5. vladerious

vladerious Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler bilgilendirmeleriniz için sanırım yeterli protein alamiyorum off günlerde 1 ölçek antrenman günlerimde 2 ölçek kullanmayı planlıyorum kilo vermemi etkilemez değil mi?

6. jeytan1905

jeytan1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    madem whey protein kullanıcaksın.ne kadar kullanman gerektiğine sen karar ver.

ortalama kilonun 1,8 - 2 katı kadar protein alman gerekiyor 70 kg isen günlük 140 g protein gibi.

buna göre eksiğini whey ile tamamla.ama yeniyim diyorsan fazlada abartıya kaçma.

whey proteinin özelliği kana çabuk karışması.o yüzen sabah kalktıktan sonra ve antreman sonrası ideal diye düşünüyorum.

Vorenus bunu beğendi.
  7. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Şimdiki aklım olsaydı VG ye başladığım ilk gün en az 3 supplement ile başlardım . Bu 3 ay 6 ay saçmalığını kim çıkardı bu forumda bilmiyorum böyle bir hurafe dönüyo burada sürekli ama sen hemen başla kullanmaya .

8. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Buna katılamıyorum malesef. Vg ye ilk başladığımızda kaslar gelişmeye çok müsait zaten. Beklenmedikleri etkiye maruz kaldıklarından beslenmen de iyiyse ilk başlarda çok hızlı yol kat edilebiliyor. Düşünsene daha ilk başlardan supplemente başlarsan vücut gerçekten gelişmek için bir fark istediği zaman napcaksın? Steroid mi alcaksın? Her şeyin doğalı daha iyidir, zor durumda kaldığımızda da supplementlere başvurulmalıdır.

9. mixtime159

mixtime159 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    aldığın ürünün üstünde ne kadar kullanacağın yazıyorsa ona göre kullan
    örnek: 30 gr ile 300 ml süt karıştırınız gibi

10. LastExile

LastExile Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Türkiye - Adana
    Sana katılıyorum bence doğru söylüyorsun.

Ama Vorenusun şu dediğide bi bakıma doğru.3ay 6ay biraz saçmalık.İnsan vucudunu dinlemeli ve vucut ne zaman isterse takviyeyi o zaman vermeli.Her insanın vucudu farklıdır.Doğru düzgün beslenmeden 3ayda kasda kaybedilebilir.Bu kadar beklemiş olmak dahamı yararlı ilk güne nazaran? hayır tabikide.O yüzden vucut ne zaman istiyorsa o zaman alınmalı.Vucudunu dinlemeli herkes.
    Kimse 3ay veya 6ay sonraki halini görmeden o zaman ne kullancagı hakkında yorum yapmamalı.

11. Kambala

Kambala Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kilo vermek istediğini yazmışsın ama boyunu, kilonu, yaşını vs hiç yazmamışsın.

Arkadaşım eğer kafadan bir 10 kilo fazlalık yağın varsa protein tozuna yanaşmamalısın bile, içinde karbonhidrat da vardır. Sen yağ yakmak istiyorsan zaten yapacağın şey 50-60 dk'lık bir cardio, sonra 3-4 tane karın ve bel egzersizi ve 2 tane de 4x15 olmak üzere göğüs veya omuz egzersizi. Böyle bir programda protein tozuna ne gerek var Allah aşkına? Yağlarını yak, cardio ile işin bitsin, Bulk'a girersin o zaman protein tozu kullanırsın şişersin, arada azıcık yağ da bağlarsın ama nihai olarak 1-2 aylığına gene Cutting'e girersin ve 10 numara bir vücudun olur. Bu iş bir Bulk bir Cutting den ibarettir ama Cutting'de protein tozu almak cidden çok gereksiz. Süt, yumurta, tavuk vs ile kaslarını korursun, ne yaparsan yap bir parça kas kaybedeceksin ama amaç yağ yakmak. Cutting'de isen kasları düşünmemen gerekir.

+Değil 6 ay, bence 1 yıl dolmadan ek besin olayına girmemek lazım. Kim ne derse desin, kim neyi savunursa savunsun bu maddeler doğal değil yapay ve bunları kullandığın andan itibaren vücut bunlara alışarak devamlı kullanmayı bir zorunluluk haline getiriyor. Para da lazım yani. Öyle her ay birinden hediye protein tozu gelmez, bunu da göz önünde bulundur. Sporu bir gün bırakırsan olacaklardan bahsetmek gereksiz, biliyorsundur zaten.

12. vladerious

vladerious Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kambala teşekkürler dediklerini göz önünde bulundurucam ama dediğim gibi amacım sadece elimdekini bitirmekti, satıcam sanırım bu arada boyum 1.79 kilom 85 yağ oranım %18

13. Kambala

Kambala Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kilon 85 olmasına rağmen yağ oranın gerçekten %18 ise fazla kaslı değilsin demektir. Dediğim gibi Cutting takıl 1-2 ay, kışın Bulk'a girer kas yığarsın. Mayıs gibi de tekrar Cutting'e girerek fazla yağlarını yaktın mı kasların çıkar ortaya, 10 numara olur.

14. vladerious

vladerious Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler tavsiyene kulak vericem, öncesinde daha kiloluydum ayrıca %29du yağ oranım. protein tozunu satıp cla ya da l carnitine almayi planliyorum iyice azaltip yağ oranını nisan mayıs gibi de abanıp yaza 10 numara girmeyi hedefliyorum dediğin gibi ;)

15. burak34

burak34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    vucut çalışıyorsan eyer takviyesiz çalışmak boşuna kürek çekmektir

16. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

Arama Kelimeleri : protein

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş