protein tozu kilo aldirir mi?Yasayipta bilenler...

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve medcezir tarafından 3 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. medcezir

medcezir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
    merhaba..ben kilo almak istiyorum ve daha once gainer kullandim ama 1 ayda sadece 2 kilo aldim.simdide protein tozu kullanmak istiyorum.sizce protein tozu kilo aldirirmii?boy 180 kilo 60...4 aydir bb yapiyorum bilgilerinizi bekliyorumm..ayrica benim durumumda olupta kilo alan arkadaslar varsa tecrubelerini anlatmasini bekliyorumm...

2. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Eğer kilo aldırıcı ile kilo alamadım diyorsan protein tozu ile hiç alamazsın çünkü kilo aldırıcıların (weight gainer)içinde karbonhidrat+Protein Tozu+vitamin-mineral var.. üstelik 1 ayda 2 almak bence iyi bir gelişme.. vucut geliştirme sabır ister..

equasian ve umutn bunu beğendi.
  3. CENTAUR

CENTAUR Guest

Protein tozu kilo almana yardımcı olur tabiki fakaaat, beslenme çok iyi olması gerek, yani kilo almaya ihtiyacın var ve protein kullanmak istiyorsun, bunda bir mahsur yok ama alman gereken karbonhidratı gıdalardan tedarik etmen lazım.

Şimdi sana birkaç ufak tavsiye vereyim, belkide bildiğin şeylerdir ama ben yinede yazıyorum, zaten protein tozu kullanıyorum diye öğünlerindede proteinli gıdalar olmassa buda eksiklik yaratır en azından kahvaltılarda mutlaka yumurta yersen, akşamlarıda lor veya süt tüketirsen, diğer öğünlerdede en azından bir öğün et-tavuk-balık vs. götürebilirsen şahane olur, karbonhidratta çok önemli tabiki ama protein daha önemli çünkü karbonhidratı ekmek yiyerek sağlayabiliyor insan(pilav, makarna tercih edilmeli) ama protein içeren gıdalar her zaman elimizin altında bulunmuyor. Sonra nohut, fasülye, mercimek vs. gibi kuru baklagillerde çok gerekli içlerinde kaliteli karb, ve önemli b vitaminleri var buda kilo almak için birebir.

Selametle.

4. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Aynı boylardayız,spor geçmişimizde pek farklı sayılmaz,ben de 7 aydır yapıyorum.Bak şu an kilon çok düşük tahminimce yağ oranın da gayet düşük olmalı.Şimdi kas hacmini artırmak için daha ağır basman lazım,daha ağır basman için de biraz kilo ve yağ şart.Onun için şimdi sana protein tozu gerekmez kanaatimce.Çünkü senin hafif yağlanıp kilo alman ve ağırlıkları artırman şart,bu da özellikle karbonhidrat yönünden sağlam bi beslenmeyle gerçekleşir.Weigh gainer hiç kullanmadım,onun yerine bol bol pilav,baklagiller,mısır gevreği çok tükettim ilk aylarda,ama gerçekten çok sağlam beslendim ve 3 ay içerisinde 70 kilonun üstüne çıktım.Kilom 75 diyince artık karbonhidratı azaltıp proteini artırmaya başladım.Yaklaşık 2 aydır beslenme düzenim daha protein ağırlıklı çünkü artık vücuda belli bi temel otutturdum ve protein benim için daha gerekli,protein tozu kullanmaya başladım.Şu an 80 in üstündeyim,protein tozu kilo aldırır ama belli bi temel şart,öncelikle onu sağlamaya bak,kolay gelsin ;)

iracible bunu beğendi.
  5. medcezir

medcezir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
    sagolun beylerr..kararimi verdim protein tozu alcam isocool 2kg..ve guzel bi tarif buldum karbonhidrat bombasi bunlari uygulayacagim.insallahh ii sonuc alirim.

6. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    seçe seçe karbohidrat ve yağ oranı 0 olan izole bir whey protein mi seçiyorsun??? bence yanlış yapıyorsun, eğer kredi kartın varsa yurtdışı kaynakjlı sitelerden prolab n-large 2 yada optimum serious mass i öneririm. yoksa dahi bu ürünü alma kilo alma açısından sonu hüsran olacak.

7. medcezir

medcezir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
    daffy ben azerbaycanda okuyorum ve prolab n large kullandimm ama 1 ayda 2 kilo aldim.birde protein tozunu denemek istedim.yag olmadan kilo olmaz mi karbonhidrat ve protein yeterli degilmi?

8. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    1 ayda 2 kg hiç azımsanacak bir rakam değil! senin istediğin ne? 1 ayda 5-10 kg almak mı? ben o durumda ne olacağını söyliyeyim çoğunluğu yağ olan bir kütle ve koltuk altlarından, kasıktan ve belden derileri çatlamış bir vücut!

9. medcezir

medcezir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
    sence n large devam mi edeyim?ayrica sen prolab kullandinmi?

10. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    bence devam et çünkü 1 ayda 2 kg gayet başarılı olduğunu gösteriyor, evet prolab kullandım hem de n-large 2 kullandım ama ben kahvaltı edemediğim zamanlar kahvaltı yerine kullandım ürün o kdr başarılı ki öğün yerine koyabiliyorsun ama tabiki sen bu şekilde kullanmayacaksın, öğünlerin sağlam olacak yanında bunu da kullandın mı sonucu görüceksin ki zaten görmektesin farkında değilsin :)

11. shaman

shaman Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar ben %100 whey optimum nutrition kullaniyorum, protein tozu kullanan herkez kilo alirmi ? benim su an icin kilo almak gibi bir dusuncem yok boy 190cm agirlik 102 kg

12. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer ihtiyacından fazlasını alırsan protein tozu da kilo aldırır. Vücut kullanmadığı fazla proteini yağ olarak depo etmek isteyecektir doğal olarak.
    İhtiyacın kadarını alıyorsan hiçbir sorun yok.
    Porsiyon başına 3 gr karbonhidrat içeriyor.
    Sorun yaratacağını sanmıyorum. ;)

13. shaman

shaman Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    gunde iki olcek aliyorum antremandan 45 dk once ve antreman sonrasi, bu arada uyguladigim program 5 gunluk parcali program, her antremanda 5 hareket 3 er set 12-10-8 piramit olarak, ne dersin antreman sonrasi proteini kesmeli mi ?

14. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Shaman "ihtiyacından fazlasını alıyorsan kilo aldırır" derken günlük proteğin ihtiyacından bahsediyorum.

Normal olarak kilonun*2 kadar protein ihtiyacın vardır günlük kaba taslak.

Sen protein tozu kullanarak bu miktarı aşarsan kilo aldırır. Aşmazsan hiçbir sorun yok.

Bazı diyet dönemindeki sporcular izole whey protein tozlarını tercih ederler. Bu tozlar proteinden başka hiçbirşey ihtica etmez neredeyse. Onlar kilo almamak için bu tozları kullanırlar. Ama bu sporcular için 3 gr karbonhidratın bile kilo alma konusunda büyük önemi vardır. O yüzden olabildiğince kaçınırlar bundan.

Senin öyle bir durumun yok. O yüzden gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.thums:

Ayrıca antrenman sonrası protein asla kesilmemeli. Eğer illa kesmek istiyorsan antrenman öncesini kes derim. Sonrasını hiç elleme. Gün içinde en çok proteine ihtiyacın olduğu zaman sabah öğününden sonra. Hele ki elindeki protein kana bu kadar hızlı karışıyorken çok işine yarayacaktır.

Fakat dediğim gibi kilon*2 kadar proteğini aşmıyorsan kısıtlamaya gitmene gerek görmüyorum.

Son düzenleme: 21 Kasım 2008
    shaman bunu beğendi.
  15. mg_bat

mg_bat Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bazı insanlar gainer larla kilo alamaz kolay kolay, benim gibi. Protein tozunun etki etmeme gibi bi olayı oldugunu sanmıyorum, en dusuk olan gnc whey denedim, o bile birseyler farkettirdi ama kas daha fazla oldu kiloya nazaran. yani anlayacagin, protein le bekledigin gibi bir hacim olmuyor malesef.

16. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    1 aydır bu sporu yapıyorum diye yazmışsın. 1 ayda daha normalde kaldıracağın kiloları kaldıracak düzeye bile gelmiş sayılmazsın. Dolayısıyla bu zaman zarfında 2 kilo bile alman iyi başarı. Hatta bana kalsa kilo alamıyorum desen bile 2-3 ay hiç suplementsiz çalışırdım ve sonra protein tozu kullanırdım. Suplementlerin etkisi birazcıkta psikolojiktir. Buna rağmen yinede suplement kullanmak istiyorsan daffy'nin dediği ürünü kullan derim bencede ; çünkü sıfır yağ ve karbonhidrat olan izole whey proteinler diet döneminde kas kaybı yaşamamak için alınan üründür oysa sen kilo almak istiyorum diyorsun. O zaman daffy nin dediği yada herhangi bir protein tozu kullanabilirsin.

17. Killa

Killa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    68 kilo iken 86 kilo oldum

bench_O
    slm arkadaşlar bundan 5-6 ay öncesi kızın biri çok zayıfsın sen vursan ne olcak demişdi o günden sonra kafaya koydum ve disiplinli şekilde çok yemege başladım 68 kilo iken 86 kilo oldum şimdi nasılmıyım oldukça iri kilo aldım ama elbetteki spor yanında şart vücut yapmak için kilo aldım ve şuan gayet ii gidior istek ve disiplin şöle bi laf vardır yiyorum ama kilo alamıoyorum yanlış demekki yeteri kadar yemiyormuşsun yada kilo vermeye çalışıyorum olmuor yanlış kilo vericeksen bogazı biraz tutucan ve spor yapıcan kilo almak veya vermek isteyen arkadaşlar bana msj attsın yardımcı olablrm test ettim onaylattım şuanda kilomu sorarsanız 84 kiloyum ama göbek vardı onu erittim boyum 1.83 kilo 84 kendinize güvenin ve disiplini bozmayın sorunu olan arkadaşlar herhangibi protein almasınlar ilk dogal denesinler ondan sonra dönüp düşünsünler ki 2-3 ayda kilo aldıgınızı fark ediceksiniz 5-6 ay içinde 68 den 86 gerçekden baya zorladı beni ama hedefe ulaştım yaz oldugu için kilo veriorm 84 de kalıcam ama kışın düzenli bir beslenme ile hedef 90:D

18. kezahakeza1

kezahakeza1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bence yiyerek kilo almakta pek sağlıklı gözükmüyor.5 Ayda yaklaşık 20 kg bana çok gibi geldi.Umarım ileride başınızı ağrıtmaz.

19. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Ben uzun süre protein tozuyla kilo almaya çalıştım. Zaman zaman başarılı oldum ama bir kutuyu bitirip kilomun aynı kaldığı zamanlar da oldu. Kilo aldığım zamanlar genelde sporda yeniykendi çünkü çok zayıftım. Ara ara gainer kullanıyorum ve 4-2 kilo arası kazanıyorum fakat maddi durum elvermiyor sürekli gainer almaya çünkü proteini de kesmiyorum gainer kullanırken.

Başladığımda 50 kilo idim şimdi 64 kiloyum ve 16. ayımdayım. Yağ çok az %5ler civarında. Hedefim 70-75 arası bir kilo... Sizce bundan sonra gainer kullanmamda fayda var mıdır? Yoksa sadece proteine devam mı etsem?...

20. erencem

erencem Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    mass gaiiner ler çok etkili ama içinde ki calori miktarına iyi incele kilo diye yağ almauniversal gainer bu konuda iyidir

Sayfayı Paylaş