Protein tozu ile beraber aminoasit kullanmalımıyım ? (Optimum Whey ve Hardline Amino Full)

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve 61laz53 tarafından 15 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. 61laz53

61laz53 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Abiler 17 yaşındayım 1,73 boyunda 61 kiloyum 2 sene öncesine kadar 1,67 73 kiloydum göbekli kilolu biriydim son bir yıldır fitness yapıyorum evde dummble barfiks barı kum torbası gibi şeyler var bunlarla bir çok farklı hareketler yaparak verimli çalıştım ama kas kütlem çok yavaş artıyor ne kadar denediysem deneyeyim hafif ağırlık çok tekrar, orta ağırlık normal tekrar, ağır ağırlık az tekrar veya maksimum tekrar gibi bunları sürekli farklı farklı denesemde iyi bir kütle artışı göremedim 6 ayda bende kas yapmaktan vazgeçip kardiyo çalıştım son 6 ay sürekli şuan karnımın üzerinde çok az bir yağ tabaksı var geri kalan bacak, kol, göğüs(jinekomasti vardı doktor zayıfla demişti) hiç bir yerimde yağ kalmadı sadece karbonhidratı azaltıp karın tabakasını inceltmeye uğraşıcağım son 6 aydır full zayıflamaya çalıştım söyleyeceğim şu verdiğim 12 kilonun 3 kilosunu yağdan gitmiş gibi hissettim çünkü bacak ve omuz kaslarım çok zayıfladı ben futbolcuydum bacaklarım taş gibiydi kaslıydı baya ama 1,5 senedir futbol oynamıyorum omuz kaslarına çok az çalışırdım ve zayıflayınca eridiler çok zayıf gözüküyorlar bu yüzden şuan çok zayıf çirkin ve işlevsiz bir vücuda sahibim geleyim asıl konuya şimdi ben tekrar kas kütlesi kazanmak için ağırlıklarla çalışmaya başlamayı düşünüyorum çok işlevsiz bir vücudum yok az tekrarla da olsa kendi barfiks şınav mekik gibi temel şeyleri yapabiliyorum ama az tekrarla şimdi ben tekrar başladığımda kesin sonuç almak istiyorum yine 6 aylık bir hüsran istemiyorum çalışıyorum elimde param var Optimum Whey ve Hardline Amino Full almayı düşünüyorum bunun sebebi benim önceden yumurta süt ve tavuk eti kullanmama rağmen yeterli etkiyi alamamam ben protein tozu kullanmayı hep istedim ama maddi olarak param yetsede çok pahalı gördüm şimdi ise param var ve onada para verebilecek durumdayım sizin tavsiyeniz nedir sadece Optimum Whey mı alsam yoksa yanında fazladan diğer aminoasitlerden ucuz diye Hardline Amino Full alsammı birde bu anlattıklarıma bakarak bana ne önerirsiniz ne yapmalıyım çünkü kas kütlem çok yavaş artıyor antremanlarım verimli ve güzel geçiyordu ama sonuç tatmin edici değildi siz ne yapmamı önerirsiniz biraz uzun oldu okuduğunuz için teşekkür ederim.

2. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Amino asit diye satilanlar zaten kucuk whey protein tabletleri. Oranlari asagi yukari benzer oluyor genelde.
    Sadece whey al. İleri seviye degilsen whey kullanirken amino asit gereksiz.

GT-I9001 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. 61laz53

61laz53 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben sorunumu buldum neden kas çalıştığımda kütle hacim artışı olmadığını öğrendim çoğu insana oranla bendeki tip 2 kas lifleri az ve tip 1 kas lifleri fazla bunu kaslarımın gelişmesine rağmen fazla büyümemesinden anladım çok az büyüyor bu yüzden benim iyi bir görünüşe sahip olmak için uzun süreler çalışmam lazım bununla beraber sadece protein tozu kullanacağım peki bana önereceğiniz bir protein tozu var mı optimum düşünüyorum ama 30-40 lira fazla verip nitrotech de alabilirim veya siz ne önerirsiniz hangi protein tozu iyi performans arttırıyor hemen kasların onarılmasını sağlıyor benim için tat önemli değil fiyatta çok fazla önemli değil ne önerirsiniz.

4. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Bence kullanmanda yarar var faydasını görürsün.

Sayfayı Paylaş