Protein Tozu ile Amino Asit'in Karşılaştırılması !!?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve doqukaaN tarafından 3 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Protein Tozunun yanında Amino Asit Kullanmak Gerekli mi Gereksiz mi ?

1. Gerekli

62,6%
  2. Gereksiz

37,4%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Optimum'un %100 Whey Protein'inde bulunan amino asit değerleri ile 2222 karşılaştırıldığında, Amino Asit'i kullanmak gereksizmiş gibi görünüyor.

Sanki Whey Protein'in içine bütün Amino Asit'leri koymuşlar ki öyle görünüyor, o halde Amino Asit kullanmanın mantığı nerede kaldı ?
    Yoksa benim mi bir yanlışım var ?

Amino Asit kullanmak yerine Protein Tozu bize gerekli olan bütün amino asitleri kat kat fazla verecektir gibi bi fikir oluştu bende.

Bu konuda Beni aydınlatırsanız ve nerede yanlış düşündüğümü belirtirseniz sevinirim.

Optimum Nutrition %100 Whey Protein Tozu

Optimum Nutrition Superior Amino 2222

Tablolardan da karşılaştırabilirsiniz amino değerleri.

Protein tozu ve amino almayı düşünüyorum, sizin de fikir ve görüşlerinize göre, amino asit almayı bir daha gözden geçireceğim.

Bir de anket ekledim. Oradan da görüşünüzü belirtecek şıkkı işaretlerseniz sevinirim.

İlginiz için teşekkürler.

2. Apower

Apower Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Protein tozu ile alınan amino asitlerin emilimi ile normal bir sekilde alınan amino asitlerin emilimi arasında fark olması gerekiyor amino asitler ağızda cignenenerkte alındıgı için daha hizlı bir sekilde kana karısabiliyor migde de hızlı bir sekilde emile biliyor ama protein tozu ve içeriği okadar cabuk emilmiyor kanımca.

Gerekli bence

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  4. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    animal nitro ile weider mega forte u aynı kefeye koyabilirmiyiz?

5. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    nitro ile mega fortu aynı kefeye kim koydu ?

6. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    kimse koymadı ben soruyorum işte :) nitroyu okuduğumda mega forte ile aynı özelliklere sahipmidir acaba diye sordum

7. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Yok nitronun içeriğini tam olarak bilmiyorum ama Pump etkisi de var ve içinde iyi oranda protein de var die biliyorum.
    Ancak mega fort'da Arginine ve Ornithine 6 gr kadar bulunuyor bi serviste, yani daha çok GH ye yönelik bir ürün.

8. BLACKFLASH

BLACKFLASH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    Türkiye
    Protein alırken aminoasite dönüşüyor ve kana karışıyor. aminoasiti alırken parçalanıp direk aminoasit olarak kana karışıyor. yani 5 dakika veya 10 dakika daha hızlı kana karışıyor.
    Sonuçta ikiside aynı işlem görüyor.
    Protein yanında aminoasit almanın mantığı ne? veya aminoasit yanında protein almanın mantığı ne?
    proteinlerin aminoasitlere göre üstünlüğünden bahseden ve mutlaka alınması gerektiğini söyleyen çok adam var. Nerden bakarsak bakalım protein yanında aminoasit almanın hiçbir mantığı ve olumlu bir tarafı yok. Bu şuna benzemiyor mu? kreatin monohidrat alacak kişi yanında kreatin alkalin alıyor. Veya kreatin saf özü creapure alıyor. Sonuçta aynı yere ulaşıyor ve görevi görmüyor mu?

TheBest ve doqukaaN bunu beğendi.
  9. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Bende senin gibi düşünmüştüm.
    Zaten vücut için gerekli olan 8 amino asit var, bunların en önemlisi BCAA lar.
    Amino yerine BCAA alsam nasıl olur diye düşünüyorum aslında.
    Zaten pro tozundan bütün aminoları alıyoruz.

10. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Bence gereksiz. Sonuçta ikisi de aynı işi görüyor. Çok ağır antreman döneminde ek olarak BCAA ve Glutamin alınabilir

11. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Amino asit ağizda çiğnendiği vakit 5 dakika gibi kısa bir sürede emilimi gerçekleşir. Üstelik gramaj olarak dusuktur 8-10 gr gibi

böylece protein israfı engellenmiş oluyor.

Amino asit whey proteine göre daha hızlı emilir ve sindirilir. Cunku amino asit whey proteinin sindirime hazır halidir.

Whey ise eğer üzüm suyu ile alınırsa 30 dakikaya yaklaşan oranda sindirilir.

ikisi de beraber gayet kullanılır.

Ancak amino asiti abartan adamlar var. 10 tane 20 tane atanlar.

HEr pakedin uzerinde şunu söyler idmandan sonra kilonuza göre 3-4 tane alın.

Amino asitin amacı hızlı tamir etmek ve yemek yemek için zaman kazanmaktir.

daha sonra gidersiniz ve protein içeren öğünüzü tüketirsiniz.

amino dan sonra whey de alınabilir imkan meselesi.

öncelikle amino asit derim ben.

Kaldıki bunlarda mucize çözümler değil ister whey olsun ister amino asit bana gunde yarım kilo kırmızı yarım kilo tavuk 10 tane yumurta alabilecek kadar para olsa asla bu tarz ürünlerin yüzüne bile bakmam.

Özellikle kırmızı et tavuk ve yumurta bu üçü alamamak demek ölçü kazanmada sıkıntılar yaşamak demek.

ne amino asit nede whey protein bu ucunun vereceği hiç birşeyi bizlere veremez.

Son düzenleme: 9 Eylül 2010
    tigerrr ve doqukaaN bunu beğendi.
  12. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Arkadaşlar Zaten Proteinin Yapıtaşıdır Amino Asit. Birçok Amino Asit Bir araya gelerek Protein i oluşturur. Yani Amino Asitin amacı Emilimi Hızlandırmaktır .

13. penny

penny Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    Protein tozunda bulunan amino asitler peptid formdadır, toz veya tablet şeklinde ayrıca aldığınız aminolar ise serbest formdadır.

14. sarsılmaz

sarsılmaz Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Çok doğru bi noktaya değinmişsin. Bu konuya bu yüzden dikkat etmeli

15. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    protein tozuyla yavaş ancak etkili bir biçimde protein ihtiyacını karşılarsın. tek servisle 25-30 gr protein alırsın ancak aminoasitte bu 25-30 tablet eder ki kimse yutamaz. zaten para da yetmez bu işe

aminoasidin avantajı serbest formda olduğu için çok hızlı kana karışması. mesela antremandan 30 dk önce 2-3 gr bile bcaa aldığımızda kaslarımız aç kalmaz ve kandaki aminoasidi yüksek tutmuş oluruz. Kaslar katabolik süreçte çok az kalırlar.

bana kalırsa asıl öncelik protein tozundadır. aminoasit çok gerekli bir ürün değildir. aminoasitler üretim açısından biraz daha güvenilmez geliyor. sanki aminoasit sağlıksız ancak protein tozu sapğlıklı gibi bir his var. sanırım bu üretim tekniğinin doğal olmamasından kaynaklanıyor.

16. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    whey+amino yerine whey+bcaa+glutamine kullanmak çok çok daha iyidir.

17. mesut8209

mesut8209 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    herkezin ortak kanısı proteinle bcaa ve glutamin kullanmak mı bu konuda çok fikir ayrıcalığına düşenler var benim gibi yanı whey in içinde hepsi varken neden alıp onuda kullanıyım diyen çok var.

18. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara

her wheyin içerisinde az çok bcaa,glutamine olabiliyor fakat çoğu komik oranlarda.Yani ürünün satışını arttırmak için 1-2 gram koyuyorlar,üzerinede kocaman yazıyorlar efenim bilmem kaç gramda bilmem kaç mg glutamin,bcaa vs gibi.Doğrudur wheyde bulunur fakat yeterli miktarlarda değildir.Eğer öyle olsa BCAA ve Glutamine diye neden supplement yapsınlar.

19. ufkboztepe

ufkboztepe Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bu konuda bende gereksiz diye oy verdim yani protein ve amino asiti 2 ay boyunca beraber olarak kullandım elde ettigim sonuç şöyle ; vücud genelde kendine fazla gelen proteini veya amino asiti idrar yoluyla ve diğer yolla dışarı atmakta ...bende ikisini kullandıgım dönemde idmandan 1 saat önce bunları aldıgımda idmana başlamadan önce lavaboya sık sık gider olmuştum yani ikisinden birini eminim fazla geldigi için dışarı atmakta sonraki ay sade protein kullandım ve böyle bişeyle daha karşılaşmış degilim açıkcası bence gereksiz.

20. toprakyalin

toprakyalin Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı dedikleriniz bendede var antremandan önce whey ve aminoyu içiyorum antremana gitmeden iki kere wc gidip küçük yapmak zorunda kalıyorum. Antremandan çıkıyorum yine whey ve amino içiyorum akşam yatana kadar durmak yok durmadan wc ye bu arada beslenmemde çok düzgün..

Sayfayı Paylaş