Protein tozu/ Aminoasit/ Yağ oranı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Börteçine tarafından 12 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Börteçine

Börteçine Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgi - İşlem
    Yer:
    İstanbuL
    Merhaba arkadaşlar,
    Ben kas gelişimine katkı da bulunması için supplement kullanmayı düşünüyorum. Yalnız şöyle bir ayrıntı var; bayağı bi kilo verdim ve bu kiloları tekrar almak istemiyorum. Bildiğim kadarıyla protein tozlarında yağ oluyor. Salondaki hocamla konuştum aminoasitlerde yağ yok sen aminoasit kullan dedi. Yağ oranı 0 protein tozları var dedim. Onlarda da var kilo aldırır dedi. Ancak araştırdığımda gördüğüm kadarıyla aminoasitlerde de yağ var. Hoca farklı bir şey diyor ben araştırınca farklı bir şey görüyorum ne yapacağımı kararlaştıramadım. Ben yağ içermeyen kas gelişimine katkıda bulunması için supplement istiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. İstediğim kriterlerde protein tozu veya aminoasit tavsiyesinde bulunursanız markasıyla birlikte söylemeniz daha iyi olacaktır.

2. brhmcr

brhmcr Guest

Oncelikle yaglar mi yoksa karbonhidrat mi kilo konusunda daha oncu rol oynuyor. Bu konuda ciddi bilgi eksikliginiz var.Beslenme ve yeni baslayanlar formu sabit konularini muhakkak okuyunuz.

Illa supplement alacam diyorsaniz amino veya karbosu dusuk wheyleri tercih edebilirsiniz.

3. KaSınTı

KaSınTı Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Spor Salonu
    O hocayı bir daha dinleme protein tozlarındaki yağ en fazla 1-2 gramdır ve bu oranda yağlanma yapmaz hoca elindeki bir aminoasidi sana kakalamaya çalışıyor.

4. Börteçine

Börteçine Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgi - İşlem
    Yer:
    İstanbuL
    Hocam beslenme konusunda yeterince bilgi sahibiyim ve aldığım karbonhidrat miktarına dikkat ediyorum yalnız hocanın söyledikleri doğrultunda protein tozlarındaki yağ oranı gözümü korkuttu.

5. KaSınTı

KaSınTı Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Spor Salonu
  6. brhmcr

brhmcr Guest

Protein tozundaki karbo ve yag orani cok sert definisyon dieti yapmadikca en son kafaya takilacak sey. Butcene uygun guzel bir protein tozuyla devam :) benim onerim optimum gold olur.

7. Börteçine

Börteçine Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgi - İşlem
    Yer:
    İstanbuL
    Ben takıntı yaptım herhalde :D Eyvallah hocam, çok sağ olun.

8. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    protein de, karbohidrat da, yağ da enerjidir. sadece proteinle de beslensen(ki özellikle spor hayatında uygun değil) günlük aldığın kalori, yaktığın kaloriden fazla olduğu sürece bu enerjinin faazlasını vücut yağlanma olarak depolar.

bir de şu durum sözkonusu. normal bir beslenme periyodun var. KH, yağ ve protein alıyorsun. ihtiyacından fazla protein alır ve harcayamazsan, vücudun kullanamadığı fazla protein karaciğer yağlanmasına sebep olur. devamında oluşan üre ve ürik asit böbreklerde birikir. vs vs. uzar gider.

ne olursa olsun, herşeyin fazlası zarar. günlük besin ihtiyaçların için forumda araştırma yapmanı tavsiye ederim.

9. Börteçine

Börteçine Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgi - İşlem
    Yer:
    İstanbuL
    Aydınlattığınız için teşekkür ederim :)

Sayfayı Paylaş