protein tozu,aminoasit,carbopure,kullanımı hk.yardım

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve gokhan8280 tarafından 1 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. gokhan8280

gokhan8280 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    GÜVENLİK
    Yer:
    TRABZON
    selam arkadaşlar;

elimde protein tozu,aminoasit,carbopure var ancak kullanımları hakkında bilgi verriseeniz sevinirim.antremandan önce ve sonra hangilerini içmem gerek acama.

yardımcı olursanız sevinirim

2. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    1-protein tozu antrenmandan önce 1 ölçek suyla antrenmandan sonra 1 veya 1.5 ölçek meyve suyuyla tüketiniz. İkisinden birini tercih edecekseniz bu mutlaka antrenmandan sonra olmalıdır.

2-amino asitte protein tozuyla aynı mantıkta lakin hocam antrenmandan önce önerdi. Antrenman esnasında protein tozundan çok daha hızlı sentezlendiği için kas kaybını azaltır.

3- Carbopure antrenmandan önce 1 ölçek suyla tavsiyemdir.

Sonuç olarak önerim;

Antrenmandan yarım saat önce 25 gr carbopure (veya 1 elma) + 10 gr amino asit + su + (tercihen yarım ölçek wheyde ilave edilebilir). Sütle içmek istiyorum derseniz karışımınızı antrenmandan 1 saat önce yapınız.

Antrenmandan hemen sonra 300 ml %100 olMAyan meyve suyuyla + 1 ölçek carbopure + 1 veya 1.5 ölçek protein tozu hemen ardından bol kompleks karbonhidratlı ve proteinli düşük yağlı bir yemek.

gokhan8280 bunu beğendi.
  3. gokhan8280

gokhan8280 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    GÜVENLİK
    Yer:
    TRABZON
    Antrenmandan yarım saat önce 25 gr carbopure (veya 1 elma) + 10 gr amino asit + su + (tercihen yarım ölçek wheyde ilave edilebilir). yazmışsınız. bendeki amino asit tablet. 4 adet alsam olurmu.birde.hepsini aynı anda içsem sakıncası olurmu .

Mesela : Protein tozu+aminoasit+carbopure.meyva suyu ile alsam ..

idmandan yarım saat sonrada aynı şekilde tekrarlasam sıkıntı olurmu acaba..

4. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    ben gramaj yazdım elinizdeki tabletler 2.5 gram ise 4 adet atınız. Bende 2 gramlık var 5 adet atıyorum mesela.

antrenmandan önce meyve suyu çok doğru bir tercih değil çünkü içinde şeker var. Şeker olan ürünler antrenmandan sonra tüketilmelidir. Çok yağsızsanız onu da meyve suyuyla içebilirsiniz.

Sorununuzun nedeni karbonhidratı arttırmak mı yoksa tad açısından meyve suyuyla yapılan karışımın daha güzel olmasını düşünmeniz mi?

5. gokhan8280

gokhan8280 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    GÜVENLİK
    Yer:
    TRABZON

Tad olarak bir önemi yok. benim vücut atletik..sadece 3 ayrı ürünü antremana yarım saat kala içsem sıkıntı olurmu..adedi veya gramajı ben ayarlarım ..risk yaratmayalım kendimize..:):)

Sayfayı Paylaş