protein tozu almalımıyım??

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Lütfullah tarafından 25 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Lütfullah

Lütfullah Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    beslenmen yeterli değilse günlük protein ihtiyacını karşılayamıyor isen ve yazmış olduğun gibi 2-3 ayı geride bıraktıysan sana tavsiyem ramazan ayınıda bitirdikten sonra almanda sakınca yoktur.

bu arada vermiş olduğun link komple sayfa yani hangi ürünü belirttiğin açıkça beli değil malesef o nednele o konuda bilgi veremicem.Zaten daha tecrübeli arkadaşlar sana tavsiyede bulunacaklardır.

kolay gelsin

3. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    bence 6 ayı tamamladıktan sonra başlanmalı:)

4. Kambala

Kambala Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bence 8-12 ay sonra...

5. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar tamam 6-8-12 ay demişsiniz ancak neye dayanarak?

Sonuçta spora yeni başlayan biri için önerilmez nedeni ise ; yeni başlayana verilen programdaki kaybettiği enerjiyi günlük yiyecekelrinden zaten karşılıyor.Bu aylarda kullansa bile vücut onu kabul etmeyecektir ve paranız boşa gitmiş olacaktır.İlerleyen aylarda ise artan spor programına artık vücut dayanamadığından kii yineliyorum günlük protein-karbonhidrat ihtiyacını ..(ortamala bir kişinin günlük protein ihtiyacı kilosunun 2 katıdır).eğer karşılıyor ise tabiki kullanmasının pekte bir yararı olmaz,ben bile 1-1,5 yılı geride bıraktım ama halen kullansammı kullanmasammı diye düşünür dururum.

Kısacası ; şu aydan sonra kullanman daha iyidir denmesindeki neden bir süreden ,bir noktadan sonra artık ağır idman temposuna ayak uyduramamasından dolayı gerekli besin takviyesi alımı uygun olduğunu söylüyorlar burdaki gerek hocalar gerekse daha deneyimli kişiler .

saygılar...

6. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    beslenmeden ne kadar alınabilir?
    yumurta ile uzun süre götürdüm ama bi yere kadar artık baydı:D
    o yüzden bende toz aldım tabi 1 sene gectikten sonra vücutta biraz temel altyapı olsıun öyle başlayın derler

7. Kambala

Kambala Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Benim savunduğum görüş doğal beslenmeyle artık kas yapamayacak, daha gelişemeyecek noktaya gelinene kadar bir insanın ek besine elini sürmemesi. İlk 1 yıl boyunca, daha önce düzenli olarak hiç bir spor dalını ifa etmemiş bir kimse doğal beslenerek gelişebilir. 1 yıl geçti, sonra başladı protein tozuna / amino aside diyelim, bir gün spora ara vermek / sporu bırakmak zorunda kalırsa vücudu komple çökmez, birazcık deforme olur ama o 1 yıl boyunca doğal beslenerek yaptığı altyapı sağlam kalır. Gene spora dönerse de toparlayabilir. Ama bu altyapı tozla hapla inşa edilirse, kusura bakmayın, bıraktığınız anda mahvolursunuz. Önce bir barfiks çekin, Bench Press'de 50'yi görün, 20-25 şınav çekin sonra başlarsınız ek besine.

Ha yok bende para bol, sporu da iki elim kanda da olsa bırakmam diyorsanız hiç durmayın ilk aydan itibaren kullanmaya başlayın. Kimse tutmuyor.

demircan256 bunu beğendi.
  8. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul

aynen katılıyorum deidklerine evet ortalama aynı şeyi demek istemişiz benim fikrimce tabi;

bu arada Bench Press'de 50'yi görün, 20-25 şınav çekin sonra başlarsınız ek besine. bu olayı yapmayanlar tabiki hiç başlamasın ..

ama şöyle bir durumda var...mesela benim arkadaş var yeni başladı ortalama 2 aydır..ve benc te daha taş atlasın 30 kilo basıyordur..ama bu tamamen zayıflıktan diye düşünüyoum ben ama kilo alırsa(kas olarak) eminimki bahsettiğin kiloyu rahatlıkla kaldırabilecektir.

saygılar...

9. michaelarda

michaelarda Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    II.Kademe Fitness Eğitmeni
    Yer:
    İskenderun
    Arkadaşlar Protein Tozu Alımı hayatta her şeyde olduğu gibi zamanı ve ölçüsü vardır. öyle başladım hadi alalım ya da bazı arkadaşların dediği gibi yok 2 ay yok 6-8 ay falan gibi kabataslak ölçülerle de olmamaktadır. Her insanın bünyesindeki enerji üretim ve tüketimi, kas yapısı iriliği-hacmi, kemik yapısı ve hormon salgı düzeyi aynı olmadığı için her birey aynı zamanda protein tozu alamaz.
    Alsa bile eğer vücudu hazır değilse bir yarar sağlamayacak aksine karaciğer,böbrek gibi organları yoracak ve kişide performans düşüklüğüne sebep olabilecek ve vücut yapısını erken yıpratacaktır.

O yüzden yapılması gereken öncelikle spora başlanılmalı ve bu arada beslenme ve uyku düzenini iyi bir şekilde ayarlamalı ve bu şekilde spora devam edilmelidir.

Vücut belirli bir performans ve hacme ulaşmaya başladığında ve (örneğin: 2-3 aylık bir çalışma sonrası ağırlıkların daha da arttırılmasını vücut ister hale geldiyse) o halde kas yıkımını önlemek için protein tozu alımına dikkatli ve düzenli ölçüde başlanmalıdır.

(ortalama Kilo başına 1,1 - 1,5gr protein değeri düşmektedir)

Yani Mantık şu Kas ön antrenmanla spora alışacak ve o arada beslenecek ve daha sonra ne kadar çok kalori yakmaya karar verdiyse o kadar da çok protein tozu gibi supplementler ile o kaloriyi karşılayacak. yoksa yıkıma uğrar !

10. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    kambala açıklamış olayı belirli bir düzey gerek ben 50 yi bırak benchte 80 de kaldıgım zaman baslamıstım...

Sayfayı Paylaş