Protein tozu alacağım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve VVhistle tarafından 22 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. VVhistle

VVhistle Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar kilom 61 boy 1.68 yaş 17. öncelikle sporda 1 senemi doldurduğumu belirteyim. Şu zamana kadar takviyesiz beslendim. Artık protein tozu takviyesine başlamak istiyorum.Açıkçası hangi markadan alacağım hakkında pek bir fikrim yok ama forumda biraz gezindim. Optimum nutrition whey protini var beğenilen , onu almayı düşünüyorum.2273 gramından alıcam shakerla birlikte satıyorlarmış. Benim sormak istediğim şimdi bunu aldım diyelim. benim günlük almam gereken protein 120 gram oluyor. bu 120 gramın hepsini protein tozuyla karşılamam mı lazım ? günde kaç ölçek ve ne zaman almalıyım? dinlendiğim günlerde ve kardiyo günlerinde de kullanmalı mıyım? shakerda süt ve suyla karıştırılıyormuş. hangisi daha iyi olur ? ne kadar süt veya su koymalıyım ölçeğine göre ? tek seferde kaç ölçek almalıyım? bunlar bende merak konusu. işi bilen , tecrübesi olan arkadaşlar aydınlatırsa çok sevinirim.

Almayı düşündüğüm ürün de bu. Kurallarda bununla ilgili yasak göremedim. yasaksa mazur görün : O.N Gold Standard Whey 5LBS (2273gr) Extreme Milk Chocolate Aromalı + Shaker Hediyeli

Son düzenleme: 22 Kasım 2012
  2. brhmcr

brhmcr Guest

Cevabini aradigin pek cok sorunun cevabi forumda mevcut olsa da cevaplama ihtiyaci hissettim.

Supplement olarak istisnai durumlar haric ihtiyacin olan proteinin en fazla %20 sini bu tur urunlerle karsila.

En guzel zaman sabah kahvalti oncesi olacaktir senin icin tek olcek.

Sut ve su zevk isi hangisi guzel olursa belirledigin miktar su ile 200 ml civari gayet iyi oluyor.

Protein ihtiyacin gunluk hemen hemen aynidir, off on kullanimin ayni olsun.

Tek sefere icin limit yoktur ancak 120 gram protein ihtiyaci olan birinin 1 den fazla almasina gerek de yok.

3. VVhistle

VVhistle Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    sabah tek ölçek kullanmam o gün için yeterli diyorsunuz yani spor öncesi ve sonrası kullanmam gerekmiyor anladığım kadarıyla

4. brhmcr

brhmcr Guest

Gunluk protein aliminiz yeterli ve dagilimi guzelse ole bir gereklilik yok.

5. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bir-nde-30gr-protein-t3611.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bir-porsiyonda-en-fazla-ka-t46375.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/g-n-ba-na-al-t24170.html
    Bir öğünde alınması gereken miktarlara bak günlük ihtiyacını hesapla, sonra sana uygun saatlere dağıt bu öğünleri. Antrenaman sonrası sadece protein değil yanında bir miktarda komplex karbohidrat alırsan senin için daha iyi olacaktır.
    Brhmcr'nin sabah kalkınca al demesindeki amaç vücüdun geceden beri aç kalması ve kas kaybının en çok sabah kalkınca yaşanmasından dolayı olduğunu düşündüğüm için böle sölediğini sanıyorum.
    Bende sabah kahvaltıdan 45 dakıka yada 1 saat önce 1 servis whey kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör: 23 Kasım 2012
    VVhistle bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş