Protein tozu önerisi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve MrMuscle tarafından 6 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. MrMuscle

MrMuscle Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Tadı oldukça güzel olan, bunun yanı sıra protein oranı en yuksek miktarı en fazla olan urun hangisidir acaba? Fiyat onemli değil.

2. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    çilekli optimum whey tabikide

MrMuscle bunu beğendi.
  3. MrMuscle

MrMuscle Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Link verebilir misin?

4. MrMuscle

MrMuscle Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Bir de bu tozlarda 2-5-10 LB veya LBS neyi ifade ediyor?

5. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    1 kbs 450 gr a tekabul eden Amerikan ağırlık birimidir kısaca.
    Unutmaki önemli olan ne kadar protein olduğu değil, proteinin kalitesi ve ne kadar komplike olduğudur. Eğer çok protein istiyorsan tavuktan sütten daha iyi şeyler bulamazsın.

Tad konusunda çoğu protein tozu ters köşeye yatırabilir seni, çoğunun tadi kötüdür.
    Kendinle ilgili biraz bilgi verirsen bizde sana protein tozlarıyla ilgili daha geniş bilgiler verebiliriz.

MrMuscle bunu beğendi.
  6. MrMuscle

MrMuscle Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle mesjın ve ilgin için teşekkürler, buton olmasına ragmen etmek istedim.

Kendime geçeyim, 1.89 boyundayım 63 kiloyum body ye yeni başladım guzel bir hacime yonelik prgramım var oldukça yorucu bir prgram zaman olmadıgı için.
    Amacım kas kutlesi şeklinde kilo almak, protein tozu kullanmak istiyorum fakat tad oldukça onemli benim için, aski halde kullanamam.

Yardımlarınızı bekliyorum.

7. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Body'e biraz daha takviyesiz devam etmeni öneririm. Bu dönemlerde vücut büyümeden çok alışma evresi geçiriyor. Ağrılardan, şaşırmalardan, gerilmelerden bunu çok rahat hissedebilirsin.
    Tavsiyelerimden önce belirtmek isterimki mümkün olduğunca ek ürün kullanmamanı ve kullanırsanda bu spora başladıktan en az 6 sonra başlamanı öneririm.
    Eğer seni bunlarda engellemezse yanlış tercihler yapmaman için sana öneride bulunabilirim.
    -Spora başladıktan sonraki 1 aylık adaptasyon sürecinden ve sonraki 1-1,5 aylık dönemde bir şey kullanma. Bu süreç içinde ağır programlara vücüdunu hazırla.
    -Geride kalan 2,5 aydan sonra iyi bir program(piramit sistem olsun) ile birlikte toza başla.
    -Verdiğin bilgiler ışığında senin için en iyisinin protein tozu değil, karbonhidrat olacağı açık. Tadi iyi ve kaliteli bir ürün arıyorsan Bsn true-mass öneririm. Muscletech ürünlerinide araştır
    -Karbonhidrat tozları "gainer" olarak geçer, forumda arayacak olursan aklında bulunsun...

MrMuscle bunu beğendi.
  8. MrMuscle

MrMuscle Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Aslında adaptasyon donemini çoktan geçtim, yeni başladğımdan kastım ağır prgramalra yeni başladğımıdı.
    Programımda çoğu serbest ağırlık, yani adaptasyon doneminde tercih edilen aletli çalışmaların sayısı çok az.Dolayısıyla o açıdan bir sorunumuz yok :)

Güzel yazmışsınız fakat benim takıldıgım nokta evet zayıfım fakat kas çalışıyorum protein almak daha mantıklı değil mi?
    Veya proteini toz olarak alıp karbonhidartı besinlerden sağlamak veya karbonhidratı tozdan alıp proteini besinlerden sağlamak hangisi daha mantıklı?

Bu arada gunde en az 1 adet konserve ton balığı tuketiyorum(25gr protein) ve tavuk da çok yiyorum.

9. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Benim önerdiğim karbonhidratta protein tozlarından alabileceğin kadar protein var ancak onlar kadar kaliteli ve işlenmiş değil.
    Sorduğun iki soruda mantıklı ancak şimdi benim dediğimi yapman , etkisini görüncede protein tozuna geçmen daha mantıklı...

MrMuscle bunu beğendi.
  10. MrMuscle

MrMuscle Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Turkiyede nereden bulabilirim onerdiğiniz urunleri?

11. MrMuscle

MrMuscle Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Son düzenleme: 7 Nisan 2008
  12. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    bunları özelden konuşalım, forum içinde reklam yapmak yasak...

13. MrMuscle

MrMuscle Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Özel mesaj attım.

14. MrMuscle

MrMuscle Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Bu arada ben Gainer kullandım soylemeyi unuttum uyku sersemi.

GNC
    http://******/web/images/weight_gainer.jpg
    Weight Gainer 1850 kullandım fakat hiç bir faydasını gormedim tek bir gram bile ağırlık artmadı. Ama nedenini sanırım biliyorum. Onu kullandığım sırada tum kalori ve karbonhidratı aldıgım için yediğim yemekelrde buyuk bir dusus oldu, yani daha az yemek yemeğe başladım, yiyemiyordum. Sanırım bu yuzden Gainer hiçbir işe yaramadı.

Bu önerdiğiniz gainerlarda da aynı durum olabilir mi?
    Nasıl engellerim bunu?

15. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA

MrMuscle,Bu üründen bende kullandım,aynı şekilde bende pek faydasını görmedim..
    Neden peki,kalitesiz oluşundanmı?
    Hayır,Beslenmeye dikkat etmediğim için..
    Aslında iyi kaliteli bir ürün ayrıca diğer gainerlara göre fiyatı daha cazip,hazmı ise çok iyi..

Kilo sorunun var,gainer kullanmalısın,mesajında belirtmişsin gayet mantıklı(Güzel yazmışsınız fakat benim takıldıgım nokta evet zayıfım fakat kas çalışıyorum protein almak daha mantıklı değil mi?
    Veya proteini toz olarak alıp karbonhidartı besinlerden sağlamak veya karbonhidratı tozdan alıp proteini besinlerden sağlamak hangisi daha mantıklı?)

Bu yüzdenmi zayıfsınız :)

Beslenmeye özen göstermediğiniz ap açık ortada, "Beslenemesine özen göstermeyen kişi bu sporda başarı elde edemez"

Kullandığım ve önerebileceğim ürünler; (Aromaları çok iyi)

Universal- Gain Fast 3001

AllStars-ZellTech (şişkinlik yapmıyor)

Gnc- Weıght Gainer

İştah açıcı olarak,Eczaneden aktibol alabilirsin,fiyatı uygun, 3-4 ytl falandı..
    Bu arada mutlivitamin desteğide kullanabilirsin(İştah açar)

Son olarakta,maddi durumun iyi ise, protein bar öneririm (karb. değerlerinin yüksek olmasına dikkat et)bu tür ürünler aynı zamanda ara öğün yerinede geçiyor...

MrMuscle bunu beğendi.
  16. MrMuscle

MrMuscle Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Tekrar aynı urunu kullanmak istemiyorum. Beslenmeme yeni yeni dikkat etmeye başladım artık daha sık ve iyi besleniyorum. Hiç aç kalmamaya çalışıyorum tavuk ve ton balığı ağırlıklı besleniyorum. Burası iyi sanırım, fakat benim aklıma takılan Gainer kullanıldıgında iştah kapanıyor? Neden, çünkü gainerda gerekli herşey mevcut insanı tok tutuyor, doalyısıyla yemekten alınan her şey gainerdan alınıyor ve ekstra katkısı olmuyor, bunu nasıl önleyebilirim? Bu durumda kendimi zorlamam mı gerekiyor? Problem bu aslında :)

17. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Yatarken süt ile tüketebilirsin,genelde öğünlerden sonra tüketirsen böyle bir sorun yaşamazsın,çok fazla ekmek yemekte iştahı kesebilir..

Yemeklerden önce şekerleme türü yiyecekler iştahı keser,
    Gainerlar, Sonuçta karbonhidrat değerleri yükseke olan ürünler yani,tokluk hissi verir..
    Yemeklerin yanında salata,Turşu,acı biber,soğan,yeşillik iştahını açabilir..

Bilmiyorum sizin oralarda varmı,Acılı şalgam,(şalgam suyu olarakta bilinir) Çok iyi iştah açar...

Yinede çözüm bulamazsan, eczaneden aktibol(3.5- 4 ytl) alıp kullanabilirsin,iştahını açacaktır...

MrMuscle bunu beğendi.
  18. MrMuscle

MrMuscle Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Anladım, peki bir soru daha az yağlı sut ile içmeyi oneriyorlar tam yağlı normal sut ile içsem bi sakıncası olur mu?

19. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Yağsız (lıght) süt ile içmeniz daha mantıklıdır,tamam vücudun yağ ihtiyacı var, bunuda yemeklerden vs. karşılarsınız..

Hızlı ve yağlı büyümektense,yavaş ama yağsız büyümeyi tercih ederimthums:

MrMuscle bunu beğendi.
  20. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Kilo almak istiyorsanız,öğünlerinizi düzene koymanız gerekmektedir,Kalkar kalkmaz protein 1 saat falan sonra sabah kahvaltısı; 8:00 9:00 gibi, 12:00 öğle yemeği 14:00 gainer 16:00 ara öğün 19:00 - 20:00 gibi akşam yemeği,yatarken yine gainer+protein...

"Haşlanmış patates,makarna,pilav,mısır,nohut " bu tür besinler karbonhidrat değerleri yüksek olan besinlerdir,kilo almak için bu besinlere ağırlık verilmeli...

Birde ucuz karbonhidrat tarifi vereyim,Mısı nişastası alıyoruz,bir kaba 1.5 bardak süt ilave ediyoruz,ardından 1 maximum 2 yemek kaşığı mısır nişastası ve isteğe bağlı olaraktan şeker ilave ediyoruz,bunu kısık ateşte koyu hale gelene kadar karıştırıyoruz,tadı çok hoş olmayabilir ama 100 gr'da toplam 97 gr karbonhidrat mevcut,işte size (gainer)

Matt ve MrMuscle bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş