Protein tozsuz Doğal protein bar oluyormu

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve egeligenc tarafından 24 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. egeligenc

egeligenc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba foruma yeni katıldım yaşım 17 bir spor salonuna yazıldım 3 aydır vg yapıyorum para sorun degil fakat ailem protein tozu almama karşı cıkıyor bu yüzden protein tozu alamıyorum genelde proteinimi çerezler bakliyat ürünleri ve etten almaya calısıyorum ama genede almam gereken proteini alamıyorum hazır protein bar alıyım dedim ama onuda hergün almak bütçeyi sarsıyor aldıgım yer 7 tl ye satıyor 30 gr protein içeren bar sizlere protein tozu olmayan dogal malzemelerle yapılan bir protein bar varmı onu sorucaktım evde yapabilecegim şimdiden herkese teşekkürler

arnold1903 ve kahırman bunu beğendi.
  2. Bigdaddy

Bigdaddy Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    53
    yumurta ye bol bol. bakliyattan aldığın protein bi işe yaramaz.

3. egeligenc

egeligenc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bakliyettaki protein neden işe yaramıyor peki ?

4. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra
    bitkisel proteinin ise yaramadigi cok tartismali bir bilgi. genel kani hayvansal proteinin yanisira tamamlayici olarak kullanilmasi gerektigi. Cunku emilimi hayvansal protein kadar olmadigi soylenmekte. Yani oncelik et,tavuk,balik, yumurta, az yagli sut ve peynir.

Wheysiz protein bar yapimi bir hayli zor gorunmekte. Protein barlarda turkiye'den alinirsa pahali. Bunun yerine imkani olan bir tanidik ile yurtdisindan getirtmek -yine saklama sorunu olabilir- yada en dogali ve guzeli, bol bol saglikli yemeye ve protein almaya dikkat etmek.

egeligenc bunu beğendi.
  5. egeligenc

egeligenc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler :)

6. arnold1903

arnold1903 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Arkadaşlar ben evde kendi kendime bar yapıyorum antremanlardan önce kullanıyorum protein tozsuz bi vereyim tarifini sizce işe yararmı ? malzemeler 500 ml süt , 2 adet muz , 2 kaşık bal , 1 çay bardağı kadar ceviz ,hindistan cevizi , tarçın , 2 adet yumurta , 300 gr yulaf ezmesi , kuru kayısı , kuru üzüm bunları doğruyorum iyice karıştırıyorum tepsiye koyup fırına atıyorum 10 dk fln 180 derecede pişiriyorum sonra dilimliyorum 10,15 parça bar cıkıyor tadıda iyi oluyor ama içine protein tozu katmıorum doğal besleniyoırum sizce faydası olurmu bu yaptığım barın ?? lütfen cevap verin ...

7. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Seninki karbonhidrat bar olmuş.

berkekolik1 bunu beğendi.
  8. arnold1903

arnold1903 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Body ye yeni başladım ben boy 1.70 kilo 60 zayıfım kilo almam lazım işe yararmı ara öğünlerde ozaman :) bide antremandan önce karbonhidrat almak lazım ya işe yararmı yani enerji acısından fln lütfen yardımmmm simdiden tesekkür Extravaganza

9. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

7 TL çok pahalıya satıyorlarmış size bizim salonda çok pahalı değildi şimdi fiyatını hatırlamıyorum ama 5i bile bulmuyordu sanırım.

10. bebeqte5tur

bebeqte5tur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Forumda belki işime yarar diyerek bir çok konuya eskide olsa gözatıyorum, doğru öğrendiğim şeyler olduğu kadar bir okadarda yanlış bilgi ediniyorum bunu zamanla farkediyorum, bu yanlış öğrenimler sizin gibiler sayesinde arkadaşım. Kurufasülye pilav muhabbetini duydun mu sen hiç ? kurufasülye bitkisi hangi esansiyel amino asitleri barındırıyor muhteviyatında tamam %70 ini % 80 ini belki sentezleyip kullanabiliyor vücut ama sen kalkıpta hiç bu işten anlamayan daha yolun başında birine bitkisel proteinin işe yaramadığını söyleyemezsin ! kanıt sunman gerekir. Ayrıca bitkisel proteinlerde arada alınmalıdır, kolon kanseri riskinin önüne geçtiği gibi karaciğere hayvansal proteinlerin yaptığı gibi çok sert bir baskı yapmaz, yani arada bitki deyip geçmemek lazım.

11. fgroan

fgroan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    kickboxer
    Yer:
    istanbul- sarıyer
    Kesinlikle kuru baklagillerin yağlı tohumların protein miktarları göz ardı edilemeyecek kadar yararlı.
    Protein tozu koymazsınız süt kakao Hindistan cevizi kuruyemis kurucmeyve yulaf vb. ile çok güzel bir bar elde edersin
    Multipower protein barını günde 2 tane yediğimde bütün gün idrarın rengi sapsari oluyor

Son düzenleme: 5 Eylül 2013
  12. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir
    yumurta akı tozunu incelemeni tavsiye ederim