Protein Tozlari Ve Gainer

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve aytug tarafından 14 Kasım 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. aytug

aytug Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar belki tam terimleri kullanamadim ama suan su iki urunun arasinda kaldim.Gainer daha cok yuzde 67 gini karbonhidrat iceriyor 30 gibide protein ve diger minaraller.Ama protein tozu kullanirsam yuksek miktarda protein kullanimi saglayabilecegim kendi vucudumda.Aslinda gainerin nicin kullanildigi hakkinda bir bilgi verirseniz ve yeni baslamis bir sporcu olarak hangisini kullanacagim yonunde cevaplarsaniz sevinirim.

Faramir bunu beğendi.
  2. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    gainer tr deki bilinen ismiyle karbonhidrat ne işe yarar bunu elimden geldiği kadar açıklamaya çalışayım.
    Bir kısım ürünler dayanıklılık sporcuları için ve yoğun antrenmanla yağsız vücut kütlesi (yağsız kütle artışı ve yağsız kaslar geliştirmek) için enerji kaynağı, kas yapımı ve protein temini için güç ve yenilenme için alınırlar. Bir kısmı şampiyonlar için çok yüksek performans sağlayan kas yapıcı ve kilo aldırıcı sportif bir besin iken bazıları yoğun antrenman sayesinde profesyonel kas büyümesi için gereklidir. Sporcuların yoğun enerji ihtiyaçlarını kısa ve orta zincirli karbonhidrat zinciri ile hemen ve uzun vadede karşılarlar. Bir kısmı ise ani enerji kaynağı olma yanında antrenmanda kaybedilen ve boşalan karbonhidrat rezervlerini doğrudan karşılayacak, çok kısa bir zaman içinde tekrar kullanılabilir hale getirecek veya antrenmandan sonra glikojen rezervlerini doldurarak toparlanmayı artırmak için kullanılırlar. ve bide Karbonhidrat- Protein Karışımları var

Bu ürünler karbonhidrat depolarını çok iyi doldururlar. Hızlı ve profesyonel kasları geliştirmek ve yağların yıkımını artırmak için uygundurlar. Antrenmandan sonra optimal bir toparlanma sağlarlar. Yağları artırmaksızın hızlı ve etkili bir kas yapımı ortaya çıkar. Doping yapmaksızın anabolik etki sağlarlar. Bu ürünler vücuda enerji metabolizması için hem karbonhidrat (Her ürüne göre %75 den %91'e kadar), hem de kas gelişimi için proteinler (Her ürününe göre %9'dan % 25'e kadar) sağlarlar. Bunlar antrenman öncesinde, sırasında ve sonrasında alınabilirler. Bunun dışında ideal ara öğün yiyecekleridir veya antrenmansız ağırlık artışı içinde alınabilirler.

Serhat#24 bunu beğendi.
  3. aytug

aytug Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Peki 1.78 boy ve 73 kiloya sahibim ve 3 haftadir duzenli olarak vucut gelistirme ile ilgileniyorum.Siz ilk basta benim ne almami tavsiye edersiniz simdiden tesekkur ederim.

4. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    bence ilk başlarda doğal beslenmen en iyisi olacaktır mesela ilk 5 veya 6 ay vücut zaten kendisini ilk 6 ay hızla yeniler ve farkedilecek hatlar yavaş yavaş meydana gelir daha sora vücut artık eskisine oranla daha yavaş gelişmeyi sürdürür ama bu gelişme çok yavaşlamıştır işte bu devrede supplamentleri kullanmaya başlamalısıntekrar patlama yapabilirsin o zaman ve bunlar pahalı ürünler paranıda savurmamış olursun sana tavsiyem günde 5 veya 6 öğün ye nasıl yemen konusunu beslenme başlığı altında bulabilirsin ve kilonu 80 e çıkarmaya bak ve bu olduktan sora protein kullanabilirsin çünkü artık yağlı bir vücut istemeyeceksin bunuda proteinle sağlayabilirsin tabi en önemli şey beslenmedir tavuk balık beyaz et bunlarda seni yağlardan uzak tutar ama bu yağ tüketmeyeceksin manasına gelmez beslenme başlığı altında bu konulara cvp bulacaksın karbonhidrat kilo aldırır (gainer) ama vücutta yağ oluşumu daha fazla olur bana ne yapacağını yazarsan yardımcı olurum ama benim şahsi fikrim supplamente hemen başlamamandır kullanacaksan şimdilik sadece amino acid al ve dikkat et kazıklanma ve hangi marka var etrafında her marka kutusunda yazdığı gibi değildir bunu unutma

5. aytug

aytug Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Profosyonel bir bodyci(kusuruma bakmayin kelimeyi bulamadim) olmak istemiyorum yani demek istedigim kas hatlarim ciksin guzel bir gorunume sahip olim ama surdurmekte istiyorum cunku saglikli yasamak ve spor yaparak yasamak hosuma gidiyor.Bu arada Isvecte kaliyorum okuldan dolayi burdakiler gainer alma tavsiyesindeler siz nedersiniz.Birde merak ettigim konu hep sporla ugrastigim icin bacaklarim daha kasli ve toplu diyebilirim diger vucut bolgelerine gore eger gainer alirsam bu bolgelerde kilo artisi gorulurmu?(Bu arada 2 gunde bir gym e haftada 3 gun futbol oynuyorum cal. yakimi hakkinda fikir versin)

6. ByFelix

ByFelix Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    besinlerden alınan karbonhidrat kilo aldırırmı ?

Sayfayı Paylaş