Protein Tozlarının Kalp Krizine Etkisi Hakkında

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve wing chun tarafından 31 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    aksine,böyle bir kanıya nerden vardınız bilmiyorum fakat kalp büyümesiyle(gelişmesi demeyi tercih ediyorum),odacık hacmi de genişler,bu sayedede kalbin içine alıp pompaladıgı kan miktarı artar,bu da kolay kan sirkülasyonuna ve kalbin daha kolay-ekonimik çalışmasına neden olur.

kalp gelişmesine evet :)

2. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Sen daha teorik bilgi aşamasındasın. İleride bu sporu devam ettirirsen teorik bilgilerin sağlığına kavuşursa ve pratik bilgin artarsa lütfen buraya gel şu yorumuna tekrar bak sırf şu cümlenden dolayı söylediğin hiç birşeyi ciddiye almasak yeridir.

Benim seninle derdim yok. Düşünceye saygı duymamak tahrik etmek ayrı bir olay yanlış düşünüyorsun savunduğun kişi bu konuda birşey bilmiyor demek ayrı bir olay. Örnek verdiğin ve fikirlerine kaynak oluşturduğun kişi protein tozu ve vücut geliştirme/spor konusunda en ufak birşey bilmiyor söyledikleri de saçma ve komik geliyor. Tv ye çıkan kitap yazan kitlelere hitap eden ve etiketi çok ama çok sağlam olan birisi böyle konuşunca tepki vermemek elde değil. Bunun da kariyeriyle, zekasıyla alakası yok tamamen bilmediği bir konu hakkında önyargıyla rasgele konuşuyor o sebeple cahil diyoruz. Onun bildiği konularda da biz çok cahil kalırız yada forumdan herhangi birine göre ben cahil kalırım, cahilden kastım da bu.

Son düzenleme: 1 Ağustos 2013
    zeo64 bunu beğendi.
  3. wing chun

wing chun Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Trabzon
    Anormal kas gelişimi derken, protein tozlarının bir anda Arnold'a çevirdiğine inanmıyorum, umarım ona benzer birşey anlamamışsınızdır. Kast ettiğim, vücudun doğal, normal yollardan sağladığı gelişimin üstünde bir gelişme, buna anormal dersek yanlış olmaz sanırım. Zaten protein tozunun ana mantığı bu. Ciddiye almamak için benden önce davranman gereken çok yorum olduğunu düşünüyorum.

Kalp odacık hacmini azaltır kanısına ise şuradan vardım; sonuçta kalp gelişimi demek kalp kası gelişimi demek. Ve kalp boşluklu yapıda. Dışa doğru büyüyen kas aynı şekilde içe doğru da büyür ve odacıkların içini doldurmaya başlar. Bu teorik bir bilgidir diyorsanız, öncelikle kalp büyümesini sonra da amiloidoz'u araştırmanızı öneririm. Amiloidoz kandaki anormal protein miktarının dokuda birikmesidir. Normal şartlarda ekstrem bir durum. İşte buradan da az önce büyük puntolarla alıntıladığın cümleme bağlanıyor olay.

Farklı görüşleri hazmedemiyorsunuz. Kimseye görüşlerinden dolayı aşağılayıcı bir ifade bulunmamayı öğrenmeniz gerektiğini düşünüyorum. Yok merak ediyorum, ne zaman normal bir üslupla karşınızdakini tamamen ciddiye alarak iletişim kurabileceksiniz. Devamlı bir hor görme, kavga çıkarma çabası içerisindesiniz. Olgunluk. Lütfen.

Ha fikirlerimde yanlış olabilirim. Bunu birçok kez söyledim. Fakat böyle olduğunu düşünüyorsunuz diye bunları paylaşmayacak değilim. Buna karşılık sizin fikirlerinizi de karşılaştırır ve ortak bir kanıya varabiliriz düşüncesindeyim. En azından birbirimizden öğrenebileceğimiz bir kaç yeni bilgi vardır her zaman. Bu mantıkla konuşmanızı rica ediyorum.

4. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Lor peyniri = Whey. Anormali nerede bunun? Protein tozunun tek artısı kana hızlı karışması diğerleri faso fiso. İçerisindeki protein lor peyniriyle aynı diyebiliriz amino vs ekledilerse aminoasit zinciri farklı oluyor sadece. Katkı maddelerinin zararı olabilir ama wheyin kas oluşumuna anormal bir katkısı yok whey yerine kırmızı et ye yumurta ye daha fazla kas oluşumuna katkısı olur.

Kalp büyümesi bambaşka bir olay ve vücut sanıldığı kadar basit/çaresiz değil kaç kere yazdım kalbi de direkt olarak protein değil spor büyütür. Spor yapmadan günlük 1kg whey tüket hastalık yoksa kalbin falan büyümez kalp büyür diye korkan adam protein tüketmeyi değil spor yapmayı bıraksın. Ağır spor yapan herkesin kalbi büyüktür ayrıca kalbi büyümemiş nesil yeni türedi eski insanlar zaten ağır işlerde çalışır uzun süre efor sarfederlerdi dolayısıyla hepsinin kalbi büyüktü şimdikiler alışık narin vücuda hassas kalbe garip geliyor o yüzden.

Son düzenleme: 1 Ağustos 2013
  5. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    hocam zaten siz ilk söylediğinizde araştırmıştım,kalp odacıklarının da büyüdüğü kanısına vardım araştırmamda,zaten önceden de öyle biliyordum. ayrıca mehmet özü canlı canlı önerirken de izledim,yazılarını da gördüm.ben güveniyorum kendisine.

6. wing chun

wing chun Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Trabzon
    Öncelikle ben whey protein'e herhangi bir atıfta bulunmadım, demagoji yapma lütfen. Protein "tozuna" atıfta bulundum. Protein tozu kas gelişimini normalin üstünde etkiler. Normal olan nedir, supplement kullanmayıp da iyi beslenmeyle bir noktaya gelmek. Eskiden ağır işlerde çalışan adamlar supplement kullanmıyordu, hala kullanmıyor.

Bunun dışında yeni birşey eklememişsin zaten, yazdığım yorumları okumadan mesaj atıyormuşsun gibi bir halin var, bak amiloidoz dedim, kalp odacıkları dedim, hacim azalır dedim. Hala büyüsün büyüsün iyidir diyorsun. Ben spordan dolayı yüksek tempolu çalışıp büyüyen kalpten değil, doğal olmayan proteinin uyarıp büyüttüğü miyokarddan bahsediyorum. Tabi daha önce dediğim gibi, bu büyümeyi protein tozunun yaptığını kanıtlayan net bir veri yok. Sadece yüksek protein oranında ve anormal bir uyarılma sonunda olabiliyor.

7. legend1907

legend1907 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Ya konuyu 2 yıl sonra hortlatıyorum ama el insaf öyle oturulan yerden konuşmak çok kolay. Yapılan araştırmalara göre dünyada insanlar eşcinsel olduklarını tecavüz ettiklerini uyuşturucu kullandıklarını bile itiraf edebilirken steroid kullandıklarını itiraf edemiyorlar. Dünyada insanların en çok saklama eğilimde olduğu 2 durum 1. pedofili 2.steroid kullanımı. E hal böyle olunca kalp krizlerinin organ büyümelerinin anormal sentetik büyümelerin ihalesinin protein tozlarına kalması anlaşılabilir bir durum. Çünkü şöyle düşünün dışardan bakan biri diyor ki '' Oh adam öküz gibi büyüdü hacimlendi anormal hızlı büyüdü nasıl yaptı acaba? o da ne adamın elinde protein tozunu görüyor.(e tabi iğne enjekte ettiğini göremiyor çünkü kimse toplum içinde yapmAmıyor)'' Sonra cahil kesimde kulaktan kulağa misali. Aaa falanca çok kas yaptı tozla yaptı toz içiyor ondan oluyor gibi algı oluşuyor.

Ayrıca şunu belirtmek isterim ki doktor demek herşeyi bilen adam demek değildir. Bir sürü doktorluk alanı vardır her doktor her konunun uzmanı değildir gibi sen ortopediste steroid kullanımının hormonlara etkisini sorarsan seni uzmanına yönlendirir. İşte bazı doktorlar da kamera gördüğü anda ben uzmanım şeklim olsun diye bol keseden salarlar ee şöhret önemli sonuçta. Ama bakın 1 tanesi 1 tanesi bile elinde bir araştırma sunamaz sunmadılar da.

Bir tane araştırma yapılmamış ki protein tozunun kalp büyümesi kalp krizine yol açtığını anormal kas gelişimi sağladığına dair 1 tane bilimsel kanıt yok. Bizimkiler hala sıksın orda burda. Ha şu deniyor tabiki de sonuçta toz konsantre halde olduğu için karaciğer ve böbreklerde fazla alımda zorlama yapar. Zaten kutusunda günlük ne kadar alınması gerektiği belirtilmiştir. Ayrıca bunun tozlarla ilgisi yoktur hiç toz almasanız bile fazla protein böbrekte zorlama yapar bunun tozuydu etiydi farketmez. Böbrek karaciğer rahatsızlığınız varsa kullanmayın deniyor zaten kimse saklamıyor. Adamın böbrekleri sıkıntılı toz kullanıyor böbrekleri daha çok zorlanıp sorun çıkarıyor. Aaa TOZ ZARARLI. Kamil misin arkadaş? Senin kediye alerjin varken nasıl kediden uzak duruyorsan böbreğin de sıkıntı varsa da fazla proteinden uzak duracaksın durmazsan sorun yaşarsın, durmazsan alerjin azar.

Teşekkürler.

8. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    canan karatay foruma üye olup konu acmis siz de gaza gelmissiniz boşverin

9. slevinkevra1

slevinkevra1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ne kadar inanırsınız bilmem ama yaşadığım olayı anlatmak için üye oldum belki yardımcı olabilirim , ben hergün günde 1 saat spor yapıyordum 1 ayı doldurduktan sonra bu wheyin protein tozunu aldım 2 gün içtikten sonra vucüdüm çok yorulmaya başladı içmeyide bıraktım sporuda bıraktım bi hafta sonra karın ağrısı şikayetiyle doktora gittim kan tahlili yaptılar troponin diye bi değerimin yüksek olduğunu gördüler bu değerde kalpteki kalp kaslarını sıkılaştırıp kalp krizi geçirmeni sağlıyor sonucunda kana karışan bi protein değeridir troponin beni 2 gün yoğun bakıma aldılar kalp krizi geçirme riskim var elim ayağım herşeyim tutuyor bi ağrım sızım yok ama sırf değer yüksek cıkıyor diye beni tutuyolar sonra doktor geldi sorular sordu sen bu kalbi nasıl bu kadar zorladın daha ben demeden protein tozu kullandın mı diye sordu bende evet dedim yani anlıcağınız 2 kere 2 şer ölçek protein tozu içtim az kala şu yaşımda kalp krizinden gidiyordum sakın ama sakın kullanmayın gerek yok

10. Savash

Savash Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    İyi günler,

Öncelikle geçmiş olsun.
    Mide ameliyatı olanlara doktorlar belirli bir süre katı gıda ile beslenmemelerini ve o süre zarfında sadece protein tozu ve az peynir püresi kullanmalarını söylüyorlar (Neredeyse 1 ay kadar).

Troponin yüksekliğinin sebeplerinden bazıları:
    Doymuş yağ oranı yüksek gıdalar tüketmek
    Aşırı kilolu olmak
    Alkol tüketimi
    Sigara içmek
    Yüksek tansiyon
    Tiroid bezinin aşırı veya az çalışması
    Doğuştan gelen kalp hastalıkları

Ve daha birçok sebep daha var. Sadece protein tozundan dolayı değerlerin yüksek çıkmamıştır, altında başka sebepler de vardır.

11. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    bugün bisküvi yiyordum içindekilerde Peynir Altı suyu tozu yazıyordu yani bazı bisküvilerdede protein tozu var ancak kimse bisküvi öldürür demiyor protein tozu öldürür diyor bunuda ben anlayamıyorum

12. bulkyfighter

bulkyfighter Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Böyle safsataları kim atıyor piyaaya ya...

13. burningsands

burningsands Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    2
    Bu forum benim gibi googledan konuyla alakalı arama yapan protein tozu kullanıcılarının uğradığı ve bilgi aldığı bir mecra. En aşağıda tıbbi sorumluluk reddi ibaresini okuyun. Herhangi bir kullanıcının protein tozu markasının sosyal medya ajanslarına bağlı çalışanı olup olmadığını bilemezsiniz. Amaç tüketici güvenini ve ürün satışlarını teminat altına almak olabilir. Bu sebeple hedeflerinizde acilen kas yapmak değil sağlıklı olmak var ise kim olduğu ne işle meşgul olduğunu bilmediğiniz kişiler yerine doktorunuzun tavsiyesine uymanız faydanıza olacaktır. Markaların bilgi eksikliğinizden istifade edip sizi birer propaganda aracına dönüştürmesine izin vermeyiniz. Bir uyarı varsa temkinli olup mesru ve akademik kaynaklardan araştırınız. Vahşi kapitalizmin nelere kadir olduğunu da aklınızdan çıkarmayın.

Omeg4 ve de517 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş