Protein Tozları ve Antreman

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve josebrio tarafından 28 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. josebrio

josebrio Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Whey protein tozu ve Kazein protein tozu kullanıyorum. Ayrıca kütle artışı sağlamam için Karnitine protein tozu kullanmama gerek var mı?

Antremanlarımda yazılan programları fazlasıyla yapıyorum. Ancak; kaslarımda gelişme oluyor fakat kütle artışı sağlayamıyorum sürekli aynı kütleyi koruyorum daha fazla şişip daha kaslı görünüme kavuşmak için ne yapmam gerekiyor?

Spor hocası bunun için Karnitine önerdi. Profesyoneller sorularımı yanıtlarlarsa çok sevinirim.

İyi günler.

2. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Wheyi antrenman sonrası kazeini gece yatmadan önce kullan, carnitene bir protein tozu değildir, l-carnitene vücutta yağ yakımını arttıran bir aminoasit çeşitidir, yağ yakmak için kullanılır kütle elde etmek için değil. Eğer hocan kütle arttırmak için karnitin önerdiyse koşarak uzaklaş o salondan.

SiskoBatu ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  3. brhmcr

brhmcr Guest

Karnitine bilimsel olarak yag yakiciligi kanitlanmamis bir amino asit olup' enerji seviyeleri uzerindeki etkisi sadece metabolizmadaki eksiklikte bulunmaktadir.

4. josebrio

josebrio Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kütle artışı sağlamak için ne kullanmam gerekiyor?

5. Unchained

Unchained Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    Kreatin olabilir belki. Ancak onda su tuttuğundan dolayı yani kullanım bittiğinde suyu atınca eski haline dönersin. Gerçi bu idman sertliğine bağlı. Kreatin kullanırken sert idmanlar yapıp kas kütleni büyütebilirsinde.

Tabiki kütle almaktan kastın kas ise. Benim tavsiyem nacizane whey formunda Bcaa al. Mesela Ultimate Nutrition 12000 Bcaa. Sabahları aç karnı ve idmanlarında kullan. Kreatin yeni başladıysanız gereksiz.

6. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    gıda takviyelerinden senin istediğin gibi bir kazanım elde edemezsin.

nasıl kırmızı et ya da tavuk yediğinde kasların birden bire büyümüyorsa, bunları kullandığında da farklı bir şey olmayacaktır.

bu sebeple kerameti onlarda görmek ve sürekli para vermek doğru değil.

ancak doğru çalışarak-beslenerek ve sabır göstererek kütle kazanabilirsin.

Unchained ve (silinen üye bunu beğendi.
  7. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Canlı hücrelerde yağların sindirimi sırasında, enerji üretimi için yağ asitlerinin stoplazmadan mitokondriye girmesinde karnitine ihtiyaç duyulur. Vücuda giren besinlerin enerjiye çevrilmesinde etkisi vardır. Evet dediğiniz gibi bu konuda ispatlanmış bir klinik kanıt bulunmamaktadır, ama yapılan çalışmalar yağ kütlesini azalttığı yorgunluğu azalttığı şeklindedir.

8. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    vücudunu dinlendir 2 hafta hiçbirşey çalışma, daha sonra farklı bir program uygula, ben verilen programlarda bi sorun olduğunu düşünüyorum, beslenmen iyise uyku düzenin iyise suplementte kullanıyor isen programında bi sorun görürüm ben, son uyguladığınız programı yazar mısınız, bi fikir verebilir, lakin sadece programı görmeklede olmaz aslında vücut yapınızıda görmek lazım, fakat en azından program çerçeve olarak fikir verecektir, umarım fix değilde bedeninize göre program yazılıyordur, kıla tüğe yüne aynı programı dayayanlara sinir olurum :)

Sayfayı Paylaş