Protein tozları, testosteron ve hormon testi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Dt.Kinq tarafından 7 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Dt.Kinq

Dt.Kinq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sporda 6.ayım1 aydır Gaspari Nutrition Myofusion protein tozu kullanıyorum.Kaliteli protein tozlarının kısır yapmadığı bilincindeyim amma velakin benim kullandığım tozun içindekiler arasında soya olduğu yazmış.Soya da testosteron seviyesini düşüren bir madde. ayrıca sitedeki araştırmalarımda bazı protein tozlarınının içinde östrojen seviyesini arttıran, testosteronu düşüren daha başka kimyasallar olabileceği ya da testosteron seviyesini arttırıp aynı iğne vurduranlarda olduğu gibi testislerin testosteron üretmemeye iten maddeler olabileceği yazıyordu. Şu an korkuyorum yarın da gidip hormon testi yaptırmayı düşünüyorum. Sizce protein tozunda öyle kimyasallar varsa bu yarın yaptıracağım hormon testinde çıkar mı? Bir de acaba aldığım tozdaki soya miktarı ne kadardır? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme: 7 Kasım 2012
  2. inan_fener

inan_fener Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    İki sene içerisinde yedi ay ara ile üç test yaptırdım. Bunun sebebi şüphe değil, şüphe duyan kişiler içindi. Gereksiz tartışmaya gireceğime, bilhassa sonucu göreceklerdi. Seviyesinde anormallik yoktu, vücudun belirlediği hormon seviyesinde bir üretim oluyordu.
    Soya ve soya proteini, başta dünya olmak üzere, Türkiye'de de endüstriyel kullanım da çok yaygındır. Üretimi basitleştirilmiş, hızlandırılmış ve neredeyse sıfır zararla üretime açık olan bir gıda. Bu yüzden yanına yaklaşmadığım gıdaların yanında yer alır. Evet soyanın içinde, östrojeni arttıran doğal maddeler vardır. Hatta kadınlarda ki çikolata tutkusunun, içinde ki soya protenin den kaynaklandığını söyleyen profesörlerde var.
    Gıda takviyelerinde soya proteinin kullanılma sebepleri şunlar olabilir:
    - Ucuz bir gıda idi, peynir altı suyundan da ucuz. Öyle ki whey protein dolu bir kutunun içindeki tozda, %5-10 civarı soya proteini kullanmak, ki firmaların işine gelebilir.
    - Tozun emilim süresini değiştirmek.
    - Birde vejeteryanlar için üretilen tamamı soya proteini olanlar.

Son olarak: Whey protein asla ama asla kısırlık yapmaz. Keza bu kadar soyanın da hormon seviyemizi bozacağını sanmıyorum, sen 1 ay kullanmışsın. Dünya üzerinde de örneği yok. Öyleki steroid kadar bozduğunu söylemişsin, bu tamamen saçmalıktan öte değildir. İçin rahat olsun. Unutmuşken Gaspari Nutrition Myofusion içinde soya yoktur. Yumurta albümini, kazein ve whey protein karışımıdır.

Aranel bunu beğendi.
  3. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    adam gibi markalar aldığın sürece sorun çıkmaz ama gidip de nitrofull gibi türk yapımı merdiven altı "labaratuvarlarında" yapılan proteinleri alırsan sorun çıkar.

emin ol ki çarşıya çıkıp gezdiğinde yanından geçen arabaların egzozlarından çıkan dumanlar daha fazla zehirliyordur seni.

4. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Nitrofull de neticesinde bir protein supplementidir. Sorun çıkmaz merak etme. Onaylı bir ürünün sadece eksileri olabilir. Örneğin bu ürünün eksileri şunlar olabilir;

* Oluşumundaki Whey oranı düşüktür,
    * Servis başına düşen ve genel protein miktarı azdır,
    * Amino Acid profili yetersiz olabilir,
    * Tadı, karışımı kötü olabilir,
    * Tatlandırıcılar fazla miktarda olabilir,

bu tip onaylı ucuz ürünlerin eksileri vardır, öldürmez merak etmeyin.

5. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    öldürmez.felç bırakır.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum...n-100-t24983.html?t=24983&highlight=nitrofull

yorumları okursanız fikriniz bir miktar değişecektir bence :)

6. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0

felç bağlantısını kuramadım ben, yardımcı olursanız.

34 sayfayı okuyacak zamanım yok ama şöyle özetle baktığımda benim dediğim türden eksiklikler ve genel bir güven sorunu var. Yani klasik.

Konu başlığında "felç" araması yaptırdım, herhangi bir sonuç gelmedi.

Protein oranının % 30'larda gezdiğini, geri kalanının nişasta olduğunu kendi "araştırmalarında" iddia eden üyeler var, buna karşın şikayette bulunanların "olabilir..sporcu gıdaları tebliğinde nişasta bulunmaz diye bir hükmün olmadığı" şeklinde geri-dönüşler aldıkları belirtilmiş. Fazla nişastanın felç riski doğurduğuna dair benim bildiğim bilimsel bir araştırma yok.

Yani ortada ürün içeriği bakımından bir belirsizlik olabilir, ancak benim yukarıdaki mesajımda belirttiklerime ters düşen bir durum yok sonuçta. Ben kullanmamaya çalışırım, ancak felç edeceğinden değil efektif olmadığı için.

7. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    değerli nitrococuk oradaki mecazı,nükteyi anlamışsındır sandım fakat anlamamışsın. :) mübalağa yaptım ve o yüzden felç bırakır yazdım ben.

nitrococuk bunu beğendi.
  8. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Kaliteli markalarinin protein tozlari kisir yapmiyor ? Bu nasil bir cumle. Protein tozundan kisir olan var mi ? Kusura bakmayin ama siz daha kullandiginiz urunun islevini bilmiyorsunuz. Bos yere kullanmayin.

Ayrica soya proteini erkekler icin kotu bir protein turevi degildir. Zamaninda erkekligi olduruyor, kadin gogusu olusturuyor gibi sacma yorumlar yaptilar. Faka arastirmalar bunun zittini gosteriyor. Hatta soya proteini bazi etkenleriyle whey proteinden bile ustundur.

Phil_Heath bunu beğendi.
  9. inan_fener

inan_fener Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Aslında böyle değerlendirmek lazım. Bulgular tersini de gösteriyor. Soya konusunda alacağınız tavır, endüstri de olan yeri, kullanımı ve üretimi.
    Unutmayın protein takviyeleri mucizeler yaratmaz. Profesyonel vücutçular protein tozlarına minnettar değil. Bütün bunlar bir yana; protein tozu veya diğer sporcu gıdalarını sadece ''vücut geliştirme'' camiası kullanmıyor..

10. doctor

doctor Özel Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaşlar protein tozlarının içeriği tamamen soya olsa dahikısırlık gibi bir etkisi soz konusu olamaz.soya bir biktar bitkisel kaynaklı östrojen içerir ancak lab sonuçlarını etkileyecek değişimler yaratmaz.kaldıki steroid hormonlar vucutta kollesterolden sentezlenir kollesterol düşürücü ilac kullananların bile hormonları etkilenmez neticede kesinlikle bu tarz kaygılar yersiz.konuyla birebir ilgili değil ancak msj larda geçtiği için değiniyorum isim vermiyorum ancak ucuz satan firmaların ürünlerinden uzak durmak gerek genel sağlık anlamında. bilinen kaliteli ve orjinalliğinden emin olabileceğiniz supp kullanmak gerek.

-RevoLt- bunu beğendi.
  11. Dt.Kinq

Dt.Kinq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kullandığım cümleyi istediğiniz gibi algılama hakkına sahipsiniz. Ben protein tozlarının kısır yapmadığını biliyorum benim için tavuk göğsü yemek gibi sadece bir öğünden ibaret, sadece bazı markaların içinde östrojen seviyesini arttıran veya vücudun ürettiği testosteronu düşürebilen kimyasallar olabileceği yazılmış. ben tamamen bunu kastediyorum.

Ayrıca evet özür dilerim gasparinin içinde soya yokmuş. Ben yanlış biliyormuşum.

Sayfayı Paylaş