Protein Pancake

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve dogus tarafından 2 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. dogus

dogus Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    28
    Calories
    5 büyük yumurta beyazı - 85 calories, 15g of protein
    Whey Protein tozu - 150 Calories, 30g Protein
    Total: 235 calories, 45g protein, 2g carbs, 2.5g fat, 1.2g sat fat.

Malzemeler

5 Yumurta Beyazı
    Pancake ortalama 30g-45g protein tozu (15g gözleme başına düşüyor)

Talimatlar
    -1-Yumurtaları karıştıracagınız kaba alın bu mikserin kabı olursa daha iyi olur şeffaf

-2-Whey protein tozu ve yulaf (kullanıyorsanız) boşaltın. İlk pürüzsüz olması için için karıştırın

-3- yapışmaz tavayı sprey yağ varsa yoksa peçeteye biraz yağ dökun ve tavaya sürün

-4- karışımı tavaya dökün 3-5 dakika ve ters cevirin yine bekleyin
    üzerini reçel-fıstık ezmesi veya sevdiginiz birşeyle zenginleştirebilir benım gıbı bal ve muz da koyabilirsiniz :)) afiyet olsun

2. MissBurpee

MissBurpee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bu tarifi uygulayan var mı? Çok da eski bir paylaşım ama olsun belki deneyen vardır. 2 yumurtalı ve sütlü kahvaltıdan iyice bıktığım için bir değişiklik yapmak istedim. Birkaç gündür değişik "unsuz" pancake tarifleri deniyorum. Olmuyor! İllaha tutmuyor malzemeler. Tavada spatula ile karıştırılmış omlet kıvamına dönüyorlar. Gereğinden fazla sıvı oluyor çünkü. Muzla denedim, whey proteinle de, un yerine cevizi rondodan geçirip koydum. Olmuyor da olmuyor! Deneyen bir bildirimde bulunsa. Çok minnettar olurum :)

Sayfayı Paylaş