protein mi karbonhidratmı?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve skllmyh tarafından 5 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    5kglık karbonhidrat oranı yüksek olan tozdan siparis ettim.protein tozu az oranda karbonhidrat oranı yüksek oldugu için kötü bişeymi aldım sizce?aradaki fiyat farkı yarı yarıya oldugu ıcın protein almadım karbonhidrat oranı yuksek olanıda salondakı hoca önerdi.2ay yeter dedi sizce dogru bıseymı yaptım?

2. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    karbonhidratı daha ziyade kondisyona çok fazla ihtiyacı olan sporcular kullanır diye biliyorum...
    yani mesela mücadele sporuyla uğraşan insanlar..kboks boks falan gibi
    yahut yüzücüler
    kboksçular maçlara falan çıkmadan bir gece önce makarnaya pilava yüklenirler ardından da karbonhidrat alırlar yani benm tanıdıklarım öyle...
    ama ne kadar doğru bilemiyorum yanlış bilgi vermemişimdir inş....

3. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    şimdi iki tozdanda hiç kullanmadım ama bildiğim kadarıyla olay şöyle gainerlar yani sizin ndeğiminizle karbonhidratı yüksek olan tozların 4.5 kg si protein tozuna göre ucuz diyorsunuz Nedenini şöyle açıklayayım protein tozunun bir ölçeği 3aşağı5yukarı 30gr gelir
    ama bildiğim kadarıyla bu karbonhidrat tozlarının bir ölçeği 150-200 gr arası gelir hal böyle oluncada gene farkeden birşey olmaz yani 2.5kg p tozuda alsan aynı sürede biter 5kglik gainer alsanda aynı sürede biter
    gelelim bir diğer konuya fiko nunda dediği gibi kondisyona enerjiye ihtiyacı olan kişiler bu karbonhidrat tozlarını kullanırlar ve aynı zamanda bu tozların en büyük avantajlarından birisi kg almanıza yardımcı olmasıdır yani bu tozlar hem enerji yüklemek hemde kg almak için kullanılan tozlardır
    protein tozu ise günlük sallıyorum 200 gr protein ihtiyacın vardır sen bunun 120 gr ını doğal beslenerek alıyorsundur bu 80 gr lık açığı protein tozu ile kapatabilirsin body ile uğraşanlar genelde bu protein tozundan kullanılırlar çünkü doğal olarak proteinli beslenme çok zor birşeydir proteininide gerekli miktarda almazsan kasların büyümez diğer bir deyişle hacimlenemezsin bu yüzden günlük vücut ağırlığınızın 2 katı fazla gr olarak protein almanız şarttır umarım anlatabilmişimdir

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş