Protein Kullanımı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve JohnAbruzzi tarafından 29 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. JohnAbruzzi

JohnAbruzzi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar.Yaklaşık 1 yıldır bu sporu yapıyorum aminoasit kullanıyorum.Karın kısmım biraz yaglı ama surekli karın çalışıyorum.Protein tozu kullanmak istiyorum ama daha cok yaglandırmasından korkuyorum.Sorum şu tam yagsız sutle alsam yaglandırma yapar mı 2 ölçek düşünüyorum kahvaltıdan sonra spordan sonra olmak üzere sadece sabah kahvaltısından sonra alsam yaglandırma cok olur mu? Cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Sütle beraber yağ almaktan korkuyosan suyla alman daha mantıklı. Spordan sonra zaten proteinin süt ile alınması uygun değildir. Mutlaka su veya meyva suyu ile alınmalıdır. Diğer öğünlerde de tat açısından sorun olmuyorsa su ile alabilirsin.

JohnAbruzzi bunu beğendi.
  3. JohnAbruzzi

JohnAbruzzi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Suyla yaptım bikere kusucaktım cok kotu bir tadı oluyor.Peki ben sadece sabah kahvaltısında alsam tam yagsız sutle spordan sonra aminoasit alsam yeterli olur mu yaglandırmayı arttırır mı?

4. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Su ile içemiyosan meyve suyu ile içmeyi deneyebilirsin. Whey protein süt ile beraber alındığında emilimi yavaşaltıyor. Onun için su veya meyve suyu ile almanı önerdim.

5. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    katılıyorum. whey proteinin anlamı kalmıyor. o zaman. Su, meyvesuyu ideal.

6. JohnAbruzzi

JohnAbruzzi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Çok teşekkürler.Peki son birşey daha yaglandırma yaparmı vucudumda daha cok :(

7. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Vucudun kullandığından fazla protein tüketirsen vucutta yağlanma yapabilir. Aşırıya kaçmadan dozunda tüketirsen vucutta yağlanma olmaz. Proteinler öyle basit karbonhidratlar gibi kısa zamanda yağa dönüşmezler.

Sayfayı Paylaş