Protein Kardio'dan Sonra mı Önce mi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve darksdantes tarafından 27 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. darksdantes

darksdantes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar,vg ile 6 aydır ilgileniyorum.Aklıma takılan bir sorun var.Kime sorsam farklı cevaplar alıyorum.Günlük ağırlık kaldırma antremanımdan önce bir ölçek protein tozu alıyorum.Antreman bittikten sonra hemen arkasından bir ölçek daha alıyorum ve 20 dakika koşup vb.kardio hareketleri yapıyorum.Kas yıkımını engellemek için antreman sonrası kardio öncesi alıyorum.Konunun uzmanları fikirlerini söylerse sevinirim.Yoksa kardio'dan sonra mı almalıyım ?

Not:antreman sonrası hemen aldığım toz,Optimum'un hydrolize izole protein tozu.Ve aldıktan sonra 10 dakika bekliyorum.Sonra koşmaya başlıyorum.

2. By CrAzY

By CrAzY Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Gece kaybedilen proteini alman için 1 ölcek sabah ac karnına sütle 1 ölcekde antreman sonrası anttreman öncesi vücut protein değil karbonhidrad ister antremanda yırtılan liflerin tamiride protein sayesinde olur.Bu yüzden sabah protein antremandan 2 saat önce karbo antmrenandan hemen sonra protein şeklinde olması gerek dostum.

3. darksdantes

darksdantes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ben sorunumu anlatamadım herhalde.antreman öncesi zaten komplek karbonhidrat alıyorum,sabahları da protein alıyorum.benim sorum şu.Sadece ağırlık çalışmıyorum.Ağırlık antremanı sonrası 30 dakika kardio antremanı yapıyorum.Antreman sonrası aldığım protein,hemen sonra alınması gerektiği için kardio'dan hemen önce mi almayalım yoksa bütün antremanlar bitince mi almalıyım ?

4. ace1

ace1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    cevabı bende merak ediyorum.belki antremandan hemen sonra aldığın whey kardiyoyla yağ yakma verimini düşürebilir.tabi ustalar daha iyi bilir.

Son düzenleme: 28 Temmuz 2014

Sayfayı Paylaş