protein diyeti?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve hakanozdemir tarafından 28 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. hakanozdemir

hakanozdemir Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba kardeşlerim abilerim 19 yaşındayım ben bundan 3-3.5 sen önce verdiğim kilodan bahsedicem malesef güncel bir konu değil.Kilo vermem çok sağlıksızdı 1ay boyunca karbonhidrat alımını sıfıra indirdim müthiş su yağ ve kas kaybı yaşadım sadece beslenmeyle 102 kilodan 90 a düştüm sonra bayılıcak kadar halsizleşince 3 ay ara verdim ara verdiğim dönemde sebze ağırlıklı beslenip kilo vermek değilde almamaya çalıştım çünkü bu tür zararlı diyetlerde zor olan kilo vermek değil verdikten sonra almamaktır.3.ayın sonunda busefer diyetime sporda ekleyerek 1 ay daha yaptım ve 90 kilodan 72 ye düştüm inanılmaz bir değişim vardı yani okadar memnundumki vücuduma kötülük mü yaptım iyilikmi bilmiyorum ama piskolojik olarak yeniden doğmuş gibiydim yani hayatın her alanında değişim yaşıyorsunuz kızlar olsun kıyafet almak giymek özellikle ben göğüsümdeki yağlardan çok şikayetçiydim anormal derecede rahatsız ediyordu beni yaşayanlar bilir anlatmak istemiyorum zorluklarını.tamamen gitmesede %80 küçülmüştü tişört giyebiliyordum önceden mont giydiğimde belli olurdu pozitif yanları anlatmakla bitmez özel mesaj olarak anlatabilirim motivasyona ihtiyacı olanlara bu konuda asıl değinmek istedim şeyse benim beslenmem ve şuanki durumum
    tabi merak ediyosunuz nasıl beslendiğimi hemen özet geçeyim
    herşeyden önce günde en az 2litre su içiyordum
    ilk hafta sabah:4 yumurta beyaz peynir ve zeytin doyana kadar yiyordum çünkü aşırı iştahlıydım
    öğlen:doyana kadar kırmızı veya beyaz et
    akşam:aynı şekilde doyana kadar kırmızı veya beyaz et eti yağda kızartıyordum genelde haşlanmışda yediğim oldu
    2.3. ve 4. haftada inanılmaz bi iştah kesilmesi yaşadım sevdiğim nerdeyse herşeyde karbonhidrat var ve benim bunu günlük 0-10gr a kadar düşürmem gerekiyordu (kan şekerininde düşmesiyle) 2öğüne indirdim ilk hafta yediğim etin yumurtanın 5 de 1ini yiyebiliyordum
    merak eden arkadaşlar olursa çok ayrıntıya girebilirim ama çok uzun bi yazı olsun istemiyorum oyüzden istek üzerine cevap vericem.
    şuanki durumum 72kiloya düştükten sonra 3 yıl geçti ve ben 78 kiloyum tamamen tembellikten aldım 6kiloyu boyumda 1.84 bu arada
    http://i.hizliresim.com/rLZ4rN.jpg okadar kilo verdikten sonra ki halimde bu eski halim malesef yok çünkü hiç denize gitmedim resim çekilmedim kilo verebileceğimi düşünmemiştim
    sanırım atkins diyeti buna benziyor biraz yani siz ne düşünüyorsunuz böyle beslenme konusunda çok ayrıntıya girebilirim soru üzerine çünkü nekadar basit gelsede çok zor bi diyet ve çok ayrıntısı var sağlıksız olduğu kesin ama değermi değmezmi o ikilemde kaldım çünkü başkalarına yanlış tavsiyede bulunmak istemiyorum kendim şuanda salona yazıldım bu diyeti uygulamıyorum normal besleniyorum

Son düzenleme: 28 Nisan 2014
  2. zafer_zaferoglu

zafer_zaferoglu Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Öncelikle azmin, başarın ve özellikle de disiplinin için tebrik ediyorum.
    Senin de belirttiğin gibi kilo vermekten çok korumak önemli.
    Sanırım ketojenik diyet yapmışsın.
    Bilinçli yapıldığında zararlı olmadığı söyleniyor.
    Kısaca, düşük karbonhidrat alımı sonrasında vücut yağları yakıt olarak kullanmaya başlıyor.
    Salon çalışman için de başarılar dilerim.

3. aseraser123

aseraser123 Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    bende 120 den felan 77 kiloyum suan meme oranım %60 felan kayboldu ama hala cok var basenler felan büyük 70 kadar inmeye çalıscam sıcak odada meme oranı büyüyordu soğuk odada meme kücülüp sıkılaşıyordu sende böyle sorunlar oldumu detaylı şekilde anlatabilirmisin bu arada cok güzel olmus vicudun bende eski kıyafetlerime baktıkca kendimi güzel hissediyorum kilo versem kasa yönelcem

Sayfayı Paylaş