Protein Diyeti Faydalı Mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Red Dragon tarafından 18 Şubat 2006 başlatılmıştır.

1. Red Dragon

Red Dragon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bodybuilder
    Yer:
    Antalya
    Arkadaslar merhaba ben foruma yeni katildim.Bir aydir body yapiyorum. Sizin gibi usta bodycilere bir sorum var Ben protein diyeti yapmak istiyorum.bu diyete gore gunde 0 karbonhidrat almak gerekiyor.bu durum bodyciler icin zararlimi faydalimi hizli yakilan yaglar vucuda zarar veriyormu .Simdiden tesekkurler:)

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    aramıza hoşgeldin dostum ilk üç ay diyette dahil hiç bişey yapma vucudu salona yeni sokmuşsun birde besini azaltıyosun ikisini birden kaldırmayacaktır önce vucudu bir alıştıralım sonra diyetide ilave ederiz :D

3. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    o karbonhidrat olur mu ya?

kim soyluyor bunlari

yuksek protein al evet kilo carpi 3 gram gibi ama karbonhidratsiz gelisme yasayamazsin

4. Red Dragon

Red Dragon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bodybuilder
    Yer:
    Antalya
    tesekurler ben bu diyeti yapan birini taniyorum bir haftada 4 kg verdi bende yan etkilerini bilmedigim icin sizin gibi ustalara bi sorayim dedim.Biraz yag yaksam iyi olcak diye dusunmustum

5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Can Üstel, ki bence türkçe yazılmış en iyi vücut geliştirme kitabının yazarı, aynen şunu yazıyor, adele ve kuvvet isimli kitabında.
    "Günlük 150 gr. altından karbonhidrat alımlarında kelimenin tam manasıyla manyaklaşırsınız" :lol: :lol: :lol:
    Sebebi basit, beynin yakıtı glikozdur, yani bir çeşit şeker-karbonhidrat, sen bunu almadığın takdirde, beyin enerjisini, proteinleri karbonhidrata dönüştürerek çıkarmak zorunda kalır.
    Bu da mide bulantısına, halsizliğe sebep olur, zaten yeni girmişin salona, kendini bile kaldıramazsın sabah yataktan!
    ve ketosis denen durum var birde, çok düşük karbonhidrat alımı, yağ yakımın yavaşlatan bir döngüye neden olur.
    ama bak, sunu söyleyebiliriz, bol protein almak, seni tok tutar, proteinin metabolizmayı hızlandırıcı etkisi vardır.
    Yarışma dietlerinde, düşük karbonhidrat, yüksek protein alımı faydalıdır, ama sen normal beslenmene bak.
    Şekeri,tatlıyı ve yağ besinleri yemeyi azaltırsan zaten hemen kilo verirsin, vücut geliştirme metabolizmani hızlandıracak yediklerine dikkat ettiğin an zaten bir ayda 2-4 kg. yağ verirsin.
    ama kilon azalmaya bilir, zira kasta yapacaksın. 2 kilo kas kazanıp, 2 kilo yağ versen, görüntün çok değişir, çok olumlu bir fark olur, ama tartıda aynı gelirsin, bu spordada önemli olan görüntüdür zaten.

salvadore_xp bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş