Protein,bca,karbonhidrat,aminoasit almak..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve RakshaSa tarafından 12 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. RakshaSa

RakshaSa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar ben başlayalı 3 hafta oldu.

Yaş 19 boy 1.80 kilo 66.

Amacım kilo alıp biraz da vücut yapmak.

Bugün hocam bu şekilde kilo alman çok zor dedi. Aylık 200-250 lira ayırabilirsen protein,karbonhidrat,bca,aminoasit ile çok daha iyi olabileceğimi söyledi.

Merak ettiğim 1 ay bittikten sonra bunları alabilirsin dedi ama yeni başlayan daha 1 ay olmuş birisinin bunları alması normal mi? Bir zararı olur mu?

Birde hepsinden 3 ay yetecek şekilde 280 liraya ayarlayabileceğini söyledi.

Benim pek uyku düzenim yok şuan 12 de 1 de kalktığım oluyor. Haliyle yemek düzenim de bozuk.

Bana söylediği bir yemek, uyku düzenin varsa her gün yumurta,tavuk göğsü,pilav,et,tavuk yiyebiliyorsan eyvallah bir nebze bir şeyler yapabilirsin. Ama bunlar yoksa pek bir gelişme olmaz dedi.

Daha önce de 3 ay gitmiştim ve hiç bir gelişme görememiştim sanırım hocanın dediği şeyler yüzünden.

Şimdi korkum ben spora gidiyorum fakat bu şekilde bir şey olmayacak ve yaptığım mastürbasyondan öteye gitmeyecekse ben bu vitamin mi diyorsunuz ilaç mı :) her neyse almayı düşünüyorum.

Alma diyen var mı? :)

2. brhmcr

brhmcr Guest

Hocan para kazanmaya çalışıyor. Once beslenmenı oturt 3-4 ay sonra işi biraz öğrenince kendin supplementler karar verirsin.

3. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    1 aylık sporcunun bu kadar suplement kullanması

55 litre benzin kapasitesi olan depoya 250 litre benzin boşaltmak olur :)

gentleman55 bunu beğendi.
  4. RakshaSa

RakshaSa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anlıyorum hoca istersen araştır kendin istediğini al istersen de bize gel biz bu ay alımlara başlayacağız, piyasadan 10 lira daha ucuza gelecek bizden de alabilirsin dedi.

Ben her gün muntazam olmasa da 2-3 yumurta yiyorum gün içinde de pilav, makarna tüketiyorum. Süt, yoğurt arada fındık türü şeylerde yiyorum. Düzen konusu da çok önemli bugün 10 da kalktım mesela normalde 12 den aşağı kalkmam. Umarım bu şekilde de bir gelişme olur.

5. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Hocan seni yolmaya çalışıyor. Haberin olsun...

6. RakshaSa

RakshaSa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bugün asıl hocamla konuştum.

istersen o şekilde alabilirsin istersen antreman sonrası sana protein+bca veririz dedi. sanırım 7 lira bardakta.

büyük ihtimal 2-3 kere bu şekilde alıp bakacağım.

7. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    bunlar 2 -3 kere kullanım etkisini anlıycagın şeyler değil hele de protein tozu sen 2-3 gün fazladan 100 gr et yesen farkı görebilirmisin ?

bence cok acele ediyorsun bu kadar istekliysen ek besine şimdi alıyorumuş gibi kenara biriktir paranı 6 ay sonra canavar gibi kombine ile girişirsin işe

8. SNIPES44

SNIPES44 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    bence en az 2 ayı bir geç yüksek kilolara girmeye başla ondan sonra ihtiyacın varsa al şimdi sabahları 3 4 yumurta yiyebilirsin antremandan sonra ton balığı yiyebilirsin forumu araştır bence

9. RakshaSa

RakshaSa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar her sabah 3-4 yumurta yiyorum. Akşam yemekte pilav,makarna ne varsa yiyorum. Gece yatmadan süt içip meyve yiyorum.

Onun dışında fındık,yoğurt vs buldukça indiriyorum mideye :)

Bu şekilde kilo alabilirsem devam edeceğim.

Ama dediğiniz gibi biraz daha bekleyeyim en iyisi.

Hocalar kilo alamazsın fazla gelişemezsin deyince korktum sadece.

10. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Bu şekilde kilo almak zor gelişemezsin diyip supplement dayatmak nedir ya biz nasıl alıyoruz kiloyu biz nasıl geliştik bunca zaman? Fazla yersen kilo da alışırsın gelişirsin de o supplementlere vereceğin parayla hergün ortalama bi ziyafet çekersin hocan ya bir halt bilmiyor ki bu iyi ihtimal ya da kimseyi düşünmeyen paragözün teki açık ve net whey aldırmaya çalışsa neyse abartı kaçmaz da bcaa amino vs ne bunlar daha şimdiden valla ben bizim hocalardan şikayetçiydim de hiç birşey dayatmıyorlar üyelere hatta 6 ay almanıza gerek yok diye tavsiye veriyolar şikayet etmeyecem artık en azından iyi niyetliler bunlara göre.

"2-3 günlüğüne" bardakdan alma olayını da sakın yapma o parayı çöpe atsan aynı şey hiçbir etkisi olmayacak çünkü.

Bir de 200-250 liraya o kadar ürün alıp üzerine de 3 ay yetecek diyorsa dandik markalar satacak büyük ihtimal, sen bu hocaya direk resti çek yoksa sonunu getiremezsin.

Son düzenleme: 13 Şubat 2013
  11. RakshaSa

RakshaSa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    En iyisi ben yine sporuma devam edeyim. Yavaş yavaş düzenim oturuyor zaten. Evde annem zaten her türlü istediğim yemeği yapıyor. Yazın devam edersem o zaman alırım belki çok sağ olun.

Sayfayı Paylaş