Protein Barları

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Despo tarafından 24 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Sadece protein barlarıyla ilgili bir başlık olduğunu hatırlamıyorum.

Bu başlıkta kullandığınız ve ilginizi çeken protein barlarıyla ilgili yorumlarımızı paylaşabiliriz.

Ben şahsen bazı protein barların rezalet olduğunu düşünüyorum.
    Bugünlerde protein tozu kullanmıyorum, elimde kalmadı ve bu nedenle 3 farklı markanın protein barlarını denemek istedim.
    Bu başlıkta ürünlerin içeriğiyle yorum yazmayı düşünmüyorum, tadından bahsedeceğim.

ABB steel bar
    Bunu bir çoğunuz biliyordur. Piyasanın en hesaplı protein barlarından biridir. Ürün içeriği pekte zengin olmasa vitamin açısından göze batıyor. Double chocolate aromalısını denedim, gayet başarılı buluyorum, fazla sert değil ve bu nedenle kolayca tüketebiliyorum.
    10 üzerinden/ 7

Dymatize Elite Bar

Denediklerim arasında en güzeli, tad olarak ve görüntü olarakta iştah açanlardan. Gayet büyük bu nedenle sonlarda çiğneye çiğneye çeneniz ağrıyabilir.
    (resmi ekte)
    10 üzerinden/9

Met- RX Bar (Peanut butter)
    İğrenç, üzerinde çikolata yok, ben çiğnemekten bıktım. Met-Rx'in hazır shakerlarını daha önce kullanmıştım ve oldukça başarılıydı.
    10 üzerinden/4

Iss Oh Yeah Bar
    Bu barların iki farklı aromalısını denedim, peanut ve karamel, uzun yıllar oldu. Ancak ürün çok sert olduğunu hatırlıyorum. Tad olarak ise güzeldi.
    10 üzerinden / 7
    Daha önce denediğim protein barları:

Muscletech Nitrotech
    Ben bu ürünü pek beğenmiyorum ve çok fazla sentetik geliyor bana. Çikolatayla pek bağlantısı yok ve örnek olarak ABB steel bardan çok daha sert.
    10 üzerinden / 5

Ekli Dosyalar:

• foto.jpg
      foto.jpg
      Dosya Boyutu:
      137,2 KB
      Görüntüleme:
      708
    BodyCem, fitnessboy ve Akay bunu beğendi.
  2. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    GNC Protein Crunch Bar

Cookies & cream, chocolate, ve yanılmıyorsam karamellisi vardı.
    İçlerinden en beğendiğim çikolatalısı oldu. Tad, ymuşaklık ve büyüklük olarak gayet iyiler ancak içeriğinde çok fazla şeker bulunuyor. Yerken gofy gofret yiyormuşum gibime geliyor.
    Yağlanma gibi bir sorununuz yoksa gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz sıkılmadan zevkle.
    10 / 7

Despo bunu beğendi.
  3. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    EAS Myoplex normal ve light kullandim.
    light olanda 15 gr protein vardi o bir dezavantaj olabilir ama karbonhidrat alimina dikkat edenlerin isine gelebilir.

tad olarak basarili buldum 10/8 veririm

Despo bunu beğendi.
  4. casparov2

casparov2 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    supreme carb protein barını kullandım tadı da çok güzeldi.
    etkili bir üründü.
    zaten 2009 olimpia weekends etkinliklerinde ödüllü bir ürün.

5. cagkanyuksel

cagkanyuksel Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Graphic Designer
    Yer:
    İstanbul
    muscletech in barları cok iyi hemde protein miktarı yuksek :)

BodyCem bunu beğendi.
  6. chromeX

chromeX Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    şuan universal ın ürünü olan hi protein bar kullanıyorum. tadı benim hoşuma gitti. 33gr protein 6.5 gr civarında yağ miktarı var yani oranları çok iyi. 10/10 puan

7. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Bende protein bar sipariş edicem türkiyede saçma sapan markalar kaldıgından.
    Eskiden steel bar kullandım çok ama çoook güzeldi tadı. Fakat çok şeker var içinde.

Araştırdım dün 3 tane protein barda karar kıldım.
    Animal Snak = 30 gr protein 23 gr şeker 6 gr yag
    Hiprotein bar= 33 gr protein 1 gr seker (26gr sugar alchool yazıyo fakat) 6gr yag
    steel bar= 20gr protein 22 gr seker 4 gr yag

Şimdi kilo almamak için, şekerin ve yağın az olması gerekiyor diye biliyorum. En kalitelisi hi protein barı olarak dusunuorum. Bu konuları bilen birisi aydınlatırsa siparişimi vermek istiyorum :confused:

8. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    redisin protein barı nasıl 20 gr protein 12 gram yag tanesi 2.5 tl

9. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    redis ne ki? Hiç duyulmamıs. Arkadasım bana da ole bişi vermişti tadına bakmıstım berbat üzerinde whey bar falan yazıodu galiba. Oyle bişey mi bu redis?

10. osmanaga

osmanaga Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    28
    ABB Steel Bar'ı tavsiye ederim ama Türkiye'de bulunmuyor

11. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Protein Bar tavsiyesi

forumda arattım ama tam cevabımı bulamadım genelde hazırdan çok yapılan protein barlardan söz edilmiş hazır alabilcegim önerdiğiniz protein bar var mı? Ben nette buldum bir iki tane ama emin olamadım hangisini alacağıma neye dikkat etmek gerek alırken ve bu protein barları ara öğün olarak kullanmak mümkün mü? çalıştığım için ara öğünleri normal yemekler gibi yiyemiyorum hazır şeyler olursa daha iyi olur benim için. ton balığı aldım zaten antreman günlerimde tam tahıllı ekmek ile ton balığı yemeyi düşünüyorum ama hergün ton balık yemek zor diğer günlerde protein bardan faydalanmak istiyorum önerebileceginiz varsa çok iyi olucak benim için

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:11 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:01 ----------

whey pro shot diye bişey var mesela her tüpte 32gr protein 0 gr yağ 0 gr karbonhidrat var yazıyo boyle birşey mi almak gerek yoksa içinde az miktarda yağ ve karbonhidrat olan bir ürünü mü seçmek gerek

12. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Supplementler.comda bsn ve vpx in barları var ama çok pahalı ben GNC den QNT nin barını tavsiye ederim fiyatı uygundur . Karb. ve yağ oranı yüksektir yanlız protein barların bu sıkıntı yaratabilir . Yarım ekmek tavuk döner yemek protein barından çok daha iyidir genel olarak tavsiye etmiyorum karb. ve yağ oranının yüksekliği nedeniyle ...

CaglarYildiz bunu beğendi.
  13. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    para sıkıntın yoksa içerik ve lezzet olarak en iyisi vpx.

14. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    bende supplement.com dan bakıyorum protein barlara orada görmüştüm whep pro shotı onda mesela hic yağda yok karboda yok para sıkıntım yok vpx ve bsn bakıcam yap ve karbonhidrat oranı daha düşük olanlara yönelmeye çalışıyorum bende ne yazıkkı dıaarı cıkıp yemek yiyece vaktim olmuo herzaman evde yapıp götürdüğüm zamanda kuruyor yiyesim gelmiyor bir iki seferden sonra o yüzden protein bar araştırıyorum

15. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    ya bunlar iyi güzelde cidden çok pahallı. bar başına 3-4 tl düşüyor. 500 gr tavuk fiyatına :D

16. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
  17. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Bar başına 3-4 TLlik bar yoktur, çok üzerindedir.

Sadece protein ihtiyacını karşılamak içinse daha önce belirtilen nedenlerden ötürü bar mantıklı değildir. Ancak beslenmeniz iyi değil, günleriniz çok yoğun geçiyorsa mantıklı olabilir.

Whey pro shotsa alternatif olarak düşünebileceğiniz CytoSport CytoMax Protein Pure Drink olabilir. %100 izole whey..

18. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    evet çalıştığım için protein barı düşünmüştüm cünkü ara öğünlerimde dışarı çıkıp yiyebilcek durumda değilim

19. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    şimdi ben sabahları olan ara öğünlerimde protein bar alıp antreman yapmadığım günlerde akşamüzeri olan ara öğünlerde protein shake almayı düşünüyorum antreman yaptığım günlerde de yine sabah protein bar alıp ogleden sonra tam tahıllı ekmek ve ton balığı yiyip antreman öncesi protein tozu alıp antremandan sonra protein tozu alıp akşam yemeğimi yemeyi düşünüyorum bu şekilde ara öğünlerimi tamamlayabilirmiyim?

20. evolution57

evolution57 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Bence gayet uygun olur senin için.Tek sorun ton balığının her gün tüketilmesi olacaktır.(civa yüzünden) Gönül isterki bunlara gerek kalmadan her öğünde normal beslenebilelim.Fakat gündelik hayatın getirdiği zaman sorunları vs. malum.Açıkları kapatmak için bu tip pratik şeylere ihtiyaç duyuyoruz.

Ancak bu protein barlar gerçekten çok pahalı oluyor.Ev yapımı protein barlar kesinlikle daha uygun.

Sayfayı Paylaş