protein bar nedir?yaglı biri kullanırsa nasıl sonuc alınır ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve DeZzA tarafından 9 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. DeZzA

DeZzA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    kıbrıs
    merhaba arkadaşlar benim size 2sorum olacakdı yardımcı olursanız sevinirim.1kış sezonu salona gidmiş bir birey 90kg agırlıgında 170cm boyunda 60kg kas hacmi olan gerisi yag ,su,kemik den oluşan bir birey hem salona gidip hem protein kullanırsa ne olur ? ne gibi sonuclar alır ?cok agır calısamaz sorunundan dolai ve protein derken mesela geçengun bir yerde gordum protein bar denen bir cukulat var protein bar deniliyor ismine cesitli markaları bulunmakta markaları hakkında tam bilgim yok her neyse bu protein bar denilen protein cukuletleri ni antremandan 1saat once yese 1gunluk protein miktarını o cukulet karşılıyormuş ?die anlatılıyordu ve mesela onu antremandan once yedigi zaman ona energy verir sanırm ve gun icindede sebze beslense sizce faydası olurmu ? yoksa yağ yakma deil daha beter kilo almaya yardımcımı olur ? bu durumda ne yapabiliriz? Teşekkürler.

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
  3. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    aslinda konu disi ama protein barlarla ilgili tek yazabilecegim 2-3 gun once peder beyin buzdolabindaki nitrotech barlarimi tadelle misali goturdugudur :(

aksam yemeginin uzerine bir guzel yemis ben sormasam gofret sanmaya devam edecek :)

4. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    çukulet ilede çukulata kavramına ayrı bir boyut getirmişsn :D bende merak ediyorum protein bar olayını

5. Layn

Layn Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bodrum
    hahaha gece gece güldürdün beni..süper ya.. :D
    definisyon döneminde bu barları pek tavsiye etmiyorum.yağ ve karbonhidrat miktarları birazcık fazla.

6. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Layn, ben soyledigine katilmiyorum. Amaca yonelik barlar mevcut. Definisyon pesinde olan adamin yiyecegi bar baska, hacim kazanma derdinde olan adamin yiyecegi bar baska. Piyasada 140 kalori, 5 gr yag, 14 gr karb iceren bar da var, 440 kalori 7 gr yag, 63 gr karb iceren de. Verdigim linkten piyasadaki butun barlarin besin degerlerine ulasip, hangisi isinize yariyorsa onu kullanmanizi tavsiye ederim.

http://www.bodybuilding.com/store/bars.htm

7. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Ama cogunun icinde jelatin seker/tatlandirici gibi maddeler oldugundan toz protein kadar saf degil.

8. Layn

Layn Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bodrum
    %0 karbonhidrat (şeker) %0 yağ oranına sahip whey proteini tozları varken,niçin 5 gr yag,14 gr karbonhidrat alayım ki?

9. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    protein barlar cok cesitli, "meal replacement" olanlar direk yemek ogunu yerine geciyor bu nedenle icinde yag karbonhidrat olmasi dogal, olayin mantigi is ortaminda vs cepten cikarip kolayca yiyebilmek. ote yandan definasyon icin "low carb" olanlar var isteyen onlara yonelmeli.

aneximandros bunu beğendi.
  10. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Yanında taşıması daha kolay olacaktır, ayrıca ara sıra gelen tatlı krizlerine çözüm olacaktır. Oturup 2 tane snickers yiyeceğine 2 tane protein barı yer aynı şekilde endorfin salgılar :)

11. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Iste meal replacement icin bile olsa mesela Meso-Tech poset , meso-tech bar dan daha iyi bence cunku icinde cesitli koruyucu maddeler ve jelatin yok, poseti suyla/sutle karistirip iste okulda kolayca tuketebilirsiniz. Ama alinacaksada bu tur maddeler icermiyenler tercih edilmeli.

12. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Cannabis, benim amaca yonelik ile ne demek istedigimi aciklamis, tesekkur ederim. pycantric'e de katiliyorum. Zaten bunlar alternatif, cok sIkisik aninda antreman oncesi birak adam gibi protein almayi, yemek yiyecek vaktin bile yoktur, o zaman alirsin bardan ne lazimsa mantigiyla hazirlanmis urunler bunlar. Saf proteinse derdimiz, aliriz yagsiz lor peynirini, bir guzel indiririz mideye :)

13. DeZzA

DeZzA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    kıbrıs
    ahh ahh

bu sporda bir turlu duzenli beslenmeyi tam anlamıyla cozemedim gitti yeni başladım yvaş yavaş forumumuzdan anlamaya bişeyler ogrenmeye başlıyorum :) inşallah guzel bişeyler yapcam sınavlar nedeni ile biraz ara vermiştim herkese teşekur ederim

Sayfayı Paylaş