protein amino asit kreatin tavsiye alma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Gring0 tarafından 3 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Gring0

Gring0 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhaba
    Yaklaşık 2 sene spor yaptıktan sonra 1, 1 buçuk sene bırakmak zorunda kaldım. Şimdi tekrar başlamaya karar verdim ve protein, amino asit ve kreatin takviyeleriyle başlayacağım. Forumda 3 aydan önce başlamayın diye bir yazı vardı ama daha önceden yaptığımdan 1 aya kendimi toparlayacağımı düşünüyorum.
    Protein tozu: Muscletech nitro-tech
    Amino asit: Optimum Nutrition BCAA 5000 Powder
    Kreatin: Universal Creatine yada ON Creatine Powder düşünüyorum.
    Sizce Supplementlere başlama zamanım ve seçimlerim nasıl tavsiye yada önerileriniz var mıdır ? şimdiden teşekkür ediyorum iyi sporlar.

2. Onat4Music

Onat4Music Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Onceden spor gecmisin olsa da, tekrar basladiktan 1-2 ay sonra falan alabilirsin supplementleri buyuk oranda. Tavsiyem protein tozunu kullanmaya direk basla, bu sirada vucudun tekrar spora adapte olsun, kas yikimi yasama. Sonrasinda aminoyu ekle. Son olarak creatine'e basla. Cunku creatine her insanda belli miktarda vucutta uretilen birsey, dolayisiyla zaten bu 1 yillik donemde vucutta biriken creatine havuzu "bir yere kadar dolu" olsa da, ilk birkac ay o havuzdan ihtiyacini karsilarsin. Bu yuzden hemen creatine kullanmak hem vucuduna hem butcene gereksiz bir yuk olur. Bunu direk cok cok agir kilolarla baslamayacigini dusunerek soyluyorum.
    Kisacasi benim onerim, whey proteinle basla, 1-2 ay sonra aminoyu ekle, ondan 1-2 ay sonra creatine ekle. Bildiklerimde hata varsa ve duzelten olursa ben de sevinirim. Kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş