protein alımındaki sorunum..

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve fb large tarafından 12 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. fb large

fb large Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Selam arkadaslar.Arama yaptım ama bu şekilde bi konu bulamadım.Bu forumu bir kaç senedir takip ediyorum.Ben salona gitmeye karar vermeden önce biraz araştırma yaptım burda;bilgilerim sınırlı ölçüde.Benim kilo alma sorunum var.Bende burda okuduğum kadarıyla protein ağırlıklı beslenerek+Body yaparak kas bakımından kilo alınıyor.(zor olduğunu biliyorum.)Ancak doktora gittim ve böbreklerde sorun olduğunu öğrendim.(protein kaçağı)Bu durumda protein alımı kısıtlanmalı olduğunu söyledi.Kilo karşılığı 1gr protein olduğunu ancak sende 0,5 yani yarı yarıya alman gerekli dedi.Şimdi nette araştırma yaptım.Karbonhidrat ağırlıklı beslenme bana uygun olduğunu fark ettim.Ancak tam nasıl beslenceğime karar veremedim.Salona gitmeyi de erteleyeceğimide bilemiyorum.Lütfen bu konuda bilgisi olan arkadaslardan yardım bekliyorum.
    Beslenme programınıda nasıl oluşturacam onuda bilmiyorum..:(

Bu arada Yaş:17 kilo:52 Boy:170

2. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    fb large günlük 0,5 gram protein demek 52kg diyosun 26gram protein yapar ''Günlük'' bu rakam cogu kisinin 1ögünde aldıgı proteinden bile az bende dahil yani bu sekilde bir beslenmeyle malesef body yapamazsın bir süre sonra olan kasınıda kaybedersin doktor'a bunun tedavisi olup olmadıgını sor bence iyileştikten sonra başlamanı öneririm yada güzel bir diyetle kilo almaya çalış sadece daha bilgi arkadaşlar yine yardımcı olurlar iyi çalışmalar.

fb large ve İnteqral bunu beğendi.
  3. fb large

fb large Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadasım ilgilendiğin için saol.Doktorum bu hastalığımdan bol su tüketerek ve iyi beslenerek kutulabileceğimi söyledi.Zaten bu hastalğımda ramazan ayında oluştu.Ben normalde pek su içmem.Halısaha maçlarında fln hiç susamam.Bu ramazandada ben su içtiğimi hatırlamıyorum.Oruçda tutuyordum.1 hafta hastanede yattım.Yeni çıktım işte.Dediğim gibi beslenme programı oluşturmam gerek.Yardım edebilecek birileri var mı?

4. fb large

fb large Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    EDİT:Zaten 1. mesajımdada belirtiğim gibi karbonhidrat ağırlıklı beslenicem.Yinede sorun olurmu spor yapmama.:confused:
    Flood oldu galiba ama üsttekini düzenleyemedim?

Son düzenleme: 12 Aralık 2009

Sayfayı Paylaş