protein alımı dogrumu ilk ay için...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ufkboztepe tarafından 28 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ufkboztepe

ufkboztepe Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,öncelikle evde 8 kg dumbell ile 2 hafta boyunca sabahlı akşamlı yapmadıgım hareket kalmadı bunun sonucunda salona başladım ve ilk hafta sonunda protein tozu aldım çünkü beslenme sorunum wardı ve protein ihtiyacımı karşılayamadıgımı düşündüm.hydrowhey %100 aldım ve onu kullanıyorum antreman öncesi ve sonrası..şimdi sorum şudur bunu dogru buluyormusunuz yoksa boşa giden para mı sizce ? Birde sorum şu idmanları çok agır ve hızlı yapıyorum yani dinlenme süresini az tutuyorum bu nasıl etkiler ?

2. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    637
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    yaşın boyun kilon vs. gibi bilgiler eksik protein tozu bir besin takviyesi olduğundan pek zararlı sayılmaz ama spora yen başladığın bir kaç ay almasanda olurdu bence. almışsanda tabiki artıları olacaktır.

veveve bunu beğendi.
  3. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    biraz daha aşağı seviye ürünler alabilirdin direk gitmiş hydrowhey %100 almışsın 800 gr lık kutu zaten hemen biter etkilerini anlayamazsın bile ki bunda senin yeni olmanında etkisi büyük bence gerek yok belki 2000 lik amino olabilir ama böyle yapmanın sana harikalar getireceğini düşünmüyorum...

4. SkinHead

SkinHead Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    yeni başlamışsın senin gainer kullanman gerek 4.5 kg zaten ilk 2 ay normal beslen sonra toza yönel. Daha çok erken senin için

boy kilo vücut ölçüsü vs yaz ona göre değerlendirelim

5. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    ne zamandan beri yeni başlayanların gainer kullanması gerekiyor ? hemde boyunu kilosunu bilmeden ezbere yazdığın halde...

6. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Adam kilolu ise yine gainer mı kullansın :)

Hocam yeni başladığın için zaten vücudun alışma sürecinde ve çok ağır antreman yapmadığını farz ederek eskstra protein almana gerek yok. Günde 1 öğün yemediğin sürece zaten gerekli proteini vücudun alıyor. ğünlerine eleyeceğin süt yumurta ve tavuk zaten sana fazlasıyla yeter.

Sen düzenli bir şekilde bu işi en azından bir 8 ay yap, sonra supplementlere yönel.

elindeki tozu hala kullanmak istiyorsan:
    Antreman öncesi alman bi işe yaramaz
    Proteine en çok ihtiyaç duyduğun zamanlar olan antreman sonrası ve ertesi sabah 1 er ölçek içsen yeter de artar

7. ghostfighter

ghostfighter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar yaşım 16 vücudum güzel baklavalar falan var ama kol kasım büyük değil 30cm kol var 60 kiloyum 1.73 boyundayım protein tozu almak istiyorum sizce uygunmudur?

Sayfayı Paylaş