Protein İhtiyacı ve Antrenman Sonrası

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve KutsalSpartacus tarafından 27 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Arkadaşlar bu konuda bilgi sahibi kişilerin cevap yazmasını rica ediyorum. Belki forumda bu tip çok fazla konu var ama ben aradığımı bulamadım.
    Günlük kg başına yaklaşık 1.5 - 2 gr protein alınmalı diyorlar ama besinlerin protein değerlerine baktığım zaman yaklaşık bi 100 gr protein almak için çok fazla yemek lazım. Protein tozu veya diğer vücut geliştirme ilaçlarından almak istemiyorum, imkanım da yok. Açıkçası her gün o kadar fazla et de yiyemem, sizce ne yapmalıyım? Protein ihtiyacını en kolay nasıl karşılarız doğal ve hesaplı yiyeceklerle?
    Diğer bir sorum da antrenmandan sonra protein ve şeker için sizce neler tüketmeliyim yine mümkün olduğunca doğal şekilde? Elma dediler mesela kaç tane?
    Bo konular hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler...

ArnoldBody bunu beğendi.
  2. Deniz Palabıyık

Deniz Palabıyık Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    100 tavuk göğsünde 25 gram protein var. Yarım kilo bile yemenize gerek yok 100 gram protein almanız için.

3. neferist

neferist Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Bence en ucuz protein kaynağı yumurta beyazi dir. Tanesi 5-6 gram protein içeriyor. Antreman sonrasida kullanılabilir çünkü etten ve süt ürünlerinden daha hızlı emiliyor. Ama et ve balık olmadan da bu iş pek olmaz

4. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Bak şimdi çok yemek istemiyorsan sabah 2 yumurtalı omlet + 500 ml sür (30 gr hayvansal protein)
    öğlen 1 göğüs oda yaklaşı 250-300 gr ediyor. hadi biz 200 gr diyelim (50 gr protein)
    akşamda hafif proteinli birşeyler ordanda (20-30 gr)
    bide yatmadan önce 500 ml süt (15 gr.)

etti sana 115-125 gr hayvansal protein. vede çok bi şey yemedin. 1 göğüs anca yeter yanındada bi karbo kaynağı, yoğurt salata vbvb.

TycoLoN bunu beğendi.
  5. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Yorumlarınz için teşekkür ederim, bi de antrenman yaptığımız zaman daha,mı fazla protein alalım? Forumda antrenmansız gün için yaklaşık 100-125 gr protein almamız gerektiği yazıyor, kiloya göre. Antrenman yaptığımızda ne kadar protein almalıyız ve ne kadarı spordan önce ne kadarı sonra? Bo konuyu da açıklarsanız sevinirim..

ArnoldBody bunu beğendi.
  6. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Henüz yenisin galiba, protein tozu ve diğer ürünler ilaç kategorisinde değildir, ilerleyen zamanlarda kullandığında niye şişirmiyor bunlar beni diye şaşırmayasın diye söylüyorum.
    Yumurta, tavuk göğsü, lor peyniri, ton balığı, kırmızı et, protein tozu başlıca kullanılan aminoasit profilleri yeterli olan protein kaynaklarıdır. Bunun dışında pilav, makarna, yulaf ve sebzelerden de az biraz protein alıyorsun gün içinde.

7. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Vücut geliştirmeye yeni değilim, 65 kg halinde 36 cm pazular var, etrafımda kim görse beni anlıyor vücut geliştirmeyle ilgilendiğimi. Ama beslenme konusunda eskiden fazla dikkat etmiyordum biraz kilo aldım bazı olumsuzluklar yüzünden. Bulunduğum yerde salon yok ve evre kendi imkanlarimla bişeyler yapmaya çalıştım. Ilaçtan kastettiğim sadece steroid vs. değil diğer protein tozunu felan alacak imkanım yok açıkçası, en azından şimdilik. Yumurta et felan protein kaynağı onları biliyorum, benim merak ettiğim değerleriyle birlikte hangi besinleri ne kadar tüketirsek günlük protein ihtiyacını karşılayacağımz. Mesajınız için teşekkür ederim, umarım kendimi ifade edebilmişimdir...

ArnoldBody bunu beğendi.
  8. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Senin şuanlık günde kilo başına 1.5 gr protein alman yeterli olacaktır.

9. impassionedsailor

impassionedsailor Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Ben 88 kıloyum 120 gr protein almak icin kaç gr tavuk göğsü yemem lazım ??

Sayfayı Paylaş