Protein İçin Sütlaç Öneriliyor Fikriniz Nedir??

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mert671 tarafından 24 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. mert671

mert671 Yeni Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 1 kase sütlaçda 7.8 gram protein var 1 yumurtada 6 gram yani sütlaç daha iyi denior 3 kase de 23 gram yapıyor fikrinizi alabilirmiyim

2. NHFL

NHFL Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Kahvaltıda 5 tane sütlaç yiyeceksen neden olmasın.

3. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    sütlaçı çok severim bizim evde haftada 3 kez mutlaka pişer her Allah ın günü 8 9 kase yiyom valla o zaman yaşadım :)

4. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul

Sen sütleçten başka şey yemiyonmu ?
    Biraz abartıyorsun galiba,8 - 9 kase sütlaç faydadan çok zarar verir.

5. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    yok abartmıyorum valla ben kendimi bildim bileli bi oturuşta en az 5 6 kase sütlaç yiyorum karnım en tok şekilde olsa bile çok seviyorum

6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Sütlaçta sadece protein yok, karbonhidrat ve şeker de var.
    Sütlaç tüketerek tabiki belli oranda casein proteini alırsınız, ancak aynı anda ciddi miktarda basit şeker aldığınızı da unutmamalısınız.

Kaliteli protein kaynağı demek, yağ ve şeker oranı düşük, buna mukabil protein oranı ve aminoasit çeşitliliği son derece yüksek besinler demektir.
    Lor, yağsız tavuk, yağsız kırmızı et ve balık, yumurta akı gibi besinler bunlara örnektir.

deep_fly, YesiLZeytin, hekimoglu ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    benim dedem ve teyzem şeker hastası o yüzden annem genelde tatlıların çoğunu ya şekersiz yapar yada tatlandırıcı koyar o yüzden alıstım bende :)

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Şekersiz yapıyorsa zaten tatlı olmaz :)

Tatlandırıcı kullanıyorsa da belirttiğiniz ölçülerde sütlaç tüketimi çok ciddi tatlandırıcı almanıza neden olur.
    Yüksek miktarda, özellikle aspartam bazlı, tatlandırıcı tüketiminin ise bilinen ve bilinmeyen birçok yan etkisi ve uzun vadeli zararı vardır.

Kas gelişimi için protein kaynağı olarak sütlacı tartışmak bile anlamsız bence.
    Sütlaç sadece canınız tatlı çektiğinde tüketilebilecek en masum ve nispeten yararlı tatlılardandır. (Hamur işi ve şerbetli diğer tatlılara kıyasla)

Eğer şekersiz, sadece süt ve pirinç ile yapılan bir karışım tüketecekseniz, bunu kahvaltı niyetine veya idman öncesi öğünlerde kompleks karbo kaynağı olarak değerlendirmeniz (protein kaynağı olmasından ziyade) daha mantıklıdır.

9. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Valla doğru diyorsunuzda helvaydı sütlaçtı biraz yiyin şekersiz alışıyor damak tadınız zaten tatlıyla pek aram yok:)

10. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    kim diyor bunu çok merak ediyorum, protein ve karbonhidratlar belli tmm anlıyorum canınız çekiyor gidin bi kase yiyin, ama ben sütlaçtan aldığım proteinle vücut geliştiricem diyorsanız pilavınıza şeker döküp yanında süt için.Yumurta ile karşılaştırılacak en son şey bile değil.

11. lazmataz5

lazmataz5 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Bir kase sütlaçta ortalama 20 gram şeker bulunur tabi bunda yapan kişininde elinin ayarı önemlidir.Şeker nedeniyle ani yükselen kan şekeriniz pirinç sayesinde bir miktar dengelenir.ve şunuda belirtmek istiyorum üzerine koyacağınız tarçın tat vermekle birlikte %50 si liftir sütlaçın üzerine lif serpiştiriyormuşsunuz gibi düşünün:)Vg için en uygun tatlı bence sütlaç tabi herşey gibi onunda fazlası zararlıdır.

12. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    icindeki pirinci ve sekeri de hatirlatmak lazim. Bunun yaninda yumurta ile sutlacin(sut) proteini karistirilmamalidir. Yumurta kas olusumu icin engeerekli proteinleri daha dogrusu yapitasinda aminoasitleri icerir.

13. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Bence, sütlaç tatlıdır ve protein kaynağı olarak düşünülmemeli.Çünkü kalorisi yüksek ve aldığımz kaloriye karşı proteini düşük olan bir besindir.Aynı kaloriyi aldıktan sonra başka besinlerden daha fazla protein alabiliriz.Bu nedenle sütlaç protein ihtiyacını değil tatlı ihtiyacını giderir.

14. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Arkadaşlar bütün protein kaynakları bittide sütlaca mı kaldınız?

Seviyorsanız abartmadan, ne kadar şeker aldığınızı hesaba katarak tüketebilirsiniz. Özellikle, illaki tatlı yiyecekseniz baklava gibi şerbetli hamurlu tatlılar yerine sütlaç gibi sütlü tatlıları tercih etmekte yarar var.

Bende sütlaca (heleki fırınlanmışına) bayılırım ama günlük protein ihtiyacımızı karşılayamak için sütlaca yönelmek hiç anlamlı değil.

15. laRock

laRock Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sutlacta cok rafine seker bulundundan bu pek uygun olmaz. Bir litre sade sut icmen bile daha dogru olur bence. 33 gram civarinda protein almis olursun..

16. TJ Perkins

TJ Perkins Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    Yağsız ve laktozsuz süt ile şekeri az bir sütlaç tarçınla beraber gayet besleyici bir tatlı niteliği taşıyabilir. Dışarıda sanayi ürünlerinden bin kat daha iyidir.

17. skinnyboy

skinnyboy Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Antrenmandan önce yenilecekse olabilir. Ama yumurta her zaman öndedir sütlaçtan. Kıyaslanması yumurta gibi bir besine hakeret olur.

18. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    :D Gördüğüm en enteresan kıyaslama troll heralde

Sayfayı Paylaş