Proteİn tozunda dopİng

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve spor tarafından 17 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. spor

spor Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yarışmalara hazırlanıyorum (bb değil) ve geçmişte doping testi yapılmış şimdide azda olsa doping testi ihtimali var.Protein tozu kullanıyorum optimum yada xpro alıyorum genelde.içindede bazı amino asit takviyeleri falan var.içeriğini biliyorsunuzdur zaten.Ben olmadığını düşünüyorum bu konuyla ilgili bir bilgide bulamadım azda olsa doping içeren maddeler bulunduruyormu içinde onu merak ettim.Bilen birisi varsa yardımcı olabilirmi.

2. mik

mik Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    13
    içerisinde doping olsa sence tarım bakanlığı onayından geçer mi ?

bunlara değilde sen madem 0 doping hazırlancaksın o zaman içtiğin ağrı kesiciden tut daha nelere dıkkat etmen gerek toz falan son iş kalsın

-RevoLt- bunu beğendi.
  3. doğanzzv

doğanzzv Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Kaçıncı yüzyılda kaldın bu tur suplementlerin çoğu besin destegı nıtelıgındedır ne dopıngı?

4. spor

spor Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar içeriğini bilmek zorundamıyım.Sizcede fazla tepki vermemişmisiniz.Yinede sağolun aklımda soru işareti kalmadı.

5. brhmcr

brhmcr Guest

Kullandiginiz seyin icerigini bilmeden kullanmak pek de akil isi degil. Bu bakimdan ne kullandiginizi ne icerdigini bilmekte fayda var. Arastirmadan bu islere girmemk lazim.

6. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Eskiden bu tür haberler duyardık fakat uzun zamandır supplementlerin içeriğinde bu tür maddeler eklendiği haberi duymuyorum.

Fakat şöyle bir durum da var eskiden kullanımı serbest olup sonradan doping statüsüne geçen maddeler de mevcut. En son Jack3d te de kullanılan Methylhexanamine adlı madde 2011 yılında WADA tarfından yasaklı madde listesine eklenmiştir.

Bu tür maddeler nispeten performans arttırıcı veya yağ yakıcı türündeki ürünlerde görülmekteydi. Ben sahsen kullanmanda bir sakınca görmüyorum.

7. MedveD

MedveD Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Yanlış anlamada yarışmalara hazırlanıyorsun ama protein tozunu bilmiyorsun. Çok ilginç.

8. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya

Sayfayı Paylaş