PROTEİN TOZU ALMADAN BODY??

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve rambomisali tarafından 16 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. rambomisali

rambomisali Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Arkadaşlar herkese merhaba.Bu sporu 4.5 aydır yapıyorum ve geşilmeden çok memnunum.Öncelikle beslenme ile ilgili soracağım soru şu.Ben eğer bu sporu yaptığım süre içinde kilomun iki katında protein alırsam gelismem daimi olurmu Mesela kilom 71, 140 gr proteim alırsam gelişmeyi sağlamasına yardımcı olurmu.Bir çok kişinin bana dediği eğerki protein tozu almassan gelişmen anca bukadar olur daha gelişemessin sizce bu doğrumu.ama ben hergün 140 gr proteinimi doğal yollardan alırsam gelişme devam edermi.Birde body de gelişme hangi durumlarda durur??

2. aseraser123

aseraser123 Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    bizim burdaki hoca söyle der bize yemekle protein almak herzaman daha iyidir ama alamıyorum dersen protein tozuyla alırsın herkezin kalıbına göre gr poretin içersin proteinin zararı sigaranın 4-1 kadar

3. carlitos

carlitos Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    13
    Protein tozuyla sigarayı hangi ölçütlerde karşılaştırdınız ?

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Olur ama protein tek başına yeterli değil. Proteinin kas yapımında kullanılabilrmesi için protein harici aldığın kalori miktarının da yeterli olması lazım. Günlük kalori ihtiyacın 2500 ise ve sen 2000 kalori alıyorsan aldığın protein en fazla kas kaybetmemeni sağlar.
    Ekleme: Tabi ki vücut ağırlığı arttıkça bu protein miktarını güncellemen gerekecek. 75 kg'da 150 gr, 80'de 160 gr vs...Çok milimetrik hesaba gerek yok, ayda bir güncelle yeter.
    O birçok kişinin vücut geliştirme hakkında herhangi bir fikirleri yok. Bundan sonra söyledikleri herşeye kuşkuyla yaklaş. Doğal yollardan aldığın proteinle gelişme devam etmekle kalmaz, protein tozuyla olacağından daha verimli olur.
    Yeterli protein, yağ ve kalori almadığında, kaslara yeterli ağırlık, tekrar ve aralıkla büyüme ve güçlenme sinyali göndermediğinde, aşırı alkol aldığında, hastalandığında, yeterli dinlenmediğinde, salonda kankalarınla geyik yapıp hatun kesmekten çalışmaya vakit kalmadığında vs...
    Bu doğru, sigara içersen penisin daha küçülüyor. Protein tozu içersen birazcık küçülüyor ama 3/4'ü falan kalıyor gene.

Son düzenleme: 16 Nisan 2014
    Blonde ve Stygia bunu beğendi.
  5. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Protein tozunun ana mantığı antrenman sonrası yıkımı en aza indirmektir.wheyler kısa sürede kana karıştığı için kullanılıyor.onun haricinde doğal yollardan protein ihtiyacınızı karşılamanız daha iyi olacaktır.

6. tolga93

tolga93 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Penis küçülmesi ne alaka ya :))

7. carlitos

carlitos Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar Allah vergisi problemlerini supplementlere yıkmaya çalışıyorlar.

8. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Protein tozu günluk alman gereken proteini besinlerden alamiyorsan kullanabilirsin. Yok ben aliyorum dersen gerek yok. Tabii ki gelişirsin gelişemezsin diyenler saçmalamış. Bende hiç supplement kullanmadim ve gelişim var. Protein tozu öyle çok abartmaya gerek yok besinlerden protinini aliyorsan tamamdir. Ant sonrasina 150 gr lor koymani öneririm.

9. Froents

Froents Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Protein tozu almazsan tabiki gelişirsin . protein tozu illaki gerekicek birşey değil adı üstünde destekleyici :) önemli olan senin beslenmen . günlük kilon x 2 protein alıyorsan idmandan 1 saat sonra yediğin öğünde proteine dikkat ediyorsan gelişmen mümkün. protein tozu almadan gelişmezsin diyen kimse belliki bilgisiz birisi. yada kapitalizm üyesi :D

onur04 ve Blonde bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş