programla ilgili bir kac soru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve sekretin tarafından 27 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. sekretin

sekretin Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    istanbul
    merhabalar

arkadaslar ben bu spora yeni basladım ve kafamda bazı sorular bulunmakta.Siz degerli uyeler bu benim yolumdan coktan gecmis kisilerin yardım edecegini umuyorum.

180 boyunda 60-65 kilo arasında 20 yasında biriyim boyum kiloma gore uzun kactıgından goruntu olarak cok zayıf kalıyorum. sitedeki cogu baslıgı okudum ve sporla beraber kilo almanın dogru olduguna onay verip spora baslama kararı aldım.

Fakat bu konuda kafama takılan bazı sorular var.

+cevremdeki arkadaslar ilk baslarda sadece vucudunu alıstır bench e falan girme dediler ama sitedeki 'Body building'e Yeni Başlayanlar İçin Program' da direk programda bench vardı sizce arkadaslarımın dedigi ne kadar saglıklı bir bilgi ?

+ bench ile basladıgım taktirde kac kilo ile calısmam gerekmekte bunu kendim mi ayarlamam gerekir yoksa bu spora ilk defa baslayanlar icin ortalama bir kilo ile baslangıc uygunlugu nedir

son soru olarak da istanbul da tanıdıgınız bildiginiz tavsiye edebilceginiz bir spor klubu var mı [vucuduma uygun bir calısma programı hazırlanmasında yardım edebilcek] [sitede uye olan arkadasların herhangi birinin spor salonu varsa ozelden yada bu baslık altında yardım ederse cok sevinirim]

simdiden yardım etmeye calısan herkese cok tesekkur ederim saglıklı gunler
    [umarım sacma bi yazı olmamıstır cunku bir dunya sacma baslık varken benimkide onlardan biri olsun istemiyorum :(( aklıma takılan soruları sorabilcegim baska bir yer bulamadım eger yanlıs birsey yaptımsa simdiden yonetici arkadaslardan ve uyelerden ozur dilerim :/ ]

2. Nightm4r3

Nightm4r3 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    1) Vücudunun Bench Press'e de alışması lazım. Düşük ağırlıkla da olsa girmelisin.
    2) Tabiki kendin ayarlaman gerekir 3*8'i tamamlayacak bir ağırlıkla başlamalısın.

Aklına takılan sorular için arama motorunu da kullanabilirsin. thums:

3. sekretin

sekretin Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    istanbul
    cok tesekkur ederim onerin icin arama yapmadan soru sormadım zaten :)) bench le ilgili agırlıkla ilgili bir yazı bulamadım yada dikkatimden kactı onun icin sorma geregi duydum :)

Sayfayı Paylaş