Programimi ve set mantigimi degerlendirebilirmisiniz

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Razpoth tarafından 10 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Razpoth

Razpoth Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Oncelikle 17 yasindayim 1 yildir salona gidiyorum fakat son 3 ay oncesine kadar duzensiz programsiz beslenmesiz gidiyordum yinede 3 ay oncesinde alt yapim hazir olmustu
    3 aydir gercekten iyi besleniyorum asla ama asla aksatmadan 1 gun dinlenme 1 gun spor seklinde gidiyorum on hydrowhey muscleharm assult bsn amino aliyorum
    HydroWhey i 40 dk once 1 olcek , assultu 30 dk once yarim olcek , spordan hemen sonrada amino aliyorum ve eve gidip protein olan besin aliyorum simdi buraya kadar bir sorun olmadigini dusunuyorum fakat yinede yazayim dedim belki yanlis yaptgim birsey vardir
    Programim 2 farkli sekilde
    A programi

1.gun
    GOGUS
    İncline dumbell press 4x10
    Bench press 3x10
    Dumbell chest fly 3x10
    Butterfly *yada cable crosover 3x10
    OMUZ
    Dumbell shoulder press 3x10
    Dumbell yana acis
    Dumbell ileri acis
    TRİCEPS
    Headcrusher 3 10
    Ropedown 3-10
    Dumbell tek kol 3x 10
    KARİN
    Ust karin 4x 15
    Ust karin ve alt karini calistiran hareket 4x15
    Alt karin 4x 15

2.gun
    SİRT
    Lat pull down 3x 10
    Dumbell sirt 3x 10
    Cable row 3x 10
    Rear delts 3x 10
    BİCEPS
    Barbell curl 3x 10
    Dumbell curl 3x 10
    Hammer curl 3x 10
    BACAK
    Dumbell squat 3x 12
    Alternate front lunge 3x 2.gun
    KARİN
    Ust karin 3x 30
    Alt karin 3x30

Simdi asil sormak istedigim sorulara geleyim
    1) gercekten sert calismak aldigim besin ve takviyelerin hakkini vermek istiyorum programim bu amac dogrultusunda uygunmu
    2) set konusunda ayni agirlik 3x10 yapiyordum ama soyle diyeyim ornegin oyle bir agirlik seciyordumki 11 tekrar yapamicak sekilde sonra bunu tavsiye uzerine 12-10-8 e cevirdim bundada agirligi arttirmadan yapiyordum ilk sette ayni sekilde 13 yapamicak 12 yapabilecek agirlik seciyordum simdi siz usta sporculara sormak istiyorum hangi set mantigi daha yararli olur daha yorucu daha hardcore olur
    3) birde mesala hammer curl 12-10-8 i 6 kg ile yapiyorum benchde 25-30 kg arasi yapiyorum dumbell shoulderda 16kg 16 kg yapiyorum yani bunlari artirmak zamanla oluyor fakat neden biceps hareketleri bu kadar dusuk kilo anlamiyorum
    4) bacak programim cok yorucu geliyor front lunge ve squat yapmam yorgunlugundan bir sikintim yok fakat iki gungercekten aciyor bacaklarim 67 kiloyum 15-20-25 kg squat yapiyorum boyumun uzamasini olumsuz etkilemeyecegini dusunuyorum yinede acmisken bu kucuk soruyuda sorayim dedim

Biraz uzun oldu ama gercekten kafami kurcaliorlar cok sagolun simdiden hepinize hayirli aksamlar salonda kolayliklar dilerim bench_O

Son düzenleme: 10 Aralık 2012
  2. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    benim tavsiyem omuz ve bacagi 3. gune kaydirman, Bu sekilde antremandan ziyade, setleri artirabilirsin hafif gelirse. Ama bu sekilde 4 gogus, 3 omuz 3 triceps sonunda da karin hareketi, seni zorlar gibime geliyor. Tamam insan adapte olabiliyor. Ben de sirt gogus kollar ayni gun, supersetler ile calisiyorum ama inan ki sonunda gercekten tukendigimi hissediyorum. kaldi ki belli bir spor gecmisim var benim. Dedikleri gibi, kaslar calisirken degil dinlenirken buyuyorlar.

Sayfayı Paylaş