Programim ve vücudum ya istediklerim?!? Acil yardim!!!

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve OrhanGencebay tarafından 29 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar evvelden yüzücüydüm,şu an ise kasım ayında vücut geliştirmeye başladım üniversitenin besyo salonunda,bilgisiz falan sömestıra kadar yaptım yapacağımı,sömestırda body salonuna 1 ay gittim onlar bana program yazmıştı,sonra okul başladı gene bizim,hala bu programı uyguluyorum,zira üniversitenin spor salonunda vücut geliştirme ile alakalı bilgisi olan birisi yok hepsi güreşçi...Söyleyim ki amacım hacim kazanmak yağ yakmak değil....

BOYUM:178
    KİLOM:72

Açıkçası bazı şikayetlerim var,sanki çok zor gelişiyormuşum gibi geliyor,zira son 2 aydır supplement kürü yapıyorum,Sizlere programımdan bahsedecek olursam,Bana YArdım Edeceğinizi Umarım,Zira çok bilgili Salon hocalarımız var Burada...

Okul besyo spor salonu haftaiçi açık bu yüzden haftasonu dinleniyorum...

Pazartesi ve Perşembe
    -Kanat,Sırt ((Lat pull down (göğüse çekiyorum),aşağıya bağlayıp aşağıdan çekiyorum,oturup karşıdan kürek gibi çekiyorum,sonra da bent over)))
    -Trapez(barla çene altına çekiş ve dumbeller ile omuzları çekiş)
    -Biceps(Barbell Curl,Alternative Curl en son dirseği dizlere dayayarak yanlardan dumbelle çalışıyorum)
    -Alt Karın (Leg raise,benchte yatarken ayakları sabit olarak kaldırıp indirmek ve sonra twist)

Salı Ve Cuma
    -Göğüs ( bench press,dumbell bench press,incline dumbell press ve en son butterfly tarzı makinede göğsümün iç kısmı dolması için sıkıştırma yapıyorum dirseklerim ellerimle paralel açıp kapama yani)
    -Deltoid (Z-Bar ile ön omuzuma indirip kaldırıyorum,Dumbellerle öne açıyorum,dumbellerle yanlara açıyorum)
    -Triceps (Teker teker dumbelli tek elime enseme indirip kafamın üstüne kaldırıyorum,triceps push downu arkamı makineye dayayarak sırtımın üstünden ileri çekiyorum)
    -Üst karın (Roman Chair,Crunch,Yanlara dumbellerle teker teker side bending)

Çarşamba
    -Quadriseps(squad,yatarak makinede itiş,oturarak baldırlara makinede diz ile ile ağırlık kaldırış)
    -Arka Bacak (makinesinde arka bacak)
    -Kalça(iki elime dumbell alıp komando dansı hareketini bi o bacak bi diğeri olarak yapmak,makinede bacaklarla ağırlıkları yanlara açış)
    -Baldır ve İç Bacak (Makinede ağırlıkları içe kapayış,makinede ağırlıkları kaldırıp sadece ayakları oynatarak baldırı çalıştırma)
    -Ters mekik,DeadLift

Evet Arkadaşlar,programım böyle,kafama göre ara sıra küçük değişiklikler yapıyorum,Sizlere şikayetlerimi belirtirsem bana daha çok yardımcı olacağınızı umarım:

(2 aydır Muscletech Nitrotech ve Creatine ve Muscletech Nano Vapor nitrikoksitini kombine yapıyorum):::

1-Göğsümün orta kısmı dolmuyor çok boş,üst kısmı da boş alt kısmı da,iç göğüs için dar bench bas diyorlar o da ayrı bir mesele
    2-O kadar kanat çalıştığım halde sırtım genişlemiyor,kanatlarım genişlemiyor,gıdım gıdım genişliyor
    3-En büyük sıkıntım ise biceps lerim,aylardır bicepslerim şişmiyor,şişiyor ama çok çok az gıdım gıdım,milim milim şişiyor 1 ayda....
    4-Trapezlerim tehlike oluşturmaya başladı,omuzlarım düşecek gibi,gerçi deltoidleri sağlam çalıştığım için trapezleri deltoidlerden ayırdım
    5-Üst karnım şişti amma alt karnım ve orta karnımın kasları şişmedi

Evet arkadaşlar Programımı ve sıkıntılarımı sizlerle paylaştım,yakında resimlerimi de paylaşıp tam olarak sizden bilgi isteyeceğim ama şu an kameram olmadığı için resimlerimi paylaşamadım

Bana Lütfen yardım edin,bu kadar güzel supplementlerle kombine yaparken gelişmemin neden bu kadar yavaş olduğunu anlamıyorum,Şikayetlerimle alakalı çözüme ve Programımla ilgili hatalarımda yardıma ihtiyacım var...

Son düzenleme: 29 Nisan 2011
  2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Değerli üyemiz Başlığınız acil,yardım gibi terimleri kullandığınız için kilitlenmiştir. forumda her üye eşit hakka sahiptir ve kimsenin öncelik hakkı yoktur.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş