Programim ve Beslenmem

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve enqinn tarafından 17 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. enqinn

enqinn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba arkadaslar,

Ben body'e baslayali 2 hafta oldu. Daha once 3 ay calisip 1 ay ara vermistim ve tekrar basladim. 2.programimla basladim ilk baslarda hafif kaldirip yavas yavas agirligi artirdim. Yaninda beslenmede var ama programim ve beslenmem icin sizinde fikirlerinizi almak istiyorum.

Beslenme

Kahvalti da 3 tane yumurta ile sahanda yumurta yapiyorum. Yanina 1 pardak portakal suyu ve tabiiki nutella :)

Oglen yemeginde genelde Mc Donalds'a giderim ve Double Quarter pounder yerim.

Sonra spora giderim, antrenmanlara baslamadan yaklasim yarim saat 1 saat once 2 olcek Optimim Whey Protein'i su ile karistirip icerim.

Antrenmanda ise kullandigim Sali-Cuma programi:

Persembe programi:

Antrenman bittikten sonra gene 2 olcek Optimum Whey Protein'i su ile karistirip iciyorum. Eve geliyorum artik evde ne varsa yiyiyorum genelde tavuk eti ve pilav oluyor.

Sonra yatmadan once gene 2 olcek Optimum Whey Protein'i su ile karistirip uyuyorum. Genelde calismadigim gunler sadece 1 kere 2 olcek Optimum Whey Protein iciyorum. Antrenmanlara baslamadan once genelde 10 dk kosu 10 dk isinma derken yaklasik 20 dk hareket ediyorum. Sonra egzersiz yapiyorum.

Simdi olayin asli ise ben su an Amerikadayim ve yabanci bir evde yasiyorum. Dil egitimi icin buradayim Homestay aile yaninda kaliyorum. Benim elimden gelen bu kadar acaba nasil bir uygulama sekli daha eklemem gereken veya degistirmem gereken birsey var mi? 6 ay burada kalacagim 1.5 ayim gitti. 4 ay daha buradayim. Antrenman gunleri ise resimdeki gibi degil derslerden dolayi mecburen degistirdim.

Bu kardesinize nasil bir yardimda bulunabilirsiniz ve nasil fikir verebilirsiniz. Yorumlariniz icin tesekkurler.

2. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    6 doz proteın tozu cok cok cok gereksız senın ıcın yanı bu sporu 7 8 yıl yapanlar bıle o kadar tuketmıyor sen amerıkada ucuz dıye herhalde yuklenıosun proteın tozuna ama o kadar kullanman hem ıse yaramaz hemde sonucda proteın tozları zararlı yanı . sana tavsıyem lor peynırı ton balıgı sut tuket ondan sonra antrmandan once ve sonra 1 olcek al olmadı bıde yatarken al ama 3 den fazla alman cok gereksız. ant yapmadıgın gunlerde tek doz kullan . program konusunda yorum yapacak sevıyede degılım ..

3. perer

perer Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    benim bir sorum var protein topunun vücudunda olumlu ve olumsuz etkileri ne oldu acaba

4. enqinn

enqinn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Henuz ne olumlu nede olumsuz bir yaniyla karsilasmadim :) Neden sordun ?

5. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    başını görünce diğerleride hatalı diye okumadım.
    Mc Donald's fast food sporcu adamın fast food ile ne işi olur ?
    Yesenya yağsız pilav üstüne tavuk parçala mis gibi.
    haşlanmış ye ayrıca yumurtayı.
    o yediklerinle yağdan başka bir şey olmaz.
    6 ölçek protein tozu içsende değişmez o beslenmeden birşey olmaz.
    O nasıl programdır ayrıca göğüs hareketi yapıcan sırta geçicen sonra arka kol ön kol nasıl bir programdır.

Son düzenleme: 18 Şubat 2012
  6. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    dalga amaçlı bir konu sanırım.

7. perer

perer Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    bende kullanmayı düşünüyorum fakat korkuyorum vücuduma zarar verir diye(sivilce vs gibi)

8. enqinn

enqinn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Nerden cikardin dalgayi birader? Manyak misin sen?

Ben herseyi acik acik anlattim ki daha net bilinsin. Ama senin gibiler yardim etmek yerine ancak bos bos yorumlar yazarlar.

9. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle o tür argo kelimeler yasaktır forum kurallarına uyunuz lütfen.
    Örnek beslenme ve antrenman programlarına bak günde 4-5 kas grubu çalışır mı mantıklı düşün biraz profesyonelde değilsin yeni başlayan antrenman programı ve beslenme bu 2 si senin işini görür.

10. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    burada manyak olan ben miyim sen misin acaba ?
    sen kalk mc donald's burger king resimleri koy sonra bana hakaret et ?
    bas baya dalga geciyorsun utanmadan.

öyle klavye basından insanlara argo kullanmak kolaydır arkadaşım.
    bi problemin varsa özelden yazarsın oldu mu ?

11. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada söyliyim sana o argo içerikli mesajını moderatöre bildirdim. Burada herkes birbirine elinden gelen yardımı yapıyor. Şahsen o beslenme ya dalga amaçlı sanılır yada bu sporu supplementler ile çok kolay kas yapacağını ben gene burgerimi yerim protein tozu kullanıyorum kas yapar o düşüncesi var sanırım.
    Öyle bir şey olsa bizde istemiyoz mu sanıyorsun burger patates cipsi kola ama bu spor disiplin sporudur öyle mc donalds burger king olmaz bu işler. Sen onları yersen istersen günde 1 kutu protein tozu iç gene faydasını göremezsin yeterli kh de alman gerekir ve o tür gıdalar nasıl bir ortamda yapılıyor bilmiyoruz. Son olarak güzelim forumda lütfen bu tür argo kelimeler kullanmayalım şahsen ben demiş olsaydım ki demezdim şimdi özür dilerdim.

12. Physiotherapist

Physiotherapist Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    ne bu beslenme programından bi yarar sağlarsın nede bu antrenman programından. bu programı yapan ya senle kafa buluyor ya da sen bizle ? ant oncesi protein tozu gereksiz alacaksanda en az 2 saat onceden almalısın. hareketlerin isimleri bile hem yanlış ve eksik harflerle yazılmış.. bu da ilgili kişinin ilgisini tartışılır hale getiriyor tabloya tümden bakıldığında.

13. enqinn

enqinn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Birader ben seninle niye kafa bulayim. Ben turkiyede calistigimda adam bana bu prgrami verdi bende ona gore hareket ediyorum. Varsa cok iyi bildigin 3. bir program soyle bana onu uyguliyayim. Adamin verdigi program, kendi kafama gore hareket edemem.

---------- Post added at 01:43 ---------- Previous post was at 00:51 ----------

3.ay programinda su proggrami uygulamayi dusunuyorum

1.GUN

inciline pres 15/12/10/8
    butterfly 3x12
    chest pres 12/10/10/10
    shoulder pres 15/12/10/8
    upright rowing 3x12
    side lateral 3x12
    Crunch 5x20

2.GUN

Zn barbel curl 12/12/10/10
    Scot curl 3x12
    Dambıl alternete curl 3x12
    push down 15/12/10/8
    frenc pres 3x12
    dambıl liying frenc pres 3x12
    Crunch 5x20

3.GUN

leg pres 15/12/10/8
    leg extension 3x15
    leg curl 3x15
    pull down 15/12/10/8
    long polly 3x12
    inciline double dambıl rowing 3x12
    Crunch 5x20

Program hakkinda fikirlerinizi bekliyorum arkadaslar

14. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    sımdı engın beslenme duzenını gelıstır proteın tozuna o kadar abanma yanı gereksız zarar vucuduna programınıda soyle yap

1.gun: gogus+on kol
    3.gun: sırt +kanat+ arkakol
    5.gun: omuz +bacak
    7.gun: eksık gordugun bır yerı calıstırabılırsın veya yenıden 1 gune don

15. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    yalnız göğüs önkol çalışırsa göğüs en yorucu antrenmanlardan biridir haliyle biceps antremanında pek verim alamazsın. Kolun zaten önceden yorulmuş gücünün %50-60 gibi civarı ile çalışıcaksın.Kol antrenmanlarını aynı güne alıp göğüs sırt yapılabilir mesela o gün.
    Örnek vereyim barbell curl 50 kg nizami kaldırıyorsan 35-40 kg ile çalışırsın göğüs antrenmanından sonra.

16. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    eco bana bu programı yapan hocam yarısmalarda derece alan bırısı. senın dedıklerınde pek mantıklı degıl hanı ben spora 4 5 gun gıdebılırım haftada nasıl calısmalıyım o zaman buna kotu dıyorsan detaylı acıklarsan sevınırım . saygılar

17. enqinn

enqinn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Ya biz turkler niye boyleyiz :) Ben acik acik herseyi yazdim ki hersey daha ayrintili olsun diye. Altina da aciklama yazdim ve fikir istedim. Ama bakiyorumda mesajimin tamamini okumadan yorum yazanlar olmus. Yok dalga, yok sikayet, yok ozelden yaz, yok bilmem ne. Cok guldurdunuz beni. Ya birader acik acik yazdim ki yardim edeceginiz zaman herseyi ayrintili olarak gorun diye. Sizinle ne isim olacak ki dalga gececem. Ben sadece fikir almak icin acik acik ne yaptigimi yazdim sen ise buna uygun bir yardim edeceksen et, etmeyeceksen bosuna laf kalabaligi yapma. Ayiptir.

18. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    ben ole fast food yeme falan dmeıcem senın saglıgın sonucta kımseyı ılgılendırmez

oglen bıde o menunun yanına bole tavuk parcaları oluyor onlardan ekle

oglen kolayı dıet olandan al

oglen aslında k.h olması ıcın kfc den patates puresı yıyebılırsın 3-4 tane ye pureden o menuye ek olarak yada mesela eger bole yagı az bır k.h varsa fast foddcularda onlarda olur mısır falan gıbı :)

sabah yumrtanın yanına bıraz peynır ekle

aksam evde ne varsa ye bıde bıraz lor ye eger proteın azsa

ole gunde 6 olcek toza gerek yok sabah uyandıgında 1 olcek-s.önce 1 olcek -s.sonra 1 olcek al

ve madem amerıkadasın yau caseın proteını alsana yatarken ıcın :) onu 2 olcek alabılırsın :)

uyandıgında ıcmek ıcın my fusuıon gıbı bır proteın alabılırsın zaten orda buraya gore ucuz baya

mesela baktın yemekte proteın yok hazırlayamssında ek bır yemek alırısn karısım proteın dayan karbonhıdrata tamamdır sorun kalmaz

bu arada sanırım tanımadıgın bır aılenın yanında kalıyorsun o yuzden bole ılla yemek hazırlım gıbı seylere gırme o aıleyıde uyuz etme nolur nolmaz ıyı gecın adamların sozunu dınle ogren dılını gel :) hıc dert etme yanı :)

bole zorlu durumlarda ben ole kaskatı dıyetlere gerke duymuyorum yanı sende pek takma olayı gunluk k.h proteını al yeter :)

19. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    Eco naptın :confused: ğöğüs-biceps(ön kol) çok iyi bir ikilidir,göğüs çalışırken triceps(arka kol) kasları çalışır,dolayısıyla bicepste performans düşüklüğü söz konusu olmaz,ayrıca göğüsle triceps kaslarıda çalıştığı için ardından yapılan biceps antremanı çok iyi bir gerilme sağlıyor misal çoğu kişi süpersetleri biceps-triceps yapar,yani göğüs biceps çalıştım sanırısınız ama tricepsle bicepside harmanlamış olursunuz güzel bir antreman çıkar ortaya.

Konuya dönersek
    Kahvaltı güzel doymassan yanına lor ekleyebilirsin,
    Öğlen menün bizlere ters ama başka seçeneğin yok sanırım patates yerine tavuk parçacıkları al zararlı yağlardan yiyeceksen bari hayvansal proteini çok al :)
    Wheyi ana öğün gibi kullanıyorsun ki bu sağlıklı değil,ben 1 ölçek kullanmaya çekiniyorum 6 ölçek çok fazla,supplement profu danny yazmış zaten nasıl kullanabileceğini 3 ölçeği geçme ki daha sporda 3 ayın bitmiş danny sanırım bunu görmemiş görse 3 ölçeğinde fazla olduğunu yazardı.
    Akşam yemeğinin yanında yoğurt ve yeşillik tercih et o sağlıksız yağların zararını en aza indirmeye çalış

Antreman prog konusunda siteyi araştırmanı öneririm çok güzel bilgiler var ona göre kendin prog yapabilirsin sadece hocaya bağımlı olma derim.

20. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    göğüs ile triceps çalışılabilir örnek dips hareketi hem göğüs hem arka kolu vuruyor ama özellikle bench press incle bench press gibi hareketlerde biceps kısmını yoruyorsun. 3-5 dakika dinlenip biceps antrenman geçiyorsun yalnız zaten sen burda bicepsi yormuşun ben kötü 2 leme demiyorum sadece olan şeyi söylüyorum.
    Şöyle bir şey de yapılabilir sadece o gün için tek kas grubu odaklanılabilir veya alman hacim sistemi 6 haftalık süre ile oda uygulanabilir.
    bu arada 3 ölçek fazla değil sadece yeni başlayan birine göre fazla eğer ilerlemişse 3 ölçekte bir sorun çıkmaz ben antrenman sonrası 2 servis nitro tech alıyordum ve sabah kalkar kalkmazda 1 servis alıyordum soğuk su ile.
    Şu beslenme olabilir ama
    sabah kalkar kalkmaz 1 servis whey soğuk su ile

sabah kahvaltısı
    5 yumurta
    2si tam 3ü beyaz
    100-150 gr lor peyniri
    3 dilim kepekli ekmek

öğlen
    250 gr yağsız pilav
    100-150 gr tavuk göğsü
    eğer bu 2sini yapamazsan ton balığı al diyecem ama önermem hem maliyetli hem besin değeri az o maliyete göre.
    1 kutusu 3.5 tl 52 gr ton balığı var küçüğünde
    yaklaşık 11 gr civarı geliyor proteini

antrenman öncesi 2 saat önce yani antrenmandan
    250 gr yağsız pilav veya makarna

antrenmandan önce ne supplement alıyorsan onları alırsın

antrenman sonrası
    1 servis whey protein varsa daha supplementlerin onlarıda kullanırsın

antrenmansonrası 1.öğün
    250 gr yağsız pilav
    200 gr tavuk göğsü

gece
    150-200 gr lor peyniri
    5 yumurta
    3ü tam 2 si beyaz
    veya varsa kazein protein tozu kullanırsın

çok ayrıntıya girmeden kabasından böyle bir beslenme yazdım uygulayıp uygulamamak sana kalmış ayrıca kilonu bilmediğim için bu kadar yazdım kilo yazsaydın oranları hesaplayıp ona göre yazardım.

Sayfayı Paylaş