programdan sonra ne kadar yorgun olmalıyım ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve van damme tarafından 30 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. van damme

van damme Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çalışılan bölgeye bastırdığımızda, dokunduğumuzda hafif acı olması gerektiğini biliyorum fakat merak ettiğim husus programım bittikten sonra mesela o gün kol göğüs çalıştıysam kollarım ve göğüslerimde ne hissetmeliyim yani bi süre boyunca iş göremeyecek kadar yorgun mu olmalı yoksa daha az yorulmuş gibi mi hissetmeliyim ? bunu sormamın amacı çok yorulmadığım zamanlarda kaslarımın yeteri kadar çalışmadığından endişe etmek
    not: umarım net bi şekilde anlatabilmişimdir

2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    İdmanlarının ne kadar verimli,dinlenme sürelerinin ne kadar az veya çok olamsına da bağlı bu..

Mesela ; omuz günü sıkı bir idman çıakrtan kişi idman bitiminde duş almakta( kolalrını havaya kaldırmakta) zorlanır...

Göğüs çalışan biri aynı gün pek acı hissetmez genelde göğüs günü 'nün ertesi günü göğüste hafif tatlı bir acı olur...

kol idmanmalrında genelde idman sonlarına doğru özellikle biceps ve ön kollar patlayacak duruma gelir ,y,ne tatlı bir acıdır..ama duştan sonra normale dönerler...

yani kısacası çok çok fazla bir acı beklememk lazım..diğer yazdıklarım dıçında...

kolay gelsin...

van damme ve Dynamo bunu beğendi.
  3. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Bölgesel ağrı önemlidir, ancak bana göre asıl belirleyici unsur vücudun tümünün gösterdiği tepkidir. Ben antrenman günlerimde eve geldiğim zaman kolumu kaldıracak derman bulamıyorsam bilirim ki antrenmanım verimli geçirmişimdir.

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    iş göremiycek kadar yorgun olmanız gerekmıyor antremandan sonra kollarda hafif uyuşukluk titreme oalbılıyor hatta duş alırken havaya kaldırırken bu titreme oluyor yorgunluktan sızlama gibi

ama bu kişiden kişiyede değişir diye dusunuyorum siz hareketleri elinizden geldikce ağır girin ama hareketin bütününü bozmayın nizami yapın dinlenmeye ve beslenmeyede dikkat ederseniz gelişir

birisinin bir sözü vardı forumda nıckini hatırlamıyorum hoşuma gitmişti bicepsten sonra bir çay bardağını tutmakta zorlanmaktan bahsedıyordu.

herkezde aynı hissiyatlar olmaya bılır ama bu kasın çalışmaması anlamına gelmez yeterki hareketleri doğru yapın ve ağırlıkları her zaman artırmaya çalışın programıda 1-2 aydan bir değiştirin vücüt tepki veremsi açısından

Son düzenleme: 30 Aralık 2011
  5. leecH

leecH Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    demircan256 guzel orneklerle oldukca iyi aciklamis birde asiri derecede agri oluyorsa beslenme eksikliginin oldugu yani kaslari protein bakimindan beslenenedigini okumustum fakat ne kadar dogru bilemeyecegim.

demircan256 bunu beğendi.
  6. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    İdmanın ertesi günü çalıştığınız yerlerde ağrı,acı oluyorsa yaramıştır bunun hafifi ağırı olmaz.Çok şiddetli geçmek bilmeyen ağrılar varsa buda sakatlıktan dolayıdır.

7. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Katılıyorum omuz calıstıgımda antremandan sonra suyu tek elle içemiyorum :)

Control, Carier, demircan256 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ağrıyan yerler genelde şöyle olur
    göğüs: ertesi gün tatlı tatlı ağrır, parmakla bastırınca daha da hissedersin. ben de 2 gün sürüyor.
    omuz: antremanın hemen sonrasında kollarını yukarıya tam olarak kaldıramazsın, kaldırsan da fazla tutamazsın. ertesi gün ağrısı nispeten az olur. ama bende 2 gün sürdüğü bile oldu.
    kanat: tipik ertesi gün ağrısı. geçmesi yine 2 gün sürüyor.
    sırt: aynen kanat gibi, ertesi gün başlıyor, en az 2 gün veriyorum buna da...
    bacak: omuza benziyor. kesinlikle antreman sonrası düzgün yürümekte zorlanıyorsun, ağrısı ertesi güne sarkıyor, hatta 2 gün sürdüğü bile oluyor.

biceps-trapez nedense ağrımıyor ya da ertesi güne sarkmıyor bende...

van damme bunu beğendi.
  9. Aab Husein

Aab Husein Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Ben omuz çalıştıktan sonra ışığı dahi açmak için kolumu kaldıramıyorum.
    Ceket, mont vs giymek zaten başlı başına eziyet oluyor. :S
    Bacak çalıştıktan sonrada yolda yürürken aniden boşluğa gitmiş gibi oluyorum.
    Dizlerim kırılıyor oda enteresan bir durum. :)

10. van damme

van damme Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hepinize teşekkür ederim cevabımı aldım :)

Sayfayı Paylaş