programa yorum yaparmsnz

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve marthel tarafından 21 Ocak 2007 başlatılmıştır.

1. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaşlar ben bu ay spora başladım 1.80 boyunda 63 kilo cılız görünümlü biriyim spor salonundaki hoca göğüslerini şişirmemiz lazım dedi ve böyle bi program verdi fakat ben bu hocaya pek güvenemiyorum bana bilgisiz gibi geldi sizin yorumlarınızı bekliyorum

Yatarak Press 3x15
    Dumbell Fly 3x15
    Yatarak pressin ayakta olanı 3x15
    Ayakta Dambel Yana Açış 3x15
    Ayakta Dambel Öne Kaldırış 3x15
    Peck Deck 3x12
    Lat Makinesi Enseye Çekiş 3x15
    Lat Makinesi Göğüse Çekiş 3x15
    Triceps Pushdowns 3x15

2. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
  3. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Boylarımız aynı ki boy uzadıkça insanın hacim yapması zorlaşıyor,ben de bi zamanlar 60 lı kglerde olduğum için seni iyi anlıyorum.Yalnız az çok body yapmış birisi bile sana yazılan programın çok tekrar az kg ile yapılan ve ayrıntı,definasyon ve kuvvet katıcı bi program olduğunu bilir.Yani eğer hacim almak istiyosan ki öyle sanırım,bu program senin en son yapacağın program bence.Tabiki hocan kesinlikle daha iyisini bilir ama hiç deilse bu bi hacim programı olacaksa şu 15 tekrarları 10 ya da 8 e indirmelisin bence ;)

4. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    gittiğm yerdeki hoca fazla profesyonel diil herkese aynı programı verio bu yüzden sorma ihtiyacı hissettm yani fazla tekrar yapmak iyi değil mi??bn ne kadar kaldırsam o kadar iyi die yüklüorm ağırlığı ne kdr tekrar yapablrsem o kdr tekrar yapıorm yanlış galiba??

5. CENTAUR

CENTAUR Guest

Hocanın böyle bir program vermisinin büyük ihtimalle bir mantığı vardır.

15 tekrarlı egzersizler hacim ve kuvvet kazandırır ama çok daha ziyade dayanıklılık ve şekillenmeye yöneliktir. Şu varki, yeni başlayanların ilk bir iki ay böyle çok tekrarlı, az yüklü, ve egzersizleri düzgün yapmayı öğrenecek şekilde çalışması sonraki dönemlerde daha farklı artılar kazandırır.

Hocanın ne amaçla böyle bir program verdiğini, az tekrar ağır yüklü çalışmanın daha iyi hacim kazandırıp kazandırmayacağını bir sorup ağzını arayıver istersen vereceğii cevabı ve mantığını ben de merak ettim şimdi.

Yine çalışma programı hakkında tavsiyeler istersen daha ayrıntılı bilgiler ve hatta vücut fotoğrafını buraya ekleyebilirsen burada işi çok iyi bilenler var. Mutlaka çok güzel tavsiyeler vereceklerdir.

İyi çalışmalar.

6. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Bi süre hocanın verdiği programa uyarak devam et. Daha yeni bi sporcu olarak Bar'ı tutmayı öğren önce. Muhtemelen bu programda adaptasyon programıdır. Şimdi sana dersek "yanlış yapıyor hocan bak böyle yapmalısın" diye. Sen hocanı dinlemeyeceksin, bizim söylediklerimizide uygulayamayacaksın. Sonu olarak 1 ay sonra "bişey anlamadım ben bu işten" diye sporu birakabilirsin.

Benim ilk idman yaptığım salondada hocam hiçbirşey bilmiyordu. Ama hiç bişey bilmeyen hoca bile sana göre çok daha bilgilidir. Bu yüzden enazindan işi hocan kadar öğreninceye kadar onun söylediklerine uymalısın. Daha sonra zaten kendi tecrubelerin vs. olacaktir. Vücudunu tanıyıp hangi harekete nasıl tepki verdigini kendin göreceksin. STEROID önermediği sürece hocayı eleştirmek yersiz. Çünkü bodybuilding zaten kesin çizgileri olmayan bir spor. Amerikada HST, Westside yaparlar her bölgeyi hergün çalışırlar, Almanya da 5x5, HIT yaparlar, Cluster Training yaparlar, Türkiyede 3*8 setler yaparlar. Ama hepside ayrı ayrı işe yarar...

7. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    yorumlarınız için teşekkür ederim tabiki hoca bnden çok daha bilgili fakat herkese aynı programı verdiğini görünce aklımda bazı soru işaretleri kaldı tek bişey öğrenmek istiyorum bu programa devam ederek hacim kazanabilirmym yani gögüslerm ve kollarım kalınlaşırmı??yoksa boşa mı kürek çekiyorum

8. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Hocan ilk bir kaç ay herkese aynı proğram verebilir vucudu tanıma ve karma proğramdır fakat bu surekli ise yardım alabilirsin fakat bahsettiğin hareketleri resime dökersen çok daha iyi olur

9. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    ilk aylar arkadaşların söylediği ve yazdığı üzere bu spora alışma kasları güçlendirme ve adapte etme dönemidir. şimdi sen benchte atıyorum maximum 20 kg kullanıyorsan hacim için 40 a girmen gerekir ki bunu da vucut ve güç olarak hazır değilsin. sen hocana uy. onun verdiği programı aksatma. en az 6 ay geçsin ondan sonra hacim için çalışmalara başlayabilirsin. sabırlı ol. ağır çalışayım derken sakatlanabilirsin de. başarılar.....

10. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim resimde ekledim şimdi daha iyi yorumlayabilirsnz bide ben bu programın yanında mega mass 4000 kullanıorm antremandan yarım saat önce ve sonra olmak üzere ama ne kdr kullanacağımı bilmiyorum resimdede gördügnz gibi cılız biriym ve kilo almam lazım 500ml süte 75 gram mega mass 4000 bnm işime yarar mı?yaza kdr form tutmam gerekioda :D

11. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    çok yeni bir vucut tahminimde yanılmamışım hocanın verdiği standart proğramı uygulamalısın 3 ay sonra vucuda bakılıp bir şeyler yapacaktır..

ayrıca bazı şeyleri hocanla konuş kopuk olma neticede hocada bir öğrenciydi seni anlayacaktır

Sayfayı Paylaş